Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kladenské listy: Město Slaný dluží 40 milionů, schodek pokryje úvěrem

14.02.2013
Kladenské listy: Město Slaný dluží 40 milionů, schodek pokryje úvěrem

Schodek rozpočtu pokryje město Slaný úvěrem, který si vzalo na spolufinancování projektů, na něž získalo dotace. Přijetí rozpočtu i úvěru schválili místní zastupitelé. Město mělo podobný rozpočet i na loňský rok.

Zadlužení města bylo v roce 2012 podle starosty města Ivo Rubíka odhadované na úrovni 1,3 procenta. „Jsme si vědomi toho, že máme být opatrní při zahajování dalších nových velkých investic,“ uvedl starosta.

Všechny velké investice města jsou dlouhodobě připravenými projekty. Je to příklad pěší zóny v Husově ulici nebo rekonstrukce gynekologického, porodnického a pediatrického oddělení nemocnice ve Slaném. Plánovány jsou i opravy vlastivědného muzea. To vše s odhadovanými investicemi okolo 80 milionů korun.

Město si vzalo úvěr 40 milionů, z něhož se budou všechny projekty platit. Zpětně získané dotace se pak vrátí do rozpočtu a na splácení úvěru. Tím se v závěru rozpočet vyrovná.

Z velkých středočeských měst je již rozpočet schválený v Nymburku, Kutné Hoře, Mělníku, Berouně nebo Benešově. Řada měst ale vstoupila do roku 2013 s rozpočtovým provizoriem a řádný rozpočet zastupitelé schválí až v lednu nebo únoru, kdy bude jasnější, jaké dostanou příjmy od státu. To se týká i města Kladna.

Jakub Herman

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace