Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kladno: Fotbalový klub je černá díra, město mu dotaci nedá

30.12.2013
Kladno: Fotbalový klub je černá díra, město mu dotaci nedá

Autor: archiv

Popisek: Peníze

Mimořádné zasedání zastupitelstva Kladna jednalo o přidělení další dotace fotbalovému klubu SK Kladno. Neprůhledné finanční toky mezi občanským sdružením a akciovou společností zastupitele od schválení další dvoumilionové dotace většinou odvrátily.

Fotbalový klub SK Kladno žádal k již přidělené dotaci pro letošní rok, která činila 3,3 milionu korun, mimořádné navýšení o další 2 miliony korun. Zastupitelstvo města Kladna na svém prosincovém jednání vyzvalo fotbalový klub k předložení všech závazků, finanční transferů, smluv a dalších dokladů, které by zastupitelům ukázaly aktuální finanční situaci v klubu.

Zásadní otázka

Ani po opakované výzvě však vedení SK Kladno nepředložilo takové dokumenty, které by osvětlily zejména finanční vztahy mezi občanským sdružením a jím stoprocentně vlastněnou akciovou společností. Město Kladno totiž může dotovat pouze mládežnický fotbal, který je provozován občanským sdružením. Není možné, aby z peněz, které jdou na mládež, byly hrazeny závazky akciové společnosti, která provozuje profesionály. Z předložených materiálů např. vyplývá, že v roce 2011 získalo občanské sdružení na svůj provoz půjčku ve výši neuvěřitelných 21,5 milionu korun. Jak s ní naložilo, není zřejmé. 

„Za situace, kdy nám opět nebyly předloženy jasné a úplné podklady, nelze dál peníze posílat do černé díry. To už je na trestně právní odpovědnost,“ řekl kladenský primátor Dan Jiránek a dále dodal: „schválení dotace by také bylo jen odkládáním problému, my chceme jeho řešení. Hned po svátcích začneme jednat s rodiči dětí mládežnických týmů, jak pokračovat dál.“

Město dává v přepočtu na jedno dítě hrající pod hlavičkou SK Kladno násobně více finančních prostředků, než na mládežnického hráče jakéhokoliv jiného kladenského fotbalového týmu. Zda jsou ale všechny tyto finance poskytnuty SK Kladno skutečně na mládež, je otázkou.

Město se v minulosti již o převod stadionu SK Kladno na sebe aktivně snažilo

Z předložených materiálů plyne, že SK Kladno dluží zhruba 54 milionů korun, k čemuž pak byla až ústně doplněna informace největšího věřitele, že dluh ve skutečnosti představuje až 63 milionů korun.  Největší věřitel se netají tím, že v roce 2017 bude chtít stadion prodat za celou dlužnou částku městu. Jaká je a bude skutečná hodnota stadionu, je otázkou.

Město se v minulosti již o převod stadionu SK Kladno na sebe aktivně snažilo. V poslední fázi příprav však vyšlo najevo, že na stadionu je díky dotaci závazek vůči státu a to právě do roku 2017. Vedení SK Kladno však  o tomto zásadním faktu ani tehdy podklady nedodalo.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace