Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Medvědí bratři z populárního Večerníčku Kuba a Matěj osiřeli, jejich bráška Vojta ve středu zemřel. Co bude dál, prozradil jejich 'táta' Václav Chaloupek. Zavzpomínejte, máme fotky

17.04.2016
Medvědí bratři z populárního Večerníčku Kuba a Matěj osiřeli, jejich bráška Vojta ve středu zemřel. Co bude dál, prozradil jejich 'táta' Václav Chaloupek. Zavzpomínejte, máme fotky

Autor: mesto-beroun.cz

Popisek: Medvědí bratři z Večerníčku se stali živým symbolem města Beroun

FOTOGALERIE Jeden ze tří populárních medvědů zemřel zřejmě na infarkt a bráškové ho nechtěli opustit. Chovatelé z berounského medvědária proto museli rychle zavolat jejich filmového ‚tátu‘ Václava Chaloupku.

Ve středu 13. dubna zasáhla obyvatele Berouna smutná zpráva o náhlém úmrtí medvěda Vojty. Brzy ráno byli medvědi vypuštěni do výběhu, Vojta se šel vykoupat do bazénku a ve vodě zkolaboval. Na místo byli přivoláni kromě zástupců města a Technických služeb i hasiči, veterinář a také režisér Václav Chaloupek, který s medvědy natočil slavný Večerníček Méďové.

Méďové

Podle vyjádření veterináře je cizí zavinění medvědovy smrti vyloučeno, pitva se nakonec dělat nebude. „Myslím, že už je to zbytečné. Podle toho, jak rychlý konec to byl a podle krvácení z tlamy veterinář stanovil, že příčinou smrti byla pravděpodobně srdeční příhoda,“ prozradil Václav Chaloupek, kterého skon medvěda velmi zarmoutil. „Nebylo to zase tak úplně neočekávané. V přírodě se medvědi dožívají jen takových patnácti let, šestnáctiletý medvěd je už hodně starý. Navíc byl Vojta vždycky ten nejmenší, při jeho narození mi veterinář dokonce navrhoval, abych jej nechal utratit, že určitě nepřežije. Roli může také hrát to, že otec a matka medvědů jsou již třetí generací, kdy jsou v páru dva sourozenci,“ dodal režisér.

Méďové

Živý symbol města

Medvědí bratři Vojta, Kuba a Matěj se narodili 13. ledna 2000 v Českém Krumlově, čtrnáctiletým rodičům Kateřině a Vokovi. Medvědí máma se ale o ně odmítla starat, a tak o její trojčata začal pečovat nejprve medvědář Jan Černý, a potom filmař Václav Chaloupek, který z nich díky Večerníčku udělal filmové hvězdy. Když trojice medvíďat hrála v roce 2000 v oblíbeném Večerníčku, dohromady vážila deset kilo, dnes má každý z medvědů přes tři sta kilogramů.

Méďové

Jakmile už kluci příliš povyrostli, ujalo se jich město Beroun, které má medvěda ve znaku i na svém praporu. Pro bratry Matěje, Vojtu a Kubu vybudovalo na svahu Městské hory medvědárium s třemi ložnicemi, přípravnou krmiva a výběhem o rozloze téměř 25 arů. Medvědárium leží kousek od centra města, zhruba deset minut chůze od Husova náměstí a čtvrt hodiny z vlakového nádraží.

Méďové

Beroun chystá rozloučení

V berounském království se o medvědí kluky starají dva ošetřovatelé, kteří se pro ně snaží vymýšlet nejrůznější zábavu – od stromů namazaných medem přes louskání ořechů až po živé kapry v bazénku. Sourozenci jsou z rodu medvědů hnědých, kteří patří mezi velmi dobré chodce, dobře plavou i šplhají. Šplh i vodu si užívají i v medvědáriu, kde mají k dispozici bazén i množství dostatečně pevných kmenů. Pokud nikdo neruší jejich klid, odmění se divákům báječným ‘představením‘, plným her, vzájemných zápasů, koupání i hledání potravy. Jako správní medvědi ale také rádi a hodně odpočívají, takže se návštěvníci musí obrnit trpělivostí.

Méďové

Podle Václava Chaloupka bude i po Vojtově skonu medvědárium dále v provozu. Bratři Matěj s Kubou podle filmaře Vojtu chvílemi hledají, ale jsou docela klidní. „Jde spíš o Matěje, protože Matěj s ním byl velký kamarád. Ten ho hledá intenzivně, Kuba ani ne,“ prozradil ČTK Václav Chaloupek, jenž také nakonec zajistil, aby bylo s Vojtovým tělem dobře naloženo. „Zařídil jsem, aby si jej vzala Zemědělská univerzita v Praze, kde bude ve sbírkách sloužit jako učební pomůcka. Když si člověk představí jiné alternativy, myslím si, že tohle je to nejlepší řešení,“ prohlásil. Berounská radnice plánuje s Vojtou poslední rozloučení. Jak bude akce probíhat, se v současnosti řeší.

Čtěte také:

Špinavá hrouda sádla! Nejodpornější ukázka lidské závisti: Neomalený buran nevydýchal domek své hostitelky; to jsou prý ti čeští zbohatlíci. Přesně o to ale TV Prima stojí

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace