Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na Lucii Bílou si čtvrt století vlastně jen hraje, je to prý její role. Zlatá slavice zjistila, že do srdce na dlani se snadno střílí, a tak změnila ‘kurz‘; jak?

25.04.2016
Na Lucii Bílou si čtvrt století vlastně jen hraje, je to prý její role. Zlatá slavice zjistila, že do srdce na dlani se snadno střílí, a tak změnila ‘kurz‘; jak?

Foto: Facebook

Popisek: Média se o Lucii Bílou nepřestávají zajímat a ona si už dává pozor na to, co říká

Reálně prý byla Lucií Bílou pouze krátkou dobu. Dnes už si na ni jenom hraje, což zpěvačce umožňuje vrátit se „do Hanky“. Svým fanouškům chce tak připomenout, že o ní už sice hodně slyšeli a četli, přesto ji ale znají jenom napůl.

„Často jsem dávala svoje srdce na dlani a zjistila jsem, že se do něj snadno střílí. Začala jsem si proto dávat pozor na to, co říkám,“ prozradila osmnáctinásobná Zlatá slavice v rozhovoru, který poskytla nejčtenějšímu slovenskému deníku Sme a který byl i tentokrát stejně upřímný, jak je u ní zvykem. Před pár dny totiž získala Cenu Anděl jako zpěvačka čtvrtstoletí, a navzdory spoustě různých ocenění, která již během kariéry dokázala posbírat, ji to překvapilo. Vysvětluje to tím, že předtím dostávala ceny pouze za album, tohle ocenění je ale za delší časové období.

Jak se vrací k Hance

„Proboha, čtvrtstoletí, to zní hrozně. I to, že oslavuji padesátku. Já vlastně nevím, proč se mi daří vyhrávat. Nejsem soutěživý člověk, prostě se mi to stalo a děje se mi to už čtvrt století. Už před pěti lety jsem dostala cenu za dvacetiletí, a dokud jsem nevyšla na pódium, myslela jsem si, že ji dostane Hana Hegerová. Jako by se mi sen, který jsem snila velmi dlouho, nakonec splnil,“ vyznala se Lucie Bílá ze svých pocitů.

Zakrátko již padesátiletá jubilantka o sobě tvrdí, že si na Lucii Bílou, což je pouze její umělecké jméno, jenom hraje a je to vlastně jenom její role. A právě to jí umožňuje „stále se vracet do Hanky“, tedy do sama sebe – Hany Zaňákové. A přiznává, že měla období, kdy si myslela, že se reálně stala Lucií Bílou. „Dnes už jsem vyrostla a stojím pevně na zemi. Na mém novém albu je píseň Znáš mě jen půl. Chci lidem povědět, že i když mě vidí na plakátech a už o mně hodně slyšeli, ve skutečnosti mě neznají. Znají jenom polovinu,“ prohlásila zpěvačka.

Banány jenom o svátcích

Svůj velký úspěch si vysvětluje tím, že nezáleží jenom na pěveckém talentu, ale i na dalších činitelích, souvislostech, vztazích a lidech kolem. „Musíte být například posedlí tím, co děláte. Musíte umět obětovat tomu všechno, i soukromý život. Za svoji dobrou vlastnost považuji i sociální cítění, mám ráda lidi a oni to vědí. A nenechávám se odradit neúspěchy, kritiku a chválu beru rovnocenně. Člověk zkrátka musí vědět, kam směřuje, kam patří, musí být velkorysý a požáry musí hasit tajně, nikoli veřejně,“ popsala svůj přístup k práci.

Za to, že svoji hvězdnou kariéru dál bere s rezervou, prý vděčí výchově. „Jsem z vesnice a moji rodiče to neměli snadné. Neměli jsme peníze, vodu jsme nosili ze studny a banán jsem viděla jenom o svátcích. Proto dnes dokážu chodit po pevné zemi. Proto se mi možná na počátku kariéry nedařilo a neměla jsem chvíli kde bydlet. Neskutečně mi pomáhá, že jsem věřící. Mým silným motorem je vlastní nespokojenost. Jsem k druhým tvrdá, ale nejvíc k sobě,“ vysvětlila.

Se srdcem na dlani

Stálice naší populární hudby dávno pochopila, že s přízní fanoušků stojí a padá její úspěch a že prostředníkem mezi ní a lidmi v hledišti jsou právě média. Proto je pouští do svého soukromí poměrně často, i když velmi dobře ví, že toho mohou zneužít. I na to ale má rozumné vysvětlení.

„To je tak. Lidé nechtějí jenom poslouchat písničky, oni chtějí s vámi prožívat váš příběh. Hvězda musí mít talent, ale i chuť se s druhými rozdělit o své soukromí. V minulosti jsem byla otevřenější, pozornost médií jsme měli tři – já, Vondráčková a Gott. Často jsem dávala srdce na dlani a zjistila jsem, že se do něj snadno střílí. Začala jsem si proto dávat pozor na to, co říkám,“ dodala s tím, že jediná věc, která podle ní pomáhá, je být upřímný a kašlat na autorizace rozhovorů. Stojí si totiž za tím, co říká, a novinář si potom musí stát za tím, jak s těmito informacemi naloží.

Čtěte také:

Bolestné rozvody, tvrdý boj s alkoholem i drogovou závislostí její i její dcery… Etzlera vykopla kvůli nevěře; nenapravitelná optimistka Vilma Cibulková je ale opět zamilovaná, je to konečně ten pravý?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace