Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jágr mlčí, ani do Varů nepřijel. I jeho fanoušci, kteří donedávna svůj idol bránili jak lvi, připouštějí, že na NHL už nemá. A Veronika v péřovce namísto u moře…

23.07.2017
Jágr mlčí, ani do Varů nepřijel. I jeho fanoušci, kteří donedávna svůj idol bránili jak lvi, připouštějí, že na NHL už nemá. A Veronika v péřovce namísto u moře…

Foto: Facebook Andreje Babiše

Popisek: Hokejista Jaromír Jágr, srdcema českým domovem Kladeňák, ale jeho ambice stále míří do NHL

Jarda Jágr je bezpochyby už za doby své aktivní kariéry legenda, náš nejúspěšnější, nejznámější a nejlépe vydělávající hráč. Umí ale tahle legenda včas odejít, drží se zuby nehty toho jediného, co v životě má, nebo prostě tak miluje hokej a na jeho nejznámější soutěž v pohodě stačí, že by byla škoda skončit? Dohady kolem jeho dalšího pokračování podporují spíše první možnost…

Poslední roky strávil Jarda na Floridě, kde se mu žilo královsky. Pěkně v teple, s mladou krasavicí Veronikou po boku, pravda, jeho tým adeptem na výhru poháru NHL nebyl, Jarda poněkud přestal skórovat, ale jinak zdejší angažmá prožil v klidu a spokojenosti. Přítelkyně Veronika posílala jedno selfíčko od moře a bazénu za druhým, až přišel konec kontraktu, k jeho obnovení už nedošlo, klub chce dát peníze mladším. Zatímco loňské léto Jarda s Veronikou létali po Varech a po Praze a nechávali se zvát na večírky, letos se Jarda ještě nevrátil z Ameriky a mlčí. A tak vznikají mnohé spekulace. 

Rusko, nebo Kanada? Anebo Kladno?

Co má Jarda na výběr? Oficiálně se neví nic, ale v základě je zde možnost, že bude pokračovat v některém klubu NHL, dále pak ruská KHL, anebo česká, zde se nabízejí pochopitelně jeho Rytíři. Právě o tomto klubu, který je v Jardově vlastnictví, se většina komentátorů shoduje, že by mu slušel nejvíce a že by šlo o efektní rozloučení s kariérou, jenže… Jenže jak to tak vypadá, Jarda rozhodně nějakou rozlučku neplánuje a jde si za svým cílem hrát do padesáti. Maká, dře, ale také čeká na nabídku, pochopitelně z NHL, což je zkrátka a dobře soutěž, kterou uznává nejvíce. 

 

Již 23 dnů bez smlouvy, to bude rekord

 

Českému legendárnímu hokejistovi, který hrál poslední léta na Floridě, skončil oficiálně kontrakt 30. června 2017. Právě dnes, 23. 7. 2017, překonal tak Jágr rekord z roku 2013, kdy čekal na nový kontrakt 22 dnů - s New Jersey Devils se tehdy dohodl 22. 7. 2013. Ostatně, sám Jágr sdělil, že mu tentokráte nikdo nevolá a on se nějak nemůže s novým klubem domluvit…  

Je zbytečně paličatý?

Je to paličatost a neskromné zhodnocení situace, nebo důvěra v sám sebe, že to ještě nějaký ten rok zvládne naplno a nebude se muset za své výkony stydět? Jednotní už nejsou ani Jágrovi fanoušci, donedávna nezpochybnitelná zeď proti jakýmkoliv útokům zvenku. I oni si říkají, zda se jejich idol na „stará kolena“ poněkud nemýlí a zda by neměl mít střízlivější odhad vlastních sil. 

Děti chce, ale do padesáti to nevidí

Jágr je v pětačtyřiceti letech svobodný a bezdětný, ačkoliv ženy měl kolem sebe prakticky neustále. O dětech přitom tvrdí, že je má rád a že by nějaké chtěl, prý ale až tehdy, až skončí s hokejem. Z jeho partnerek by určitě minimálně ta poslední o dítě s Jágrem stála, nechuť je zřejmě jen na Jardově straně. Zatím to vypadá, jako by svou hokejovou kariérou oddaloval i „šlápnutí“ do skutečného života a založení rodiny.

Uměl by žít bez hokeje?

Jedná se tedy o věčného kluka, pro kterého se stal hokej vším a bez něj si život vlastně nedokáže představit? V takovém případě je možné, že se konce aktivní kariéry může bát jak čert kříže a chce ho oddálit na co nejdelší dobu. Dalšími důležitými faktory je ale cena kontraktu a také to, jaký by Jarda dostal v klubu prostor, jistě nechce trávit na ledě jen pár minut. Jeho podmínky tedy budou celkem náročné. 

Stopovali ho prý v Ottawě

Kde Jarda nakonec skončí? Všichni tipují, že to bude stále NHL, ale zřejmě o dost severněji, až v Kanadě, a že Veronika bude muset na selfíčka u bazénu zapomenout a pořídit si péřovku. Naposledy ho údajně viděli v Ottawě, vše jsou ale zatím jen dohady, Jarda mlčí jak sfinga. Ať tak či tak, nepůjde už jen o jeho labutí píseň a nezmění se závěrečné účinkování ve frašku? Jardovi fanoušci se toho už celkem otevřeně obávají.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Michaela Špačková