Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Na berounském masopustu změří síly milovníci piva a vína

20.02.2014
Na berounském masopustu změří síly milovníci piva a vína

Autor: Archív

Popisek: Pivo, ilustrační foto

Beroun jako jedno z mála měst bude tradičně hostit dvě masopustní veselice. Konat se budou v centru města a na Černém vršku. Berounský masopust v centru tradičně zahájí v sobotu 22. února dopoledne průvod masek.

Sraz účastníků masopustního průvodu bude v prostorách Rodinného pivovaru Berounský medvěd, kde od 8:30 hodin bude možnost doladit kostýmy a posilnit se před cestou na berounské náměstí. Další účastníci se přidají od 9:45 ve dvoře Muzea Českého krasu.

V 10:00 se průvod za doprovodu kapel oficiálně přemístí před radnici, pod Husův pomník, kde se uskuteční hlavní část programu. Průvod pak obejde náměstí a rozdělí se na milovníky piva a vína. Cestou před radnici budou verbovat další příznivce těchto lahodných moků. Ty mohou zájemci na místě přímo ochutnat a zajíst sladkými koláči, jitrnicí či jinými dobrotami. Posilněni si pak mohou vyzkoušet žertovné přetahování lanem.

Ponožky pana Semtamťuka

Potom masky převezmou vládu nad Berounem a od představitele města obdrží klíč od jeho bran. Dojde i na volbu krále masopustu, a to jak mezi dospělými, tak mezi dětmi. Ve 14:00 odstartuje odpolední část masopustu pěti koncerty v berounském pivovaru. Vstup pro všechny masky bude zdarma.

Koncert zahájí skupina The Brownies, dále vystoupí Ponožky pana Semtamťuka, která se představí s čerstvě pokřtěným albem Mezi krami. Od 18:00 zahraje pražská kapela Geronimo. Poprvé se představí kapela After Hours z Českých Budějovic a kutnohorská kapela Empty Hearts.

O týden později, v sobotu 1. března, se bude slavit masopust na Černém vršku. Pořádá jej Okrašlovací spolek přátel Černého vršku, a to již popáté. Sraz maškar v zahradě restaurace Na Černém vršku je naplánován na 13:00. O půl hodiny později masopust zahájí pohádka pro děti. Ve 14.30 se do pochodu vydá maškarní průvod, do kroku jim bude vyhrávat kapela Těžká Pára. Večer pak bude zábava pokračovat v restauraci Na Černém vršku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace