Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mít jednu vážnou známost, ale bydlet sama. To chce krásná Mahu, která žije bez muže v domě bez dveří

06.01.2018
Mít jednu vážnou známost, ale bydlet sama. To chce krásná Mahu, která žije bez muže v domě bez dveří

Foto: Archiv

Popisek: Mahulena Bočanová trávila svátky v Nassfeldu

Kdo by to byl řekl, že herečka Mahulena Bočanová oslavila padesátku? Mahu vypadá totiž stále stejně skvěle a mladě. Přesto se vedle ní už pěkně dlouhou dobu žádný oficiální partner neobjevil. V rozhovoru pro Luxury Prague Life překvapivě řekla, že žít s mužem už navíc nikdy nehodlá.

Mahulena je oslnivá kráska s nádhernou ztepilou postavou, přes to dlouhodobého partnera nemá. Oslovují ji prý hlavně mladí hoši, ale na zajíčky Mahulena určitě není: „Mladí kluci na mě pořád fungujou. Ono se i o mně říká, že pořád naháním nějaké mladé kluky, ale mně se mladí kluci ani nelíbí, vůbec ne. Jednou v životě jsem chodila s o pětadvacet let mladším klukem. Strávili jsme spolu víkend a netušili jsme, že se to bude někam vyvíjet. Ale to je tak fajn člověk a bylo nám spolu tak dobře, že jsme spolu byli tři roky. To ale byla výjimka a náhoda. Jinak se mi líbí stejně staří muži, naopak někdy i starší,“ vzpomínala Mahulena na vztah s kubánským tanečníkem Jose Santosem Santanou. 

Chci oddělené bydlení

S oficiálním partnerem Mahulena už pěkně dlouho nikam nevyrazila.  To ovšem neznamená, že nějakého toho muže nemá: „Jsem pro to mít stálou, jednu vážnou známost, ale bydlet odděleně. Už prostě nechci s nikým bydlet,“ tvrdila v rozhovoru Mahulena, která si před lety pořídila vysněný dům v Buštěhradu u Prahy. Ten má prý jednu zvláštnost – nejsou v něm snad žádné dveře. 

S dcerou, dokud bude Mahulena dýchat

Mahulena v domě bydlí se svou dcerou Márinkou a věří, že to tak zůstane ostatně navždy. Má k tomu totiž dobrý důvod: „Márinka vzhledem ke své anomálii, diagnóze, nikdy nepůjde pryč, vždycky bude bydlet se mnou, nemůže bydlet sama. Vždycky bude potřebovat stálý dozor, a to jsem já. Leda že by se za deset, dvacet let rozhodla, že už ji máma tak hluboce štve, že chce třeba bydlet někde v nějakém chráněném bydlení s kamarády. To je ale ta nejzazší varianta. My chceme žít spolu, pro ni je to to nejlepší. Budeme spolu žít, dokud já budu dýchat,“ řekla pro časopis Luxury Prague Life Mahulena přesvědčivě. Její dcera Márinka totiž trpí mozkovou disfunkcí. 

Na prázdniny dceři nesahám

Mahulena má Márinku s bývalým manželem, podnikatelem a producentem Viktorem Mrázem, se kterým i po rozvodu vychází báječně a který jí s péčí o dceru významně pomáhá. Mahulena přes to maká jako o život, aby sobě a dceři zabezpečila pohádkový život, který zahrnuje také cestování: „Já si totiž nechávám volné dva měsíce prázdnin v létě kvůli Márince. To máme spolu prostě veget, na prázdniny Máně nikdy nešahám. Odmítla jsem dokonce dvě takové dost důležité práce… ale prostě jsem to odmítla, i když peníze potřebujeme, ty prázdniny bychom neměly. Přes to u nás doma vlak nejede, je prostě dané, že o prázdninách se nedělá. Pak ty peníze ale musím nahnat ty další měsíce až do Vánoc,“ popisovala Mahulena v rozhovoru, jak vydělává. 

Plave, lyžuje, cestuje, potápí se...

Márinka se má opravdu báječně, když není ve speciální škole Slunce, dopřává jí její maminka nádherné zážitky: „My spolu cestujeme po celém světě, naučila jsem ji lyžovat, plavat, potápět se, jezdit na kole, byly jsme spolu samy v Gruzii, na Kypr jezdíme běžně, to už si skoro myslí, že tam bydlíme. Od malička jsem ji brala všude s sebou, aby toho co nejvíc poznala, aby se jí ten mozeček zaměstnával, otevíral. Ona je opravdu šťastné dítě, v životě toho už zažila hodně. Jedinou nevýhodou je, že si myslí, že náš život nabitý zážitky, že to je úplně normální.“ 

Zajít si na báreček…

Nedávno se vypravila Mahulena na hory úplně sama, bez dcery. Rakousko si nemohla vynachválit: „Vydařená zimní dovolená by podle mě měla vypadat přesně jako tady. Krásné alpské počasí, slunce celý den, po lyžování si s partou zajít na báreček, zatancovat si pod širým nebem, pak se vypotit v sauně a taky se dobře vyspat,“ pochvalovala si. České sjezdovky ale také miluje: „V zimě jezdím do Špindlu a do Rakouska vždy do Nassfeldu. Lyžování je tady totiž fantastické! Jsou tu skvělé sjezdovky, které si vybíráte podle náročnosti. Také mě hodně baví, že si můžu vybrat rakouskou, nebo italskou stranu a tudíž si i vybírat mezi těmito kuchyněmi, podle toho, na co mám chuť.“

 

Většinou hraje v divadle

Mahulena Bočanová je dcera architekta Jana Bočana, který navrhl třeba hotel Intercontinental, nebo novou budovu Hlavního nádraží. Není se tedy čemu divit, že si Mahulena svůj dům v Buštěhradu u Kladna navrhla zcela sama. Mahulena hrála ve filmech už jako dítě, Pan Tau, Lucie, postrach ulice, Chalupáři, tady všude jsme ji jako dítě mohli vidět.

 

V filmech se po revoluci už příliš neobjevuje, hraje hlavně v divadle, dlouhodobě je věrná divadelnímu spolku Háta, hraje ale také v muzikálech. V divadle prý hraje skoro každý den: „Teď jsme měli premiéru nedávno – já hraju u Háty v divadle, pak hraju v Činoherním klubu, pak hraju v Hybernii ve Sněhové královně… takže se to takhle točí kolem divadel, snažím se to udělat tak, abych půlku dní v měsíci byla s Márinkou a půlku hrála, abychom měly finanční zabezpečení na další měsíc.“ 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková