Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Řekl „ty vole" a smál se… V rozhovoru pro deník bývalá misska Veronika Kopřivová prozradila i to, co dosud věděl jen její milenec Jarda Jágr. A nevynechala nic, striptýz, dluhy, novou audinu

26.09.2016
Řekl „ty vole a smál se… V rozhovoru pro deník bývalá misska Veronika Kopřivová prozradila i to, co dosud věděl jen její milenec Jarda Jágr. A nevynechala nic, striptýz, dluhy, novou audinu

Foto: Facebook

Popisek: Veronika Kopřivová

Veřejnost se o nové lásce Jaromíra Jágra, modelce Veronice Kopřivové, dozvěděla z fotky, na které jí Jaromír Jágr zavazuje brusle. Už jsou spolu rok a za tu dobu se lidé o Veronice dozvěděli leccos. Třeba to, že v baru tančila u tyče. V rozhovoru pro Mf Dnes Veronika prozradila i to, co dosud věděl jen její milenec.

Chodí spolu rok a prý jim to klape. „Seznámili jsme se na hokeji, kamarádka měla od Jaromíra lístky, a tak jsme měly přístup i do míst, kam lidi normálně nemůžou. Po zápase se tam Jaromír zastavil, to jsme se poprvé viděli. Dlouho jsme se jen vídali a povídali si. Bylo to příjemné a měla jsem radost, že jsem v něm našla staršího kamaráda. Až po nějaké době mi došlo, že jsem do něj zamilovaná,“ přiznává bývalá finalistka České Miss.

Ve dvaceti dřela jako čtyřicetiletá

Pětadvacetiletá Veronika neměla lehký život. Něco prosáklo do médií, ale nyní Veronika prozrazuje pozadí celé kauzy tance u tyče. Je to holka z chudé rodiny, co měla pech. „Chtěla jsem na uměleckou školu, ale neměli jsme na to peníze. Znamenalo by to jít do Prahy a bydlet na intru, což jsme si nemohli dovolit,“ popisuje svou životní dráhu. „Tak jsem šla na kadeřnici. Měla jsem i vlastní kadeřnictví. Bylo mi devatenáct, odstěhovala jsem se od rodiny a k vedení podniku jsem ještě dojížděla do Prahy, kde jsem se dálkově snažila dodělat si maturitu. Pracovala jsem od rána do večera a ve dvaceti měla starosti jako čtyřicetiletá ženská. Vydržela jsem to dva roky,“ říká.

Z kadeřnice modelkou

Pak přišla Česká Miss. Samotnou by ji prý účast nenapadla. „Přihlásila mě máma. Tvrdila mi, že jsem hezká a že bych to měla zkusit. Krajskou soutěž severních Čech jsem vyhrála. Nemohla jsem tomu uvěřit, v té době jsem si neuměla představit, že bych se někde promenádovala. Tím jsem se dostala do celostátní Miss, kde jsem se probojovala do finále.“ A z kadeřnice se stala modelka.

V Turecku s fotbalistou

„Prvního půl roku jsem chodila na přehlídky a focení, pak jsem na tři měsíce odjela do Istanbulu do turecké modelingové agentury. Tehdy jsem okusila tu pravou práci komerční modelky. Každý den jsme i dvanáct hodin v kuse fotili oblečení pro katalogy,“ vzpomíná na krušné začátky. Tehdy chodila s fotbalistou Janem Rajnochem, který v Turecku hrál. „Ano, v tom jsme to měli jednodušší, oba jsme mohli pracovat i být spolu. Když se nám vztah rozpadl, odstěhovala jsem se po čase do Prahy a nastoupila do advokátní kanceláře jako asistentka.“ Zdálo by se, že všechno je v pořádku. Jenže…

Spirála dluhů

„Jenže jsem pořád měla dluhy. Nechci být konkrétní, ale ne každý vám pošle výplatu včas a v množství, které slíbil. K tomu jsem už dlužila předtím. Dostala jsem se do spirály, kdy jsem dlužila pořád víc a splácela jednu půjčku druhou. Uvěřila jsem blízkému člověku a dostala se do dluhů, které mi z velké části způsobil on,“ přiznává Veronika.

Proč prý radši neloupala brambory?

Proto začala s tancováním v nočním klubu? „Ano. Vím, že dneska spousta lidí říká, že oni na svých brigádách loupali brambory, ale loupáním brambor bych si nevydělala tolik, kolik jsem na život a splátky potřebovala. Já nedostávala nic od rodičů, všechno jsem si musela platit sama. Snažila jsem se, co se dalo, k práci ve firmě jsem si chodila přivydělávat i jako hosteska, ale nikdy jsem nedala dohromady tolik, abych byla v klidu. Chtěla jsem spláchnout ty dluhy, nechtěla jsem se v nich topit dalších pět let a žít ve stresu,“ vysvětluje své pohnutky. „Tancování bylo řešení, jak se z těch dluhů během krátké doby dostat jednou provždy. Nejsem na to pyšná, ale na nic efektivnějšího jsem tehdy nepřišla,“ říká modelka.

Tančila pro nadržené Němce

„Asi bych si raději vydělala jinak než tančit nahoře bez pro natěšené chlapy v Německu. Ale bylo to moje rozhodnutí, a i když to bylo chvílemi těžké, vydělala jsem si peníze sama a dluh si splatila sama. V jednu dobu jsem k tomu v týdnu normálně pracovala a jezdila tancovat v pátek a v sobotu.“ Prý to  pro ni vůbec nebylo lehké. „I když se to asi nezdá, jsem docela stydlivka, takže těžké bylo už jen to, někde se předvádět a být nahoře bez. Celkově nemám ráda tahle prostředí, kde chlapi lačně koukají na ženské. A to jsem se musela usmívat a předstírat, že mě to děsně baví. Bylo to pro mě často ponižující a někdy mě předtím, než jsem tam měla jet, bolelo stresem břicho. I to, že jsem se celou noc kroutila na vysokých podpatkách, pak způsobilo, že jsem spoustu volného času prospala,“ líčí.

Nikdy jsem nebyla víc než topless tanečnice

Co to bylo za klub? „Šlo o noční klub v jednom německém městě. Vlastně ještě docela slušný. Majitel to držel zkrátka, fyzický kontakt byl zakázaný, a když si holka stěžovala, že se jí chlap dotýká, vyvedli ho vyhazovači. Nikdy jsem hranici topless tanečnice nepřekročila,“ tvrdí Kopřivová.

Nebudu nikoho soudit

Co jí práce v klubu dala? „Navždycky jsem přestala mít potřebu někoho soudit. Poznala jsem, že nikdy nebudu vědět, co ženu do takové situace dostalo. Nevíte, jaké dětství měla narkomanka nebo holka na ulici a v čem žije. V klubu jsem poznala několik skvělých holek, které měly těžký život,“ říká Veronika dnes.

Věděl to, ještě než se mnou začal chodit, říká modelka

Jak na tuto informaci reagoval Jaromír Jágr? „Řekla jsem mu to hned zkraje, to jsme se znali týden. Tehdy mě ani nenapadlo, že spolu budeme, neuměla jsem si vedle sebe představit o tolik staršího muže. Tím to bylo o něco snadnější, protože jsem mu to říkala jako kamarádovi.“ I tak se ale prý bála. „Věděla jsem, že je hluboce věřící, a nechtěla jsem, aby mě odsoudil. Byla to součást mé minulosti, chtěla jsem, aby to věděl a aby to věděl ode mě,“ vzpomíná.

Řekl jen ty vole a pak citoval Bibli

A co Jarda na to? „Řekl „ty vole" a smál se. Chvíli pak neříkal nic. „Ty mi k tomu nic neřekneš?" ptala jsem se nervózně a on se tak podíval: „Prosím tě, jsou mnohem horší věci. Ty musíš mít čistý svědomí vůči sobě. Když ho máš, je to v pohodě." Pak postupem času, jak jsme se víc poznávali a ještě o tom několikrát mluvili, mi říkal, že mě respektuje za to, že jsem nedolovala peníze z rodičů a nepůjčovala si. Pak mi k tomu řekl něco, co pro mě hodně znamenalo: ´Ty ses tehdy dokázala ponížit. A jak je v Bibli psáno, kdo je ponížen, bude povýšen.‘,“ říká dojatě Veronika. 

Jarda mi kytky nenosí

Jejich vztah byl od začátku vystaven kritice veřejnosti.  Od začátku ji podezírali, že je zlatokopka. Je? „Málokterá mladá žena může mít na kontě tolik peněz co Jarda, takže z toho by vedle něj byla podezřívaná skoro každá. Přitom Jaromír takový není. Nezahrnuje partnerky dárky, nekupuje šperky nebo kabelky, nenosí kytky. Nesnaží se člověka uplácet,“ tvrdí Kopřivová.

Zato Audinu od něj dostala

Auto jí ovšem koupil. „To ano, ale tak nějak po svém. Byli jsme doma a najednou říká, pojď, musíme vyřešit to auto. Myslela jsem, že ho půjdeme pronajmout, protože mi skončil pronájem. Přijeli jsme do prodejny Audi a on říká, ať si nějaké vyberu. Ale vždyť já autům nerozumím, to si ho mám vybrat podle barvy? Navíc už byla tma, takže ani ta barva nebyla dobře vidět. Neblázni, vždyť to stojí spoustu peněz, říkám mu, ale on jen opakoval, ať si nějaké vyberu, abych měla v čem jezdit na zápasy, smál se.“  Měla prý radost, ale… „Ale víte, já o tom autě chtěla předtím trochu snít, těšit se na něj a vybírat si ho. Bylo to takový rychlý, já bych si ani takhle drahé auto nikdy nekoupila. Nestěžuju si, proboha, ale pro mě část radosti z věcí je ta touha předtím, rozumíte mi?“

Slečna podnikatelka

I když ji Jágr s přehledem uživí, dodnes podniká. Je naučená se o sebe postarat. „Mám e-shop s oblečením, prodávám přes Facebook a Instagram Jezdím si zboží vybírat do Polska a do Německa, fotím ho na sobě a docela se mi daří. Donedávna se to jmenovalo Oblečse.cz a. Teď jsem se přejmenovala na Just By Veronika a zakládám blog. Chci si navrhnout vlastní kolekci. Všechno si dělám sama, administrativu i balení balíčků, komunikuju se zákaznicemi,“ pochvaluje si.

Temné stíny minulosti

Její minulost má ale ještě jedno temné místo, o kterém dosud nemluvila. V patnácti zjistila, že její matka je někdo jiný, než žena, se kterou vyrůstala. „Máma mě opustila, když mi byly tři. A táta se asi rozhodl, že se to nesmím dozvědět, takže jsem si celé dětství myslela, že moje macecha je moje vlastní matka. Neměly jsme ten pravý vztah matky s dcerou. Oni se pak s tátou rozvedli, ale vlastně jsem to celou dobu nějak cítila, že mě má míň radši než bráchy, kteří byli její a táty,“ vzpomíná.

Kdo je její pravá matka?

Jak zjistila, že její matka je někdo jiný? „Táta mě držel hrozně zkrátka. Za všechno jsem dostávala, často jsem měla zarachy. Mezi moje povinnosti patřil i úklid a při jednom jsem našla svůj rodný list. Byla na něm úplně jiná jména, než jaká jsem znala. Nejdřív jsem si myslela, že to je omyl. Nikomu jsem to neřekla, teda kromě psychologické poradkyně ve škole. Ta to řekla tátovi a já to ještě doma schytala,“ říká Veronika.

Rodinné trable

Vlastní matku vyhledala, ale ztracená léta se těžko dohání. „Nastala tam mezi námi mezera, která zásadně ovlivnila celý můj život. A nemyslím si, že v dobrém.“ Chvíli to prý fungovalo. „Nějakou dobu jo, ty první dva tři roky. Na-jednou jsem měla něco, co jsem nikdy neměla. Máma mě pohladila, dala pusu na dobrou noc, měla i víc peněz, takže mi kupovala hezké věci a dávala mi kapesné. Já se k ní i odstěhovala a žila s ní, ale asi jak jsem jí byla blízko, tak jsem si to všechno víc uvědomovala a začala se tím trápit. Odešla jsem od ní, když byly její malé dceři, tedy mé sestřičce, tři roky. Stejně jako mně tehdy,“ vysvětluje Veronika.

Dětství mě pronásleduje dodnes

S rodiči se v podstatě nevídá. „S tátou jsem osobně nemluvila už dva roky, mámě jsem byla začátkem léta na svatbě. Možná to bude znít smutné, ale v podstatě je k životu nepotřebuju. Mám je ráda a myslím na ně často, ale nevolám jim, když mám problém nebo radost. Bráškové a ségry mi chybí daleko víc než rodiče.“ Dodnes prý díky smutnému dětství potřebuje víc lásky. „Někdy si přijdu smutná z toho, že se mi  Jarda nevěnuje. Protože mně se doma nevěnovali tolik, jak jsem potřebovala, dneska to ujištění potřebuju daleko víc než on, jehož rodina držela pohromadě celý život. Jeho rodiče se obětovali pro rodinu, máma dřela doma a táta na poli. On nikdy mezi nimi neviděl takové ty milostné pozornosti, hlavní byla práce a rodina, a tak se to jen těžko ve vztahu se mnou učí,“ říká modelka.

„Asi to není chlap, který by mi vymýšlel kravinky a romantická překvapení, ale v těch hlavních věcech neselže. Pro mě je teď Jaromír všechno a chtěla bych s ním zestárnout. Ale jak to bude za rok, dva nebo čtyři, to prostě nevím,“ říká zamilovaná Veronika, která se našla po boku muže staršího o 20 let. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Dáša Vrchotová