Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Varoval před ním už Havel. Jak funguje mafiánský kapitalismus a v čem našli moderní satanisté náhradu za arciďábla, vysvětluje čtenář z Karlštejna

02.02.2015
Varoval před ním už Havel. Jak funguje mafiánský kapitalismus a v čem našli moderní satanisté náhradu za arciďábla, vysvětluje čtenář z Karlštejna

Foto: mirror.co.uk

Popisek: Svého času nazval Václav Havel politický systém, implantovaný do naší společnosti Václavem Klausem a jeho stoupenci, mafiánským kapitalismem. Podle čtenáře Krajských Listů by však byl mnohem výstižnější maskovaný praktikovaný satanismus. Proč?

Svého času použil Václav Havel pro politický systém, implantovaný do naší společnosti Václavem Klausem a jeho stoupenci, poměrně šetrného výrazu „mafiánský kapitalismus“. Zdá se ale, že výstižněji by situaci vyjádřil výraz maskovaný praktikovaný satanismus.

Pro mnoho lidí, především těch, kteří v dětství nezažili náboženskou výchovu, je pojem satanismus synonymem něčeho děsivého nebo nesmyslného, co nemá s reálným životem civilizovaného člověka nic společného. Podle biblických bájí byl Lucifer, později nazývaný Satan, původně mocným andělem světla, jehož „pracovní náplní“ bylo kontrolovat lidi na Zemi a podávat Hospodinovi hlášení o jejich prohřešcích. Ještě v kanonizované knize Jobově se můžeme dočíst, že Satan tuto povinnost zřejmě plnil a docházel na „výrobní porady“ synů Božích u Hospodina. Navíc měl v souladu s etikou starozákonního Hospodina i dovoleno, aby nechal povraždit nevinné děti a služebníky Jobovy.

Satanismus bez Satana

Soudobý moderní satanismus je ideologie a způsob života významných skupin asociálně orientovaných lidí, který v podstatě vychází z darwinistického pojetí vývoje lidské společnosti, kde silnější požírá slabšího, pravdu má vítěz a které odmítá altruismus jako pouhé pokrytectví a podporuje to nejsobečtější lidské požitkářství a egocentrické zájmy. To, že existuje satanská církev se svými knězi a určitými novodobými rituály, vyvolávajícími žádoucí emociální reakce, nemění nic na vlastní podstatě praktikovaného způsobu života vědomých i nevědomých vyznavačů.

Na mnoho nevědomých praktikujících satanistů by se dal aplikovat historický postřeh biblického Pavla, který formuloval po své první římské vazbě výrokem: „Jsou lidé, kteří neznají zákon, ale přesto žijí podle zákona, neboť mají zákon v sobě.“ Pro původně horlivého židovského nacionalistu muselo být velkým šokem poznání, že i mezi opovrhovanými „pohany“ jsou lidé čestní, spravedliví a soucitní. Pavel pochopitelně tento úkaz přisoudil bezmezné dobrotivosti Hospodina, který vložil zákon i do srdcí nežidů.

Český satanismus v praxi

Analogicky je možné označit za praktikující satanisty lidi, kteří o satanské církvi ani nevědí, ale v praktickém životě žijí podle jejích zásad, neboť mají satanismus v sobě. Za praktikující satanisty je dnes možné ve světě i v  podmínkách České republiky označit převážnou většinu tzv. úspěšných multimilionářů a miliardářů a tzv. úspěšných manažerů finančních i jiných podniků. Pochopitelně existují a v minulosti existovaly výjimky, kdy někteří miliardáři byli skutečnými vynálezci a tvůrci hodnot a ušlechtilými osobnostmi. Takový Henry Ford byl ve své době v podstatě zodpovědným správcem obrovského majetku, který v maximálně možné míře využíval ve prospěch svých spoluobčanů a sám jako člověk žil poctivě a skromně.

Typickými praktikujícími současnými českými satanisty jsou například manažeři polostátního podniku ČEZ. I občan bez technického vzdělání pochopí, že elektrony by proudily po rozvodných vedeních z elektráren do rozvoden a ke spotřebitelům i bez nich, že tito lidé nic nevynalezli ani nevytvořili, pouze byli ve správný čas na správných místech, kde se rozdělovala „koryta“. A v současné konkrétní situaci mohou tito kořistníci stále zvyšovat ceny elektrické energie, tím i vykazovat vysoké zisky a v rámci tzv. motivačního programu dál nestoudně hrabat miliony.

Upřímně to myslel i Hitler

Z pohledu na seznam současných miliardářů je zřejmé, že mezi nimi není jediný vynálezce či tvůrce, který by udělal něco užitečného pro lidskou komunitu, nýbrž výlučně talentovaní kořistníci, mnohdy s pochybnou minulostí, kteří své bohatství získali pouze sice chytrou, ale zpravidla bezohlednou spekulací, umožněnou zrůdnou klausovskou legislativou. Takovým malým pokryteckým českým praktikujícím satanistou je například i nevinně se usmívající Stanislav Gross se svými slogany „Jsem sociální demokrat“, „Myslím to upřímně“ (Jak již dříve upozornil Miloš Zeman, jsou tyto výroky doslovným překladem někdejších výroků Adolfa Hitlera – například „Ich meine es ehrlich“).

Skutečnost, že někdo prodá ze „solidarity“ za 30 milionů akcie advokátnímu koncipientovi, který na nich okamžitě vydělá zhruba 80 milionů, nemůže považovat za poctivý, „křišťálově transparentní“ obchod ani bystřejší žák základní školy. Pokud naše pochybná justice uzná, že je vše v souladu se zákonem, potvrdí tím pouze, že maskovaný satanismus už pronikl do všech mocenských součástí naší společnosti. Již po první instalaci Václava Klause na Hrad někteří vtipálkové napsali, že by se logo na prezidentské vlajce mělo přepsat z „Pravda vítězí“ na „Pravda vítězi“ a Masarykův slogan „Nebát se a nekrást“ na „Nebát se krást“.

Začali s tím už soudruzi

V podstatě takovými malými nevědomými praktikujícími satanisty byli i původní „nomenklaturní soudruzi“ v mocenských a politických institucích za éry někdejšího prezidenta Antonína Novotného. Tito činovníci, neschopni a neochotní řešit věcně ekonomické problémy státu, si například vytvořili svůj osobní komunismus zřízením tajných, na svou dobu exkluzivně zásobovaných obchodů pro sebe a své rodinné příslušníky. To vyvolalo ostrý odpor jak u mladých věřících reformních komunistů z řad intelektuálů, tak i u starých dosud věřících, nezkorumpovaných předválečných komunistů, a urychlilo to nástup tzv. obrodného procesu v roce 1968.

To, že pokus nastolit demokratickou sociálně spravedlivou společnost v podmínkách po dvacetiletém totalitním režimu potlačily sovětské tanky, vyvolalo obrovskou úlevu jak u maskovaných praktikujících satanistů v Moskvě, tak ale především těch na tzv. demokratickém Západě. Hlavně těm západním a jejich českým přitakávačům posloužila sovětská agrese jako výborný prostředek k demagogickému tvrzení, že sociálně spravedlivá společnost je neslučitelná s funkční parlamentní demokracií a že vše tzv. levicové je původem všeho zla.

Satan je nejlepší přítel církve

Dodnes ti nejubožejší blábolilové typu Marka Bendy z ODS neustále omílají antikomunistické výroky a hrozí nebezpečím návratu totalitního režimu, bez ohledu na to, že se současnou KSČM podle potřeby pragmaticky spolupracují (například při první instalaci Václava Klause na Hrad v roce 2003). Přitom ale politika ODS v pozici vládní strany vždy měla výrazné znaky bezohledné „modré totality“. A skutečně, téměř každý, kdo chce být tzv. úspěšným občanem, musí mít dobré vztahy s vládnoucí klikou, reprezentovanou po léta „Šelmou“ na Hradě.

Mnozí náboženští blouznivci, především ti z řad tzv. Svědků Jehovových, mj. i v tom všem vidí jedno ze „znamení“ blížícího se Armageddonu a dočasné vlády Satanovy nad světem. Jasným příznakem skryté podpory současných praktikujících satanistů je i ta, které se jim dostává od představitelů katolické církve. Církev v podstatě jedná v souladu s devátým pokynem satanského devatera. – „Satan je nejlepším přítelem, jakého kdy církev měla, jelikož ji po celá ta léta pomáhal udržovat v chodu!“ (LaVey: Satanské devatero)

Absurdní sňatek Ježíše s Jidášem

Když došlo v minulosti ke sloučení Bendovy náboženské ministrany s ODS, žádný z církevních papalášů proti tomuto absurdnímu symbolickému sňatku Ježíše s Jidášem nevystoupil. Pro spravedlnost je třeba podotknout, že se alespoň v této straně „pánbičkářů“ těch dvanáct spravedlivých našlo, kteří proti tomuto zrůdnému aktu protestovali. Když se v období intrik připravovala další instalace Václava Klause na Hrad, byli to právě poslanci KDU ČSL s výjimkou Čunkova křídla, vydávající se za křesťany, kteří svými hlasy prosadili „Šelmu“ na Hrad.
Důvodem, proč se mnoho inteligentních, materiálně orientovaných lidí uchyluje k satanistické koncepci života, není jen pokrytectví současné katolické církve, ale jsou to i rozumné a logické argumenty hlasatelů satanismu. Každá ideologie, která má uspět, musí obsahovat i rozumně přijatelné a aplikovatelné postřehy ze života. Střízlivé věcné názory LaVeye na problematiku sexu, nesmyslnost zvířecích nebo dokonce lidských obětí ve jménu Satana i výstižně formulovaná problematika jednání s tzv. psychickými upíry může oslovit mnoho inteligentních mladých lidí.

Nový styl – občanská obžerovize

K tomu přispívá i současná politická situace a sní spojená vnitřní i zjevná korupce mocenských politických klik na všech úrovních, která je ústy politiků stále prezentována jako projev rozvíjející se demokracie v tomto státě. A demagogové všech politických stran, jak starých, tak „nových“, stále ohlupují dosud důvěřivé občany jakýmsi novým přístupem k „poctivé“ politice.

Mnoho občanů již rezignovalo na možnost nějakého občanského uplatnění a uchyluje se ke sledování současné „obžerovize“, kde se na každém programu denně předvádějí přípravy nejrůznějších jídel coby hlavního smyslu života. Jiní pesimisticky naříkají, že současný režim je vládou zločinné finančně politické mafie a příznakem, že lidstvo spěje skutečně k biblickému Armageddonu.

Armageddon, nebo neregulovaný tržní chaos?

Jako bývalý vědecký pracovník nemohu nevidět množství příznaků například bezohledného vykořisťování přírodních zdrojů a nevratného ničení životního prostředí ve jménu „posvátného svobodného trhu“, a mám tudíž reálné obavy z náhlé nebo plíživé celosvětové katastrofy. Je docela možné, že k novému přístupu k životu a řízení lidské komunity dojde skutečně až po nějaké významné celosvětové katastrofě.

Velmi názorně takovou možnost vylíčil již v roce 1951 John Wyndham ve svém střízlivě, ale velmi působivě zpracovaném scifi románu Den trifidů. Tato Wyndhamem popsaná nová rozvíjející se lidská komunita se již vyvarovala působení zrůdného neregulovaného tržního systému.

Šanci lidstvo přece jen ještě má

Pokud jde o dočasné totální vítězství novodobých maskovaných satanistů na této planetě, nejsem zase úplný pesimista. I ve věku nad 75 let stále poznávám hodnotné mladé lidi, kteří odolali nákaze současného tržního klausosatanismu. Pominu-li ty mladé lidi, kteří se uchýlili například k významné sektě tzv. Svědků Jehovových, jsou to lidé nejrůznějšího vzdělání a profesí, kteří nevyznávají nějakou speciální filozofii nebo náboženství, stačí jim úsilí z vnitřní potřeby žít smysluplně a čestně.

O těchto mladých lidech se nepíše v denním tisku, nevystupují například pod taktovkou zhýralé toxikomanky v úchylných „reality show“ jako „Vyvolení“ apod., (kteréžto programy svého času Miloš Zeman výstižně označil za „představení idiotů pro idioty“) ani v komerčních soutěžích o titul „Superstar“ nebo „Miss ČR“ Počet těchto mladých lidí, dosud globálně neorganizovaných odpůrců současného praktikovaného satanismu, stále vzrůstá a je možné, že v příštích letech prosadí zásadní změny společenského řádu současné zhýralé lidské komunity i bez celosvětové katastrofy.

Drahomír Jurajda

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace