Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sedmička je šťastné číslo, Lucie Bílá si to ale nejspíš nemyslí. Právě tolik partnerů už totiž prošlo jejím náručím, které už je zase prázdné... Tajnosti slavných

15.07.2015
Sedmička je šťastné číslo, Lucie Bílá si to ale nejspíš nemyslí. Právě tolik partnerů už totiž prošlo jejím náručím, které už je zase prázdné... Tajnosti slavných

Foto: ExtraFoto

Popisek: Lucie Bílá má smůlu na chlapy. Padesátka jí pomalu klepe na dveře, a přesto ještě nenašla toho pravého.

Sedm vztahů, dvě manželství, a přesto je mnohonásobná Zlatá slavice pár měsíců před padesátinami zase sama. Je krásná, úspěšná, a přesto s ní žádný chlap nevydrží. Nebo spíš ona s nimi?

Necelý rok před oslavou svých padesátin je zbožňovaná Zlatá slavice Lucie Bílá, nebo spíš stále stejně skromná a upřímná holka Hana Zaňáková ze středočeských Otvovic, bez stálého partnera. Přitom do každého vztahu vstupovala se srdcem na dlani a obrovskou nadějí na harmonický vztah a společnou budoucnost. Možná se snažila až moc, možná přinejmenším někteří její partneři ‘nevydýchali‘, že je svými úspěchy automaticky odstavuje na pomyslnou vedlejší kolej. Být jenom ‘doplňkem‘ slavné ženy totiž velmi často bývá prokletí, s nímž sváděla nerovný boj již nejedna populární žena. Kteří muži prošli životem mimořádné zpěvačky?

1. Nečekaná tragédie

Tomáš Holý

S odrostlou dětskou hvězdou Tomášem Holým se seznámila koncem 80. let. Ona byla tenkrát vyučená švadlena a začínající zpěvačka, on o dva roky starší budoucí právník. Lucie ho odmala obdivovala a milovala jeho filmy, a tak když dostala od kamaráda jeho telefonní číslo, prostě mu zavolala a řekla, že s ním chce chodit. Žila s ním v podnájmu u Heleny Vondráčkové, která již měla vilu v Řitce, pořád si ale držela i byt v pražské Přemyslově ulici. Byla to první velká romantická láska, na kterou zpěvačka stále vzpomíná, i když k tomuto vztahu dodává: „Asi bychom spolu nezůstali, byli jsme každý jiný.“ Dramatický konec jejich vztahu učinil krutý osud – 8. března 1990 nezvládl Tomáš u severočeské Kytlice svůj vůz, narazil do stromu a byl na místě mrtvý. Lucie tehdy byla na zájezdu, a když se vrátila, čekal na ni bytný s novinami. „Vůbec jsem tomu nemohla věřit, myslela jsem, že je to jen další z jeho vtipů,“ prozradila později.

2. Ten, který ji ‘udělal‘

Petr Kratochvíl

Zámožný producent Petr Kratochvíl, který se vrátil z USA do Česka po pádu totality, ji objevil na počátku její kariéry. Padla mu do oka, uchvátil ho její ‘hlas od Boha‘, ale okouzlila ho i jako žena, a tak ji v roce 1993 angažoval do muzikálu Zahrada rajských potěšení. Začali spolu žít, naučil ji, jak vystupovat na jevišti, jak se chovat ve společnosti, jak komunikovat s médii… zkrátka ji ‘udělal‘. Není ani divu, že o patnáct let starší muž začínající, stále ještě tak trochu nejisté dívce imponoval a zamilovala se do něj. Ke svatbě se ale neměl, ani když mu v roce 1995 porodila syna Filipa. Možná právě proto, že mu s upřímností sobě vlastní příliš jasně dávala najevo, jak moc o snubní prstýnek stojí. Po letech soužití a profesionální spolupráce ji nakonec v roce 2000 opustil kvůli Miss ČSFR 1992 Pavlíně Baburkové, s níž má už čtyři děti.

3. Falešná hra pro veřejnost

Radek Pokorný

Krátce po rozchodu s Kratochvílem vplul do jejího života realitní podnikatel Radek Pokorný. „Je to muž mého života,“ prohlašovala o něm Lucie v roce 2001, dokonce se chlubila ‘zásnubním‘ prstenem za téměř 300 000 korun, z platiny a osázeným brilianty. Jenže idylka vydržela pouze sedm měsíců a později vyšlo najevo, že i ten prsten si zpěvačka koupila sama. A navíc nebyl zásnubní, ale pohřební, podle znalkyně takový dříve nosívaly vdovy.

4. Přátelská výpomoc

Jan Révai

Slovenského herce a zpěváka Jana Révaie dohnal v mládí nedostatek peněz dokonce k loupežnému přepadení benzinové pumpy, za které dostal pět let ‘natvrdo‘. S Lucií vystupoval v muzikálech a náramně si rozuměli, stali se z nich kamarádi a zkusili to i jako milenci. Moc jim to ale nešlo. „Vztah s Jeníčkem byl jakousi kamarádskou výpomocí. Nevěděl, co si má se svou slovenskou milou počít, neměla ani telefon. Koupila jsem mu ho, aby si mohli volat, jenže on si chtěl povídat se mnou,“ napsala Lucie v knize Jen krátká návštěva potěší. Jejich vztah vydržel pár měsíců.

5. Konečně se stala paní

Stanislav Penk

Oč byl na počátku pomalejší, tím větší tempo pak jejich vztah nabral. Kolínský pozounista Stanislav Penk ji znal už od roku 1997, odvahu oslovit ji našel až o Vánocích 2001, když ji doprovázel na turné. Jeho žádost byla vyslyšena a již 3. dubna 2002 se vzali v kostele sv. Václava v Lanškrouně. A Lucie se najednou začala měnit svým fanouškům před očima, jakoby vytoužený snubní prstýnek proměnil nevázanou divošku v usedlou dámu. A většině z nich se to moc nelíbilo. Už 31. ledna 2003 ale Penk napsal v prohlášení pro deník Blesk: „Manželství nám nevyšlo, ale věřím, že budeme dobrými přáteli. Lucie je vzácný člověk a nerad bych ji ztratil úplně.“

6. Potetovaný synek

Václav Noid Bárta

Jen pár měsíců po rozvodu poznala tehdy téměř neznámého, o čtrnáct let mladšího muzikanta a zpěváka Václava Noida Bártu. Jejich svatební obřad se odehrál v Miláně, kam odletěli speciálním letadlem. Přesně v den Luciiných čtyřicetin, 7. dubna 2006. Jejich vztah však vypadal, jakoby si zpěvačka pořídila namísto manžela spíš dobrého kámoše pro svého syna Filipa, a Noid se občas jako nezvedený synek i choval. Navíc se pár nedočkal vytouženého miminka a temperamentní rotvajler Arnold na záchranu vztahu nestačil. A tak se po pětiletém partnerství a dvou letech manželství nakonec dohodli na rozvodu. Václav, kterého Lucie vytáhla z hudební anonymity až na vrchol popularity, se odstěhoval z luxusní vily v Otvovicích, dnes už je znovu ženatý s modelkou Gabrielou Dvořákovou a má s ní dceru Terezku.

7. Jedinečný přítel

Petr Makovička

Právě tak hlavně vždy mluvila zpěvačka o kavárníkovi Petru Makovičkovi, který se po jejích zádech nešplhal za vlastní slávou, ale držel se vždy v pozadí. Prvotní vášeň během šesti let ze vztahu zákonitě vyprchala a změnila se prý v pevné přátelství. O deset let mladší Petr jí pomáhal s péčí o ochrnutou maminku, a tak o něm zpěvačka často mluvila jako o své největší opoře. Počátkem roku se v médiích objevily spekulace, že se pár údajně rozešel, jako partneři prý spolu nežijí již déle než rok. Ani jeden z nich však toto tvrzení nepotvrdil ani nevyvrátil.

Čtěte také:

Zlatá slavice Bílá je už zase opuštěná, nejdůležitější muž jejího života se rozhodl od ní odejít. Co se stalo a proč ji to úplně vykolejilo

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace