Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Výměnné pobyty dětí z Kladna a francouzského města Vitry se těší oblibě

21.07.2013
Výměnné pobyty dětí z Kladna a francouzského města Vitry se těší oblibě

Autor: archiv

Popisek: Francouzské město Vitry sur Seine

Partnerství Kladna s francouzským městem Vitry sur Seine trvá již od roku 1966. Díky výměnným pobytům vidělo Vitry již hodně přes tisícovku kladenských dětí. Obdobně i Francouzi již po desetiletí navštěvují Kladno.

Stredoceskenovinky.cz o tom informoval mluvčí Kladna Vilém Frček. Právě v těchto dnech si Kladno prohlíží dvacetičlenná skupina francouzských dětí, které jsou zde na již tradičním výměnném pobytu. Ten je zaměřen na poznávání zejména Kladna, ale i Prahy a Středních a Jižních Čech. Včera oslavili francouzský státní svátek v Zahradě Kladenského zámku a dnes je přímo na radnici slavnostně uvítal člen Rady města Kladna Otakar Černý.

Mladí Francouzi ve věku od 13 do 15 let z partnerského města Vitry sur Seine, ležícího v oblasti tzv. Velké Paříže, mají po celou dobu svého pobytu velmi pestrý program, který organizuje Město Kladno. I vzhledem k jejich věku, není pobyt zaměřen jen na památky, muzea a kulturu, ale zahrnuje také všemožné volnočasové aktivity. Nechybí tak koupání na Lipně, návštěva ZOO v Hluboké n. Vltavou i v Praze, Český Krumlov, Koněpruské jeskyně, Karlštejn, ale také sportování na Sletišti nebo v kladenském Aquaparku. V itineráři návštěvy nemůže chybět návštěva Památníku Lidice.

Vybrané žáky osmých a devátých tříd kladenských škol nyní naopak hostí Vitry sur Seine. Nyní se nacházejí na dětském táboře v Bretani nedaleko Carnacu. Poznávají široké okolí a po návratu do Vitry sur Seine si prohlédnou i Paříž.

Setkání českých a francouzských cestovatelů

Pobyty obou skupin dětí se o tři dny překrývají. Děti se tak mohou na začátku a na konci pobytu setkat a podělit se o zážitky. Závěrečné setkání proběhne v Horním Bezděkově.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace