Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Výměnné pobyty dětí z Kladna a francouzského města Vitry se těší oblibě

21.07.2013
Výměnné pobyty dětí z Kladna a francouzského města Vitry se těší oblibě

Autor: archiv

Popisek: Francouzské město Vitry sur Seine

Partnerství Kladna s francouzským městem Vitry sur Seine trvá již od roku 1966. Díky výměnným pobytům vidělo Vitry již hodně přes tisícovku kladenských dětí. Obdobně i Francouzi již po desetiletí navštěvují Kladno.

Stredoceskenovinky.cz o tom informoval mluvčí Kladna Vilém Frček. Právě v těchto dnech si Kladno prohlíží dvacetičlenná skupina francouzských dětí, které jsou zde na již tradičním výměnném pobytu. Ten je zaměřen na poznávání zejména Kladna, ale i Prahy a Středních a Jižních Čech. Včera oslavili francouzský státní svátek v Zahradě Kladenského zámku a dnes je přímo na radnici slavnostně uvítal člen Rady města Kladna Otakar Černý.

Mladí Francouzi ve věku od 13 do 15 let z partnerského města Vitry sur Seine, ležícího v oblasti tzv. Velké Paříže, mají po celou dobu svého pobytu velmi pestrý program, který organizuje Město Kladno. I vzhledem k jejich věku, není pobyt zaměřen jen na památky, muzea a kulturu, ale zahrnuje také všemožné volnočasové aktivity. Nechybí tak koupání na Lipně, návštěva ZOO v Hluboké n. Vltavou i v Praze, Český Krumlov, Koněpruské jeskyně, Karlštejn, ale také sportování na Sletišti nebo v kladenském Aquaparku. V itineráři návštěvy nemůže chybět návštěva Památníku Lidice.

Vybrané žáky osmých a devátých tříd kladenských škol nyní naopak hostí Vitry sur Seine. Nyní se nacházejí na dětském táboře v Bretani nedaleko Carnacu. Poznávají široké okolí a po návratu do Vitry sur Seine si prohlédnou i Paříž.

Setkání českých a francouzských cestovatelů

Pobyty obou skupin dětí se o tři dny překrývají. Děti se tak mohou na začátku a na konci pobytu setkat a podělit se o zážitky. Závěrečné setkání proběhne v Horním Bezděkově.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace