Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Při tragické nehodě vyhasly dva životy

18.12.2013
Při tragické nehodě vyhasly dva životy

Autor: Hasičský sbor, Olomoucký kraj

Popisek: Tragická nehoda, ilustrační foto

KRIMI Smutně skončil adventní víkend na okrese Beroun, když při tragických dopravních nehodách vyhasly dva lidské životy. Oběma případy se nyní zabývají policisté, kteří vyšetřují příčinu a okolnosti úmrtí dvou mužů, z toho jednoho chodce.

Informovala o tom policejní mluvčí Marcela Pučelíková. V sobotu 14. prosince okolo páté hodiny ranní vyjížděli policisté prověřit oznámení o havarovaném vozidle v obci Hořovice na Plzeňské ulici ve směru k ulici Masarykova. V tu chvíli ještě netušili, že v havarovaném vozidle se nachází osmačtyřicetiletý muž, který již nejeví známky života.

Sražený chodec

Po příjezdu na místo zjistili, že ve vozidle tov. zn. Škoda Fabia se skutečně nachází mrtvý muž. Vozidlo s největší pravděpodobností narazilo do náletových dřevin, převrátilo se přes střechu a zůstalo přetočené na bok. Na místo byli přivoláni policisté z oddělení dopravních nehod a kriminalisté z Berouna, kteří zároveň nařídili soudní pitvu. Výsledky pitvy ukážou přesnou příčinu úmrtí muže.

V neděli 15. prosince před 19. hodinou přijali policisté oznámení o dopravní nehodě osobního automobilu s chodcem na pozemní komunikaci ve směru od obce Žebrák na obec Hořovice. Po příjezdu na místo zjistili, že řidič vozidla značky Škoda Octavia srazil chodce jdoucího po pravé straně silnice. Chodec po tomto střetu utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl.

Dopravní policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Sražený muž u sebe neměl žádný doklad totožnosti, ale na základě provedených úkonů na místě nehody bylo zjištěno, že se s největší pravděpodobností jedná o muže bez domova, který pobýval na území obce Žebrák. Policisté v celé věci nařídili soudní pitvu, na základě které bude určena přesná příčina jeho úmrtí a zároveň potvrzena jeho totožnost.

Noste lépe viditelné oblečení

Policisté upozorňují všechny chodce, aby využili reflexní prvky při pohybu v silničním provozu. Za snížené viditelnosti a za tmy je použití těchto prvků naprosto nezbytné. Jejich využitím mohou lidé výraznou měrou snížit riziko srážky s vozidlem. Viditelnost chodce, který se na silnici pohybuje v tmavém oblečení  bez použití reflexních prvků je téměř nulová. Řidič vozidla takového chodce zaregistruje až na poslední chvíli, kdy již nemusí být schopen srážce zabránit. Obzvlášť v zimním období, kdy povrch vozovek bývá často mokrý nebo namrzlý se brzdná dráha vozidla  značně prodlužuje.

Viditelnost chodců lze zvýšit vhodnou barvou oblečení a doplňky z fluorescenčních materiálů, které zvyšují světelný kontrast vůči pozadí a prodlužují tak vzdálenost, na jakou může řidič chodce nebo cyklistu zaznamenat. Reflexní materiály odrážejí světlo v úzkém kuželu zpět ke zdroji, a to až na vzdálenost kolem 200 metrů. Výrazně zvyšují viditelnost za tmy a za snížené viditelnosti. Reflexní materiál je v noci vidět na 10x větší vzdálenost než tmavé oblečení. Při rychlosti 75 km/h potřebuje řidič nejméně 1,5 sekundy (31 metrů) na to, aby odpovídajícím způsobem zareagoval.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace