Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Oslavy Dnů evropského dědictví v Berouně budou velkolepé

05.09.2013
Oslavy Dnů evropského dědictví  v Berouně budou velkolepé

Autor: Město Beroun

Popisek: Dny EHD v Berouně

Novinkou letošních oslav Dnů evropského dědictví v Berouně bude Středověká noc. Prožít ji budete moci v sobotu 7. září ve společnosti šermířské skupiny Berounští měšťané & spol. Uskuteční se od 19:30 do 22 hodin na Náměstí Joachima Barranda.

Stredoceskenovinky.cz o tom informovala mluvčí Berouna Pavla Švédová. Připraven bude dobový program pro děti i dospělé, který vyvrcholí ohňovou show. Diváci se mohou těšit na turnaje pro děti i dospělé, šermířskou podívanou,  středověkou hudbu s ukázkami písní a tanců, jež se mohou naučit i diváci. Uvidí tanec krásných cikánek i kejkle s ohnivými předměty. Stanou se svědky procesu odhalení čarodějnice. Slovutný inkvizitor pod berounskými hradbami totiž odhalí rozličné neřádstvo a v řadách místních obyvatel čarodějnici.

„Půjde o show plnou černého humoru, která se bude hrát v těsné blízkosti diváků, a tak jistě nenechá jejich bránice v klidu,“ slibuje za šermíře Stanislav Dupač.

Již sedmnáct let jsou nedílnou součástí oslav Hrnčířské trhy. A jinak tomu není ani letos. O trhy je přitom stále větší zájem nejen u domácích, ale také u evropských sousedů, o čemž svědčí rostoucí účast zahraničních vystavovatelů. „Opět přijedou Carme a Germana Gorritz ze Španělska, jejichž veselé keramické postavičky se usídlí na trávníku uprostřed Husova náměstí,“ říká jeden z organizátorů trhů Vladimír Izbický.

Do Berouna se sjedou se umělci z různých koutů Evropy

Dalším ze stálic zahraničních vystavovatelů je například Thunig Thomas z Německa. Dále přijedou keramici z Polska či Maďarska. Poprvé letos do Berouna zavítá Pep Goméz , Španěl žijící ve Francii. Představí svou keramiku pálenou dřevem, typickou masivním objemem , dekorací v reliéfu a hluboce  rytými písmeny, znaky a kříži, které čerpá ze svých katalánských kořenů. Hrnčíři opět zaplní celé Husovo náměstí, Kolářskou uličku i ulici V bráně.

Pro návštěvníky je připraven i bohatý kulturní program na podiu uprostřed náměstí. V režii MKC Beroun vystoupí například domácí dechovka Berouňačka, Big Band V. Zelinky, kapela Urband, Hradní duo, Malá dudácká muzika z Plzně a další. Připraveny jsou i výstavy, křest či vernisáž nové expozice z berounským dějin v prvním patře radnice.

V sobotu ve 14 hodin oznámí herec Pavel Nový vítěze soutěže Zahradní keramika, kterou vyhlašuje hlavní partner trhů Hotel Na ostrově. A chybět samozřejmě nebudou ani stánky s občerstvením. K již osvědčeným stánkům s letos přibude mexická kuchyně s na místě připravovanými quesadillami. Ve vinařském koutku se představí Česká zemědělská univerzita - vinařská stanice Mělník. Zde můžete pobýt v sobotu u sklenky vína při muzice až do 21 hodin.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace