Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Zrůdnost. Amatérismus. Diletantství. Byli jste na drogách? Na rekonstrukci školy v Kamenných Žehrovicích zaznívá kritika

25.08.2017
Zrůdnost. Amatérismus. Diletantství. Byli jste na drogách? Na rekonstrukci školy v Kamenných Žehrovicích zaznívá kritika

Autor: Facebook ZŠ Kamenné Žehrovice

Popisek: Původní vzhled školy v Kamenných Žehrovicích

O základní škole v Kamenných Žehrovicích donedávna téměř nikdo nevěděl. Nyní je to asi nejznámější školní budova v Česku. Po internetu totiž začaly kolovat snímky, jak škola prošla rekonstrukcí a jak nyní vypadá. Facebookový profil základní školy je od té chvíle zahlcen kritickými vzkazy.

„Vážení, jestli jste byli na drogách v momentě, kdy jste tuto zrůdnost odsouhlasili, tak vám radím, abyste urychleně změnili dealera. Absolutní amatérismus a diletantství bez respektu k historické budově. Tohle není pokažená rekonstrukce, tohle je tragédie. Nechápu, který psychopat toto navrhl a schválil,“ napsal například jeden z uživatelů. Pozastavil se nad tím, jaký odkaz byl také touto rekonstrukcí předán dětem. 

Co vám ta budova udělala?

Budova při rekonstrukci dostala nejen nové barvy, ale i zateplení. „Viděl jsem hodně nepovedených realizací a zprzněných staveb. Tohle je ale úplně jiná liga. Gratuluji, tímto jste se jednoznačně zapsali do historie obce. Budoucí generace se o vašem amatérismu a buranství budou učit,“ píše uživatel.

A není rozhodně sám. Smutnej hnus, prasárna, ostuda, zrůdnost. I to zaznívá v desítkách komentářů. „Proč?! Co vám ta budova udělala, že jste se jí takhle museli pomstít?“ zeptal se pak například další z uživatelů. „Takto nechat 'opravit' školu může pouze hovado, v lepším případě někdo, kdo by se měl jít skutečně léčit! Gratuluji, tato škola bude výstrahou pro ostatní, jak se to dělat nemá,“ píše další. 

skola_KamenneZehrovice

Takto vypadá základní škola dnes...

A takto bychom mohli pokračovat. Vedení školy následně požádalo všechny diskutující, aby všechny své připomínky směřovali na majitele budovy a zřizovatele školy, jenž přestavbu zajistil a financoval.  „Žádáme vás, abyste se zdrželi vulgárních útoků na zaměstnance a vedení školy. Nikdo z nich projekt ani nenavrhoval ani neschvaloval. Zaměstnanci školy odpovídají pouze za obsah a formu výuky,“ napsalo vedení školy.

Starostka Kamenných Žehrovic Soňa Černá se kritice brání

„Negativní ohlasy nechci nijak komentovat, protože nejsou od občanů naší obce, ale od lidí, kteří tu v životě nebyli. Nevím, proč vůbec sociální sítě tohle umožňují. Opravdu mě to mrzí. Škola vypadá velice hezky a stejného názoru je také většina našich občanů včetně dětí,“ uvedla pro Kladenský deník s tím, že zdůraznila nutnost oprav, které byly provedeny.

Za projektem rekonstrukce školy, jež byla postavena v roce 1900, stojí projektová kancelář Qualit projekty v čele s Alešem Millerem. Renovace budovy vyšla na 13 milionů korun. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace