Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Kladno: Na místě vyhořelého objektu vznikl nový pavilon MŠ

19.09.2013
Kladno: Na místě vyhořelého objektu vznikl nový pavilon MŠ

Autor: profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

Motyčínská mateřská školka otevřela nový pavilon pro pětadvacet dětí. Kapacita celé školky Svojsíkova je nyní zhruba 100 dětí. Nová kompletně vybavená třída se zázemím vznikla na základní desce dříve vyhořelé části objektu.

Na počátku vzniku nového pavilonu, byla debata, co udělat se základní deskou, která zbyla po požáru tehdy nevyužívaného pavilonu MŠ Svojsíkova ve Švermově. Před zhruba patnácti lety, kdy toto samostatné křídlo budovy vyhořelo, sloužilo jen jako pronajímaný sklad. Dnes, kdy je dětí daleko více a zájem rodičů o místa ve školkách mnohdy převyšuje kapacity školek, byla myšlenka na obnovení pavilonu zcela logická.

Nechybí ani sociální zařízení pro děti, kuchyňka, a zázemí

Přes letní prázdniny tak zde po nutných úpravách základní desky vyrostla nová budova, napojená na stávající objekt mateřské školky. V montované dřevostavbě tak vzniklo místo pro dalších 25 dětí. Nová velká třída je rozdělena na několik částí. Pro děti je zde herna, část se stolečky i volné místo na skotačení, které lze na „polední klid“ proměnit na odpočinkovou zónu.

„Nechybí ani sociální zařízení pro děti, kuchyňka, a zázemí. Investice, kterou kompletně hradilo město Kladno, vyšla na zhruba čtyři miliony korun včetně daně. Dalšími náklady pak bylo vybavení,“ řekl náměstek kladenského primátora Miroslav Bernášek, který hotovou budovu, jejíž stavbu inicioval, dnes symbolicky předal dětem k užívání.

Kapacita MŠ Svojsíkova je nyní zhruba 100 dětí. Město Kladno však navyšuje místa ve školkách i v jinde. Nyní začíná výstavba zcela nového pavilonu MŠ R. Svobodové, kde vzniknou hned čtyři nové třídy pro zhruba 90 dětí. Nová školka bude také v ulici Bulharská.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace