Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Soumrak velké legendy. Každá pohádka jednou skončí. Ale toto si ´Džegr´ vážně nezasloužil

04.02.2018
Soumrak velké legendy. Každá pohádka jednou skončí. Ale toto si ´Džegr´ vážně nezasloužil

Foto: Facebook

Popisek: Ahoj, tady posílám fotku. Ta je sice ještě z letadla, ale já už jsem dávno doma, napsal Jaromír Jágr 31. 1. 2018 k této fotce. Jágr se již včera vrátil na tuzemská kluziště, nastoupil do zápasu druhé nejvyšší soutěže mezi jeho Kladnem a Benátkami, který se i kvůli velkému zájmu diváků hrál v Liberci.

Jediné, co tento týden zastínilo v médiích výsledky druhého kola prezidentských voleb, byl nečekaný návrat Jaromíra Jágra zpět do vlasti. Fenomenální sportovec, který se stal druhým nejproduktivnějším hráčem historie NHL, se musí na sklonku své kariéry vypořádat s velkým ponížením. Jeho poslední angažmá skončilo kvůli zranění nezdarem. Slavný „Džegr“ s dresem číslo 68 se ocitl na listině volných hráčů a v zámoří už o něj nikdo neprojevil zájem.

Je však  rozhodně obdivuhodné,  jak vskutku sportovně a s nadhledem se Jágr s nemilou situací vyrovnal. Zbaběle se nevyhýbal médiím, ani se na nic nevymlouval. Naopak, vzápětí poté, co přiletěl zpět do Česka, otevřeně hovořil o svém konci v NHL. Přiznal se, že poslední měsíc v Calgary Flames vůbec nehrál, ani netrénoval.  Jeho zdravotní potíže mohlo způsobit několik různých faktorů, mimo jiné i počasí. Zatímco donedávna hrál na slunné Floridě, chladné počasí v Calgary mohlo negativně ovlivnit jeho zdravotní kondici. Další roli sehrála skutečnost, že při startu  prozatím poslední zámořské sezóny chyběl v tréningovém kempu a po pozdějším nástupu mu chyběla obvyklá kondice. 

A teď malýho Jardu!

Jaromír Jágr se však doma i v zahraničí těší takové přízni svých fanoušků, že ho naprostá většina z nich podržela a jen výjimečně se objevilo pár negativních reakcí, směřovaných na konec jeho sportovní kariéry. Ty se především točí kolem názoru, že Jágr nedokázal odhadnout  čas, kdy měl svůj kontrakt ukončit a odejít na vrcholu a se ctí. Zapomněl prý na to, že každá pohádka jednou skončí.  Převažují však názory, že bude nadlouho figurovat v nejslavnějších hokejových análech. Jeho nejvěrnější příznivci se naopak zlobí spíše na vedení klubu, který se ho zbavil nepříliš elegantním způsobem: „Tohle si nezasloužil,“ myslí si. Mnoho obdivovatelů Jágrovi fandí i nadále a vzkazují mu: „Jardo, díky, nežil jsi nadarmo. Jardo, díky, to byla jízda.  Jardo, klobouk dolů. Byla to krásná éra. Nikdo  u nás nikdy nebyl lepší než ty. A teď malýho Jardu!“

 

Kauzu odchodu z NHL rozebírá Jágr ve videu na svých facebookových stránkách

To se hodně povedlo!

Pochopení a podpora se však netýkají Jágrovy přítelkyně Veroniky. Naopak, ta to na sociálních sítích pořádně schytává a leckdo je přesvědčen, že za Jágrův neslavný konec může ta „zlatokopka“. To, že vynikajícího hokejistu potkal sešup z NHL do domácí ligy a příští zápas má sehrát v Benátkách nad Jizerou, se dokonce stalo předmětem různých vtípků. 

V jednom z nich Jágr říká své Veronice: „Miláčku, začni balit, v sobotu se mám hlásit v Benátkách.“ A jeho blondýnka nadšeně reaguje: „To je krásný, zlato, na Floridě se mi sice líbilo, ale  i Itálie bude super.“ Jaromír ji ale vzápětí zchladí: „Lásko, Benátky nad Jizerou!“ 

 

Hokejista, pověstný svým smyslem pro humor,  koláž zveřejnil na svém Instagramu s komentářem: „To se hodně povedlo. So funny!“ O jiných nelichotivých reakcích však raději  mlčí. Překvapivý fakt, že se Veronika Kopřivová nevrátila z Kanady zpět do Česka společně s Jágrem,  navíc vyvolává mnoho spekulací.

Vložil: Adéla Hofmanová