Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zrůdnost. Amatérismus. Diletantství. Byli jste na drogách? Na rekonstrukci školy v Kamenných Žehrovicích zaznívá kritika

25.08.2017
Zrůdnost. Amatérismus. Diletantství. Byli jste na drogách? Na rekonstrukci školy v Kamenných Žehrovicích zaznívá kritika

Autor: Facebook ZŠ Kamenné Žehrovice

Popisek: Původní vzhled školy v Kamenných Žehrovicích

O základní škole v Kamenných Žehrovicích donedávna téměř nikdo nevěděl. Nyní je to asi nejznámější školní budova v Česku. Po internetu totiž začaly kolovat snímky, jak škola prošla rekonstrukcí a jak nyní vypadá. Facebookový profil základní školy je od té chvíle zahlcen kritickými vzkazy.

„Vážení, jestli jste byli na drogách v momentě, kdy jste tuto zrůdnost odsouhlasili, tak vám radím, abyste urychleně změnili dealera. Absolutní amatérismus a diletantství bez respektu k historické budově. Tohle není pokažená rekonstrukce, tohle je tragédie. Nechápu, který psychopat toto navrhl a schválil,“ napsal například jeden z uživatelů. Pozastavil se nad tím, jaký odkaz byl také touto rekonstrukcí předán dětem. 

Co vám ta budova udělala?

Budova při rekonstrukci dostala nejen nové barvy, ale i zateplení. „Viděl jsem hodně nepovedených realizací a zprzněných staveb. Tohle je ale úplně jiná liga. Gratuluji, tímto jste se jednoznačně zapsali do historie obce. Budoucí generace se o vašem amatérismu a buranství budou učit,“ píše uživatel.

A není rozhodně sám. Smutnej hnus, prasárna, ostuda, zrůdnost. I to zaznívá v desítkách komentářů. „Proč?! Co vám ta budova udělala, že jste se jí takhle museli pomstít?“ zeptal se pak například další z uživatelů. „Takto nechat 'opravit' školu může pouze hovado, v lepším případě někdo, kdo by se měl jít skutečně léčit! Gratuluji, tato škola bude výstrahou pro ostatní, jak se to dělat nemá,“ píše další. 

skola_KamenneZehrovice

Takto vypadá základní škola dnes...

A takto bychom mohli pokračovat. Vedení školy následně požádalo všechny diskutující, aby všechny své připomínky směřovali na majitele budovy a zřizovatele školy, jenž přestavbu zajistil a financoval.  „Žádáme vás, abyste se zdrželi vulgárních útoků na zaměstnance a vedení školy. Nikdo z nich projekt ani nenavrhoval ani neschvaloval. Zaměstnanci školy odpovídají pouze za obsah a formu výuky,“ napsalo vedení školy.

Starostka Kamenných Žehrovic Soňa Černá se kritice brání

„Negativní ohlasy nechci nijak komentovat, protože nejsou od občanů naší obce, ale od lidí, kteří tu v životě nebyli. Nevím, proč vůbec sociální sítě tohle umožňují. Opravdu mě to mrzí. Škola vypadá velice hezky a stejného názoru je také většina našich občanů včetně dětí,“ uvedla pro Kladenský deník s tím, že zdůraznila nutnost oprav, které byly provedeny.

Za projektem rekonstrukce školy, jež byla postavena v roce 1900, stojí projektová kancelář Qualit projekty v čele s Alešem Millerem. Renovace budovy vyšla na 13 milionů korun. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace