Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tichá bolest Mahuleny Bočanové. Fatální závazek jednou provždy změnil její život. Tajnosti slavných

01.05.2018
Tichá bolest Mahuleny Bočanové. Fatální závazek jednou provždy změnil její život. Tajnosti slavných

Foto: Facebook

Popisek: Mahulena Bočanová žije se svou dcerou Márinkou v Buštěhradě; na snímku Mahulena Bočanová s Alicí Bendovou

Jedna z mála podívaných, která stojí v televizi Barrandov za to, je nový pořad, nazvaný U tebe nebo u mě, který nahradil show Aleše Cibulky Můžu dál? Zatímco také on navštěvoval v soukromí různé celebrity a vedl s nimi rozjařené rozhovory, moderátorka Alice Bendová si počíná mnohem lépe. Dokáže vytvořit autentickou atmosféru a se zajímavými hostiteli nepředvádí plytké řeči a zbytečné divadlo. Velmi vkusně a citlivě nechává diváky nahlédnout do života známých tváří, jejichž sláva má i odvrácenou tvář.

Taková byla například návštěva u žijící filmové legendy, herečky Zdenky Procházkové nebo její kolegyně, herečky a spisovatelky Ivanky Deváté. Kdyby rozhovor mezi moderátorkou a jejími hosty zachytila skrytá kamera, nejspíše by se příliš nelišil od toho, co snímala kamera televizní. Alice si s nimi povídala spontánně, jako jejich dobrá kamarádka a zcela se přitom obešla bez různých opiček a scének, které při návštěvách V.I.P. osobností předváděl Aleš Cibulka. Ostatně, oba pořady je možné srovnat, protože TV Barrandov vysílá zároveň premiérové díly U tebe nebo u mě a poté reprízuje Cibulkovo vysmáté Můžu dál?

Tichá bolest

Alici Bendové rozhodně do smíchu nebylo, když o letošních Velikonocích navštívila herečku a moderátorku Mahulenu Bočanovou. Řeč se stočila na její zajímavý dům v Buštěhradě i práci, ale především soukromý život. Mahulena prozradila, že ji jednou provždy limituje skutečnost, že se jí narodila postižená dcera. I když je s touto záležitostí dávno vyrovnaná, některé okamžiky rozhovoru prozradily, že v sobě statečně skrývá tichou bolest. Při řeči totiž měla co dělat, aby ovládla pláč. Například, když popisovala, že svoji, dnes již šestnáctiletou dceru Márinku, trpící mozkovou dysfunkcí, musí mít stále pod dohledem, každou minutu, i v noci, a že péče o ni rozhodně není snadná. Na druhé straně je prý ale Márinka veselá a šikovná a užije si s ní spoustu legrace. Navíc z ní vyrostla krásná, něžná dívka, která je mimochodem více podobná svému otci než Mahuleně.

Musí se ohánět

Ta se přiznala i k tomu, že v poslední době prožila dosti náročné období. Patrně narážela na trapas, který způsobila právě dcera, která kvůli neopatrné manipulaci s jejím mobilním telefonem zveřejnila část soukromé korespondence, řešící spor rodičů o výši alimentů. To, že se herečka netopí v penězích, jak si mnozí myslí, naznačila i v okamžiku, když Alici prozradila, že musí absolvovat nejméně patnáct představení měsíčně, aby zvládla hypotéku na dům, sociální a zdravotní pojistné a další výdaje. Připomněla přitom, že si na zařízení svého domu vydělala tancováním v populární soutěži StarDance, nebo moderováním společenských magazínů.

Třináctá komnata

Smutné byly také momenty, kdy hovořila o svých partnerských vztazích. Smířila se s tím, že právě kvůli náročné péči o dceru už nebude s nikým jiným společně bydlet a že hlavní osobou jejího života navždy zůstane Márinka. Zdá se, že její třináctou komnatou je právě rozpadlé manželství s otcem jejího jediného dítěte, producentem Viktorem Mrázem. V několika rozhovorech již předtím dala najevo, jak hluboce ji rozchod s ním ranil a že se dlouho trápila. Dnes už je však s touto bolestnou kapitolou svého života vyrovnaná. Patří k ženám, které dříve či později pochopily, že je jim samotným lépe. Zato s hereckými kolegy vychází výborně, hodně si pochvalovala třeba Marka Vašuta, s nímž často hrála.

Vložil: Adéla Hofmanová