Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Berouně proběhne díky EU rekonstrukce ulic i mostů

04.05.2014
V Berouně proběhne díky EU rekonstrukce ulic i mostů

Autor: Hans Štembera

Popisek: Ilustrační foto

Rekonstrukce několika úseků ulic v centru města i na Jarově a opravy několika mostů se nyní chystají v Berouně. Do oprav půjde přes 23 milionů korun, z toho 16,4 milionu korun Beroun získal od Evropské unie z ROP Střední Čechy.

Ze svého rozpočtu město na rekonstrukci přispěje 7 miliony korun. Spoluúčast je v tomto případě vyšší proto, že město musí ze svého rozpočtu uhradit rekonstrukce všech chodníků, vjezdů na sousední pozemky a částečně také náklady na vybudování parkovacích stání. Stredoceskenovinky.cz o tom informovala mluvčí Berouna Pavla Švédová.

Ulice Preislerova bude rozšířena na úkor neúměrně širokého chodníku

V rámci projektu Bezpečně do školy bude opravena část ulic Kollárova, Preislerova a ulice Hlavní a U Kapličky na Jarově.

V ulici Kollárova bude rozšířena stávající vozovka o řadící pruhy u křižovatky s Plzeňskou. Po stranách vzniknou široké chodníky, pravý (ve směru k Plzeňské) bude navíc od silnice oddělen pásem zeleně. Současně vznikne na straně přiléhající k areálu školy i parkovací záliv. Rekonstrukce bude zahrnovat i přeložku veřejného osvětlení.

Ulice Preislerova bude rozšířena na úkor neúměrně širokého chodníku. Opraveno bude přes 200 metrů vozovky, chodník je navržen na straně přiléhající ke školnímu areálu. Vznikne zde parkovací záliv. Ulice je navržena jako zklidněná takzvaná Zóna 30, k čemuž dopomohou zvýšené plochy vozovky v místech vjezdu to této ulice.

V současnosti město vybírá také firmu, která provede opravu mostu vedoucího na Ostrov

Na Jarově bude opraven hlavní tah vedoucí městskou částí – ulice Hlavní a U Kapličky, celkem víc než 600 metrů komunikace. Projekt počítá také s rozšířením této objízdné komunikace v prostoru návsi, neboť slouží pro otáčení autobusů.

V současnosti město vybírá také firmu, která provede opravu mostu vedoucího na Ostrov. Podle statického posudku, který město koncem března získalo, podpěry mostu výrazně poničily loňské povodně. Odbor dopravy proto musel nejprve snížit nosnost mostu na 5 tun.

„Havarijní stav tohoto mostu, který je důležitý pro tamní provozovny i návštěvníky zimního stadionu a aquaparku, si vyžádal rychlý a razantní postup ze strany města,“ uvedla berounská starostka Šárka Endrlová s tím, že se městu podařilo v rekordním čase zpracovat projekt na rekonstrukci mostu. Následně bylo vyhlášeno výběrové řízení.

Oprava, která bude zahrnovat dozdění chybějícího zdiva opěr, doplnění rozvolněného zdiva dříků, opravu a opevnění paty opěry a sanační práce na spodní stavbě mostu, bude financována z přebytku hospodaření města.

Současně město připravuje výběrové řízení na rekonstrukci lávky vedoucí k vlakovému nádraží. Původně se měla rekonstruovat v loni. Tehdy ale firma, která podala nejlevnější nabídku, na poslední chvíli od realizace odstoupila. Práce by měly proběhnout během léta.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace