Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dáš to, tvrdí českému národu guru Jágr. Jardo, prober se, odpovídají fanoušci. Na Instagram za něj prý píše ´holubička´ Verča. Opravdu?

13.01.2017
Dáš to, tvrdí českému národu guru Jágr. Jardo, prober se, odpovídají fanoušci. Na Instagram za něj prý píše ´holubička´ Verča. Opravdu?

Foto: Klenoty Aurum

Popisek: Jaromír Jágr

Taky se celé Vánoce válíte a žerete? A v lednu úpíte, že se nevejdete do oblíbených kalhot? Klid, na internetu najdete rady, jak na to. A radí každý, jenže komu věřit… A co takhle Jaromíru Jágrovi? A navíc vás bude trénovat úplně zadarmo. Jenže otázka zní – funguje to, nebo se Jágr prostě pod vlivem Veroniky kapku zbláznil?

Zimní faldíky nejsou problém, když se obrátíte na Jardu Jágra. No vážně. Kladenský odchovanec nejenže zvládá hrát v NHL a na dálku koučovat kladenské hokejisty, ale nyní i vysvětluje obézním spoluobčanům, jak se dostat do jágrovské formy. No vážně.

Dáš to – projekt, jak rozhýbat nejen české děti

„Nejsem typ člověka, které by druhé do něčeho nutil anebo říkal, co je správné a co ne. To vůbec ne. A chápu, že lidé mají hromadu starostí, práce a hrozně málo času jít sportovat nebo cvičit. Všemu rozumím. Tak proč vám píši? Protože to mám vyzkoušené na vlastní kůži," píše Jarda na svém facebookovém profilu. Jágr rozjel vlastní projekt nazvaný Dáš to! No, vlastní, on tvrdí, že spolu se Sazkou, abychom tedy byli korektní.

Během pár měsíců vás dostanu do formy, slibuje hokejista

Přiznal totiž, že i on jako profesionální sportovec začíná mít bolesti kolenou a zad, když se dost nehýbe. „Je to tím, že svaly zeslábnou, záda a klouby jsou zatěžovány více, než by měly. A co vy? Také vás něco bolí? Jestli ne, tak zatím máte štěstí, a jestli ano, nevadí, začneme společně cvičit. Během pár měsíců vám ukážu několik cviků, které jsou velice jednoduché, ale účinné. Mně třeba pomohly k tomu, že už se pětadvacet let sportem živím."

Zní to skvěle, ale…

Podle sportovce jeho speciální cviky navíc nezaberou moc času a odcvičit se dají prakticky kdekoli. „Děkuji a už teď se těším na vaši spolupráci. Váš osobní trenér Jaromír Jágr," dodal hokejista, kterému prý lze na Facebook posílat dotazy. Na svém profilu má také sportovec spoustu rad pro začátečníky  i pokročilé. Jeho program je zaměřený hlavně na českou mládež, cvičit s ním ale může každý.

Holubička s lžící v puse? Vážně?

A na Jágrově Facebooku už můžete vidět první „challenge“ aneb výzvy. Tak třeba balancování v holubičce s lžičkou s vajíčkem v puse. To na videu nepředvede jen Jarda, ale i jeho Veronika. Další challenge je pak třeba žonglování s míčky.  Jenže experti na fitness z jeho rad a instruktážních videí moc nadšení nejsou. Deník Expres se obrátil na licencovaného trenéra Karla Frýda, zda je tento cvik dětem i komukoliv jinému vůbec k něčemu, nebo jde jenom o prázdné gesto.

Jardova holubička

 

Verča spolupracuje

Pro děti těžké, celkově špatně, míní odborník

„Podle mého názoru bude ten cvik pro děti složitý. Koordinační a cviky na rovnováhu obecně děti nezvládají. Jinak noha nemá být propnutá tak, jak to dělá Jaromír. Veronice se holubička povedla lépe,“ vysvětluje Frýd, podle něhož je samotná klasická holubička těžká, natož pak s vejcem a lžící v puse, kdy se ještě člověk musí soustředit, aby vše udržel. Takže pro děti a začátečníky rozhodně nic moc.

Posilovat se musí hlavně ochablá záda

„Spíš bych začínal se cviky na záda, protože je děti mají ze školy hrozně zrasený. Hrbení nad sešitem a počítačem přináší zdravotní následky v podobě zkrácených svalů, svalovou nerovnováhu, bolesti zad nebo skoliózu. I proto bych nejspíš sáhl po nějakém cviku zad, které se dá provádět třeba ve škole na židli,“ tvrdí trenér, podle kterého je základem jakéhokoliv cvičení pro začátečníky posílení středu těla.

Infantilní Jágr – anebo to za něj píše někdo jiný?

Jardo, tohle se tedy moc nepovedlo. A nepodarků je na Jágrově Facebooku dost a dost. Kde jsou doby, kdy hokejista sdílel pot, dřinu a krev, tedy to, co jeho fanoušci od hokejového guru čekali? S příchodem modelky Veroniky Kopřivové Jágrův profil jaksi zinfantilněl. Založil si Instagram, fotí dementní fotečky, kde je převlečený za faraona, a selfíčka z barů a diskoték.

Píše ale tyhle příspěvky vůbec Jarda, nebo to za něj píše Verča? „Jardo, hned je poznat, že to nepíšeš ty. Nepouštěj ji k tomu,“ napsal jeden z jeho příznivců pod snímek. „Jardo, prober se,“ píše mu jiný fanoušek. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová