Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Z Lucie Bílé udělal porotce SuperStar Soukup pokusného králíka. Za co ho Osvaldová nejvíc seřvala?

09.10.2015
Z Lucie Bílé udělal porotce SuperStar Soukup pokusného králíka. Za co ho Osvaldová nejvíc seřvala?

Autor: FTV Prima

Popisek: Mnohonásobná Zlatá slavice Lucie Bílá

Složit opravdový hit není tak snadné, jak to na první pohled vypadá. Své o tom ví respektovaný porotce SuperStar Ondřej Soukup a především Zlatá slavice Lucie Bílá, z níž si už mnohokrát udělal pokusného králíka. Co se opravdu nepovedlo, a za co naopak dostal vynadáno neprávem?

Jméno Ondřej Soukup má v hudební branži zvuk, nejeden úspěšný zpěvák má před ním velký respekt a dal by snad úplně cokoli za to, kdyby pro něj složil velký hit. Odhad mívá většinou velmi dobrý a za celou řadu megahitů právě jemu vděčí mimo jiné i nepřekonatelná Zlatá slavice Lucie Bílá. Zpočátku to ale nebylo snadné a první dáma české pop music se leckdy proměnila v jeho rukou doslova v pokusného králíka. „Vždy jsem se snažil neskládat úplně tradičním způsobem, a tak jsem občas experimentoval, až se mi to vymklo z rukou. Nejvíc to odnášela Lucka Bílá, na té jsem opravdu dělal pokusy a ne všechny se podařily,“ přiznal porotce populární pěvecké soutěže SuperStar 2015 v rozhovoru pro Magazín MF Dnes.

Životní i tvůrčí tandem Gábina Osvaldová-Ondřej Soukup stojí za celou řadou nesmrtelných hitů Lucie Bílé

Životní i tvůrčí tandem Gábina Osvaldová Ondřej Soukup stojí za celou řadou nesmrtelných hitů Lucie Bílé

Za Vokurky doslal ‘čočku‘

Některé písně se díky spojení jeho netradiční tvorby a Lucčiných mimořádných interpretačních schopností opravdu proměnily v nesmrtelné hity, přestože jim zpočátku ani trochu nevěřil. „Byly to například Vokurky Lucky Bílé. Skládal jsem je na text Gábiny Osvaldové, a když jsem jí předvedl výsledek, vynadala mi, co jsem to složil za ‘cajdák‘. Hrozně se jí to nelíbilo, vyčítala mi, že jsem jí zničil text, a hrozně proti tomu bojovala. Já jsem potom začal pochybovat také. Nakonec to byla velmi hraná písnička v rádiích,“ prozradil Soukup. A už vůbec ho prý nenapadlo, že by se v tak neuvěřitelně úspěšný hit mohla proměnit skladba Most přes minulost, kterou napsal jako jednu z posledních do muzikálu Johanka z Arku. „Ani jsem ji skládat nechtěl, režisér Bednárik ji ze mě vydupal. A hraje se dodnes, Bílá ji zpívá s Alexandrovci, slyšel jsem ji ve španělštině či v němčině,“ dodal.

Lucie Bílá jako Johanka z Arku

Lucie Bílá jako Johanka z Arku

Pokladní, ta se má!

Složit hit není snadné, a když náhodou múzy nepřicházejí, a ještě ho třeba navíc začíná tlačit čas, snáší Soukup takové stavy velmi špatně. „Kouřím, piju kávu a jsem nervózní. Vnitřně trpím, pochybuji o sobě, o každé notě, jsem naštvaný a nemluvím. Potom si lehnu, chci spát, ale nemůžu, protože mi to v hlavě jde stále dokola. Ráno se probudím zoufalý třeba už v pět a celé to pokračuje. Odnáší to komplet okolí,“ přiznal. „Například jdu do supermarketu, čumím na pokladní a závidím jí, že tam sedí v klidu, počítá si dvacet jedna dvacet, potom to zapíchne a má čistou hlavu. Zatímco mě, vola, bude zase ta melodie pronásledovat celý den.“

S Martou Jandovou - v porotě SuperStar usedá Soukup již popáté

S Martou Jandovou - v porotě SuperStar usedá Soukup již popáté

Proč mají talenty jepičí život

V porotě SuperStar sedí Soukup již popáté a leckdo by si myslel, že už to pro něj musí být spíš utrpení. Opak je ale pravdou, stále ho to nepřestává bavit. Hlavně protože přímé přenosy jsou prý pořádný adrenalin. Uvědomuje si však, že většina nadějných zpěváků šanci splnit si sen o zpěvácké kariéře nevyužije.  „Velmi rychle jsem pochopil, že je to celé především televizní zábava. Zpěváci tam nejsou zase až tak důležití. Soutěž je vynese k popularitě, ale tím to pro ně končí. Většina z nich nemá další potenciál a zmizí,“ konstatoval v rozhovoru. Podle zkušeného skladatele spočívá hlavní problém v tom, že během soutěže jsou všichni adepti na vítězství v podstatě jen karaoke zpěváky. Prezentují ty nejzajímavější hity, které kdy byly složeny. K trvalému úspěchu to ale nestačí. „Zpěvák bez vlastních písniček není zpěvák. Takže odzpívají karaoke, ale už nejsou schopni něco si napsat, nebo si to alespoň sehnat,“ dodal smutnou pravdu.

Psali jsme:

O smutných očích Lucie Bílé. Loňský rok byl peklo, celý ho proplakala. Její osobní život jde od průšvihu k průšvihu

Zlatá slavice Bílá je už zase opuštěná, nejdůležitější muž jejího života se rozhodl od ní odejít. Co se stalo a proč ji to úplně vykolejilo

S Ondřejem Soukupem už zase lomcuje druhá míza, rodinná idylka mu zřejmě nestačí. Spláče milenka Lucia Šoralová nad výdělkem stejně jako jeho ex Gábina Osvaldová?

Místo vnuků má známý skladatel doma kojence a mateřskou školku. Co si snaží sám sobě dokázat?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace