Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Dokazuje Jágrův výběr milenek častý úder pukem do hlavy? Nebo nám jen Jaroušek začíná blbnout? A kdo je větší pokrytec, bulvár, nebo tak zvaná seriózní média?

14.06.2016
Dokazuje Jágrův výběr milenek častý úder pukem do hlavy? Nebo nám jen Jaroušek začíná blbnout?  A  kdo je větší pokrytec, bulvár, nebo tak zvaná seriózní média?

Autor: Česká Miss

Popisek: Nová Jágrova přítelkyně Veronika Kopřivová se kdysi zúčastnila soutěže Česká Miss

Už více než týden se některá česká média, jak bulvární, tak seriózní, věnují skandální minulosti nové partnerky hokejisty Jaromíra Jágra. Zatímco oddaní fanoušci i někteří novináři hokejovou legendu chrání, ať učiní cokoliv, někteří lidé se nad jeho chováním pozastavují. Zamýšlejí se například nad tím, že slavný hokejista, vydělávající obrovské peníze, se často hlásí k víře v Boha, ale zároveň střídá jednu partnerku za druhou a na svém kontě má řadu dalších hříchů.

Před časem dokonce jeden americký časopis zařadil Jágra mezi deset největších sportovních gamblerů na světě. Jeho výlety do centra hazardu, Las Vegas, se staly proslulými. Odhaduje se, že prosázel desítky milionů korun. Jenže jeho prohřešky nikdy nezastínily jeho skvělou sportovní kariéru, dokonce se o něm čas od času uvažuje jako o možném kandidátovi na prezidentskou funkci. Jeho mimořádnou popularitu však v poslední době ohrožuje pikantní soukromý život. 

My ne, to bulvár!

V této souvislosti není od věci se zamyslet na tradičním pokrytectvím některých českých novinářů. Zatímco ti bulvární se celkem právem pohoršují nad skandální minulostí jeho nové přítelkyně, ta seriózní se naopak bulvárním médiím vysmívají, co si to zase dovolila. Využívají přitom osvědčenou metodu: my ne, to bulvár! Atraktivní téma, které pracně vyšťourali bulvární nádeníci, totiž obratně a jednoduše dostanou na své stránky prostřednictvím moralizujícího odsudku  na úkor svých čtenějších kolegů, například z deníku Blesk. 

Kdo si začal?

Možná by se ale „seriózní“ novináři mohli spíše pozastavit nad chováním samotné Jágrovy partnerky, bývalé kadeřnice z Teplic. Zatímco se například intelektuální „Lidovky“ vysmívají chování některých českých paparazzi, hlídkujících u Jágrova domu a adorují ho, že si z těchto slídilů utahoval a  přinesl jim svačinku, server Expres.cz připomíná důležitý fakt. A sice že to byla právě současná Jágrova nová  přítelkyně, kdo se na sociálních sítích  chlubil, že má s  hokejistou vztah a dokonce prozradila, kdy s Jágrem přiletí do Čech. Teprve v tomto okamžiku se na ni bulvár ostře zaměřil. „Není proto chyba v tom, že si Jágr vybral dívku s divokou minulostí, ta se dá vždycky odpustit a hlavně se na ni za čas zapomene. Ten možný háček je v tom, že takový matador už léta znalý chodu věcí mezi ostře sledovanou celebritou, veřejností a tiskem, dává prostor nezkušené, naivní a neobratné přítelkyni, aby utvářela i jeho mediální obraz. Ono se totiž neříká, že Kopřivová byla striptérka, ale že Jágr chodí se striptérkou,“ konstatuje právem Expres.cz v článku, nazvaném Tragická obhajoba Jágrovy holky. 

Jaroušek už nám začíná blbnout?

Ovšem „seriózní“ Lidovky se k novému českému skandálu staví zcela opačně. Píší, že Jágr prostřednictvím videa (mimochodem dosti trapného) hájí svoji přítelkyni a dokonce citují jeho matku, že kdyby na to měla postavu, „šla by taky“. Ale čtenáři Lidovek většinou nijak tolerantní nejsou.  Jeden z nich glosuje: „Tak Jaroušek už nám začíná blbnout“. Další uznává, že Jágr je přírodní úkaz a šikovný sportovec, ale výběr jeho milenek ukazuje časté údery puku i hokejek do čela.   

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.             

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace