Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Fantóm Šlouf. Viděli ho i tam, kde nebyl. Víme, kdo opravdu byl u Zemana v Lánech i proč se prezident s Mirkem rozešel

10.09.2013
Fantóm Šlouf. Viděli ho i tam,  kde nebyl. Víme, kdo opravdu byl u Zemana v Lánech i proč se prezident s Mirkem rozešel

Foto: Twitter

Popisek: Toto má být prý Miroslav Šlouf...

V sobotu na svém twitterovém účtu vyvěsil novinář HN Jindřich Šídlo fotografii v nepříliš dobré kvalitě a doprovodil ji komentářem: „Tohle jsou Lány a ten chlápek, co právě vylezl z auta, je Šlouf Miroslav“.

Šídlo se však evidentně nepodíval pořádně a spíše se dá konstatovat, že přání bylo otcem myšlenky. Miloš Zeman, který v neděli odpoledne na lánském zámku spolu s ministrem životního prostředí sázel sekvojovec obrovský, na místě novinářům jednoznačně řekl, že o Miroslava Šloufa nešlo.

Žádný Šlouf v Lánech nebyl, Šídlo napsal blbost

„Mohu konstatovat, že Miroslav Šlouf nebyl v Lánech ani teď, ani kdykoli od mé inaugurace, a tedy jsme se nepotkali,“ uvedl prezident Zeman na krátké tiskové konferenci v parku lánského zámku.

Redakci ParlamentníchListů.cz se navíc podařilo zjistit, kdo by muž na fotografii, jehož novinář Šídlo označil za Zemanova přítele Šloufa, mohl být. Podle důvěryhodného zdroje obeznámeného se situací by to mohl být například ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Jiří Lang.

Přátelé se neopouštějí

Přátelé se neopouštějí, prohlašuje prezident Miloš Zeman. Nicméně konec Miroslava Šloufa v jeho volebním týmu překvapil všechny. Pán Pražského hradu ParlamentnímListům.cz prozradil, co se tenkrát stalo. Jeho dlouholetá pravá ruka a bývalý šéf poradců na to má však jiný názor.

„Možná, že to těžce nese, ale udělal jsem to nikoliv proto, že na něj útočila média, ale proto, že se v kontaktu s médii dopouštěl desinformací. A to nikdy není dobře. Uvedu jeden konkrétní případ. Veřejně prohlásil, že přesvědčil Vladimíra Remka, aby stáhnul prezidentskou kandidaturu za KSČM a aby mě podpořil v kampani. Remek pak vydal veřejné dementi, které bylo publikováno, že Miroslava Šloufa několik let neviděl, a že se tato informace nezakládá na pravdě. To byl hlavní důvod, proč jsem s ním přerušil spolupráci. Nemáme si vymýšlet,“ sdělil prezident Zeman ParlamentnímListům.cz nekompromisně.

Jak je to se Šloufem

Miroslava Šloufa považuje prezident podle vlastních slov stále za svého osobního přítele. „A přátelé se neopouštějí. Na druhou stranu jsem restrukturalizoval svůj volební tým, v němž Miroslav Šlouf nebyl. Nicméně opět říkám, že jej i nadále pokládám za přítele a vážím si jeho práce, když vedl tým mých poradců na úřadu vlády,“ doplnil ještě prezident.

Zakladatel občanského sdružení Přátelé Miloše Zemana, z nějž se pak vytvořila Strana práv občanů ZEMANOVCI, přestože dlouhou dobu odmítal kontakt s médii, tak se k tomuto tématu vyjádřil. „Nevím o tom, že bych něco takového zveřejnil. S Vladimírem Remkem jsem mluvil na začátku roku, ale nic podobného jsme nerozebírali. Remka mám rád, podporoval jsem vždy jeho aktivity a vážím si toho, že jej Evropská kosmická agentura označila za prvního Evropana ve vesmíru, ale to je taky všechno,“ zdůraznil Šlouf pro ParlamentniListy.cz.

Prezident se omlouvá přátelům

V knižním rozhovoru z roku 1998 nazvaném Kdo je Miloš Zeman, který se Zemanem vedl novinář Josef Brož, odpověděl současný prezident na otázku, kdo patří k nejbližšímu okruhu lidí, jimž věří, takto: „Jsou to všichni moji spolupracovníci, protože kdyby člověk nevěřil svým spolupracovníkům, tak bych s nimi nemohl spolupracovat.“ Když se jej pak novinář otázal napřímo, jestli je Pavel Dostál jeho přítelem na život a na smrt, sdělil: „V jeho případě bych si skoro troufal tvrdit, že ano.“ Naposled se hned po prezidentských volbách ozval František Ringo Čech, když jej prezident nepozval na inauguraci. „Byl jsem z toho smutný, ale fakt, že se za to Miloš Zeman v přímém přenosu na Primě omluvil, mě strašně potěšil. Je to formát a frajer,“ reagoval následně Čech.

„S přáteli se vídám a zdravím. To, že se s nimi nestýkám tak často jako obvykle, je dáno pracovní náplní, která byla intenzifikována zejména v posledních týdnech vládní krizí. Pevně věřím, že až bude klidnější doba, tedy ustanovena stabilní vláda a nebudu muset řešit krize, tak mi zbude daleko více času na mé přátele,“ vzkázal prezident Zeman přes ParlamentníListy.cz.

Jan Rychetský, Parlamentní listy.cz

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace