Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

V Berouně zazní písně Karla Kryla i folklorní hudba

10.04.2014
V Berouně zazní písně Karla Kryla i folklorní hudba

Autor: Hans Štembera

Popisek: Zádušní mše za Karla Kryla

Městské kulturní centrum Beroun vstoupilo v dubnu do druhého roku svého fungovaní. Pro nadcházející sezonu připravilo desítky akcí - koncerty pod širým nebem, divadelní představení či výstavy. Chystá také několik zajímavých novinek.

Jedinečný koncert, na kterém zazní písně Karla Kryla, se koná 30. dubna. V podání čtyř mladých umělců budou znít v sále České pojišťovny od 19:00. Vstupenky za 100 korun jsou v předprodeji v Městském informačním centru.

Autorské úpravy vybraných Krylových písní pro zpěv, harfu, klarinet a kytaru

Salome - pásmo písní Karla Kryla je původní a unikátní projekt mladých umělců, kteří osobitým a vytříbeným způsobem navazují na vynikající hudební potenciál písní Karla Kryla. Autorské úpravy vybraných Krylových písní pro zpěv, harfu, klarinet a kytaru provedl Michal Vejskal. Akce se koná v rámci Roku české hudby.

Na květen chystá MKC Beroun také oslavu 100. výročí městského kina

Novinkou bude květnový Koláče fest. Naváže na loňský premiérový ročník Poberounského folklorního festivalu Staročeské máje. Jak už název napovídá, na náměstí J. Barranda se 3. a 4. května nepředstaví jen folklorní soubory ze všech koutů země, ale přivezou s sebou také krajové pečené speciality. Na přehlídce tak budou k mání vyhlášené chodské či slovácké koláče, valašské frgály, proslavené ušaté koláče z Doudleb, oboustranné berounské koláče, ale i jihočeské zelňáky a další. Oslavy zpestří i netradiční kulinářská soutěž o nejlepší koláč pro veřejnost.

Na květen chystá MKC Beroun také oslavu 100. výročí městského kina. Uskuteční se ve dvou dnech, a to 27. a 31. května

V červnu se na náměstí J. Barranda vrátí soubor poberounských ochotníků a profesionálů. Po loňském uvedení muzikálu Noc na Karlštejně přivezou v letošním roce, kdy si připomínáme 100. výročí narození Bohumila Hrabala, muzikál Postřižiny. Obnovený dvoudenní festival Berounské hradby pořádá kulturní centrum 20. a 21. června. Nově budou městské slavnosti obohaceny o přehlídku malých pivovarů.

Od července se budou v rámci Berounského kulturního léta BeKuLe konat nedělní promenádní koncerty. Na druhou polovinu prázdnin je také naplánovaný Závodí Fest. Jde o druhý ročník folk-acoustic-world music festivalu, který se koná na levém břehu Berounky.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace