Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Předností Kladna je sport, kultura a spojení s Prahou

12.04.2014
Předností Kladna je sport, kultura a spojení s Prahou

Autor: mestokladno.cz

Popisek: Kladno, ilustrační foto

V Kladně je již šestým rokem realizována sonda veřejného mínění s cílem zjištění názoru obyvatel na problematiku spokojenosti s úrovní života ve městě a s úrovní bezpečnosti. Poslední dotazníkové šetření bylo uskutečněno v období prosinec 2013 až leden 2014.

Bylo vyplněno 850 dotazníků, jejichž distribuce byla provedena prostřednictvím středních škol, kde měli studenti zároveň možnost diskuse s primátorem města Danem Jiránkem. Dále byli osloveni rodiče a rodinní příslušníci dětí čtvrtých ročníků základních škol. Pro zjištění názorů seniorů, proběhla distribuce na jejich předvánočních a novoročních setkáních. Dotazník byl také dostupný na webu města.

Mírnou spokojenost vyjádřilo dvaašedesát procent odpovídajících

Jedna z úvodních otázek byla zaměřena na zjištění největších předností města Kladna, kde nejčastější odpovědi uváděly sport a sportoviště. Zároveň je dotazovanými vysoce ceněno dopravní spojení s Prahou. Třetí největší předností města pak byla možnost kulturního vyžití. Mezi největší negativa města patří dle respondentů nepřizpůsobiví občané a stav komunikací ve městě. Jako třetí byl už se značným odstupem uváděn nepořádek.

Na otázku spokojenosti s městem, jako s místem, kde žijeme a pracujeme, odpovědělo 15% dotazovaných, že je velmi spokojeno a mírně spokojeno je 62% tázaných. Oproti tomu 23% obyvatel je s životem na Kladně nespokojeno.

V oblasti bezpečnosti pociťuje 63% obyvatel pocity bezpečí

Priority, které by mělo město strategicky podporovat, jsou dle názoru obyvatel - zvýšení kvality ZŠ a SŠ, revitalizace nevyužívaných průmyslových areálů, zvýšení počtu parkovacích míst a bezpečnost a plynulost dopravy (kruhové objezdy, BUS pruhy). Finanční prostředky města by měly být investovány do školství, oprav komunikací a rozšíření sportovišť.

„Průzkum je pro nás každoroční inspirací, na jakou problematiku se více zaměřit. Zpětná vazba občanů, jak vnímají město, kde žijí, je velmi důležitá,“ řekl kladenský primátor Dan Jiránek.

V oblasti bezpečnosti pociťuje 63% obyvatel pocity bezpečí a 37% obyvatel pocity ohrožení. Rozšíření kamerového systému podporuje 84 % tázaných. V oblasti životního prostředí byla oceněna kvalita příměstských lesů, oproti tomu hůře byla hodnocena kvalita ovzduší, odvozu odpadů a čištění ulic. 86% obyvatel aktivně třídí komunální odpad a 72% respondentů pociťuje dostatek kontejnerů pro třídění odpadu. Přičemž nejčastějšími tříděnými komoditami je sklo, papír a plast.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace