Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kdo je ve sněmovně „namachrovaný“ a proč ji balí jako ženu – trofej! Novopečená půvabná poslankyně hovoří

12.12.2013
Kdo je ve sněmovně „namachrovaný“ a proč ji balí jako ženu – trofej! Novopečená půvabná poslankyně hovoří

Foto: ANO

Popisek: Jaroslava Jermanová

Redaktorka MF Dnes Barbora Tachecí vedla rozhovor s místopředsedkyní hnutí ANO Jaroslavou Jermanovou. Řeč nebyla pouze o jejím odchodu z ODS, šéfovi hnutí Andreji Babišovi, Poslanecké sněmovně a politice vůbec, ale také o mužích, kteří po ní pokukují, bývalém manželovi nebo genderové výchově, jakou si poslankyně prošla v rodině.

„Je půvabná, přirozená a disponuje pohodou člověka, který má nažito (což nemusí vždy souviset s datem narození)," popisuje svůj dojem z místopředsedkyně sněmovny Jaroslavy Jermanové redaktorka deníku MF Dnes Barbora Tachecí v sloupku „Jejíma očima". Politička si dle svých vlastních slov novou funkci užívá každý den. Nejde prý ovšem o moc, ale o tu výzvu.

Tachecí političce předpovídá politickou budoucnost. Ačkoli tu předpovídala - jak sama připomíná - i Karolíně Peake, Jermanová prý nechce a nebude hrát mužské hry a nevykazuje znaky "ledové královny". Právě proto by mohla mít politickou budoucnost jistější.

Ještě než se rozhovor stočil na politiku, snažila se Tachecí z Jermanové dostat informace z jejího soukromí. Ta se otevřeně rozpovídala i o svém bývalém manželovi.

Manžel neunesl úspěch

„Byla jsem starostkou a můj muž s jeho výbornou kariérou to prostě neunesl. Byl manažer nadnárodní firmy a já ve společnosti začala být exotická. Bylo mi 32 a byla jsem nejmladší starostka v zemi. Začal být trochu upozaděný, tak hledal útěchu jinde... Oni to ti naši chlapi těžko nesou, mít silnou ženu vedle sebe," řekla politička.

Na téma mužů pokračovala. „Mám zkušenosti, že na jednu stranu je to strašně přitahuje, získat takovou ženu jako trofej - ve stylu: Tak, teď ti ukážu. Což já dokážu rychle rozklíčovat a drápky intenzivně vytáhnout. Nebo jsou to mladší muži, kteří obdivují a vzhlížejí. Ale je otázka, jestli jsou dost silní, aby to ustáli dlouhodobě," rozpovídala se Jermanová o svých ctitelích.

Stranou nezůstala ani rodina. „Máma a tři sestry, byla jsme taková genderová parta. Máme nevlastního tatínka, kterého máme všichni rádi, ale prostě se čtyřmi ženskými neměl šanci," uzavírá část rozhovoru týkající se svého soukromí Jaroslava Jermanová.

Hnutí ANO není jen Babiš

Jak Jermanová sama říká, dokáže prý lidi odhadnout, šéfu hnutí ANO Andreji Babišovi věří a má ho ráda. Rozhodně prý neplatí, že by hnutí byl jen Babiš sám. Jejich poslanci prý mají vlastní mozek, což se projevilo například při volbě sněmovny. „Kdy topka chtěla pana Gazdíka a my máme problém. Takže část klubu řekla, že ho volit nebudeme. Dostali jsme volné hlasování a dopadlo to tak, jak to dopadlo," uvedla politička.

Poslední místopředseda se bude volit i na příští schůzi sněmovny, rozhodovat se bude znovu mezi šéfem hnutí Úsvit Tomio Okamurou a Petrem Gazdíkem (STAN). Jermanová, jak v rozhovoru sama uvedla, se této volby zdrží.

Protože, jak sama říká, má odhad na lidi, hodně také dá na osobní pocit z konkrétních lidí. Svůj názor vyjádřila i na budoucího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). „Není můj šálek kávy. Řeknu to lidově, jako mezi dvěma holkama: Je příliš namachrovaný na to, že vyrostl jen v Parlamentu, aniž získal ostruhy v komunálu nebo v nějaké firmě, aby věděl, jak ten život běží. A nemyslím si, že by to ten člověk dokázal jinak," uvedla místopředsedkyně sněmovny.

Odchod z občanské demokracie

Jermanová byla osm let členkou ODS. V rozhovoru vysvětlila, proč se nakonec rozhodla odejít. Hned po vstupu jí prý bylo řečeno, ať hlavně není příliš ambiciózní, což ale pro ni nepřicházelo v úvahu. „Já si jedu svoji lajnu," říká. Když bojovala o nominaci na kandidátku v minulých volbách, pracovala prý intenzivně v regionu, ale nakonec byla požádána, aby uvolnila první místo Janu Vidímovi.

„Pak přišlo až do primárek hodně nepříjemné období plné nejrůznějších tlaků na různé lidi, takže pan Vidím o jeden hlas vyhrál a já šla jako dvojka z benešovského regionu. A jak se pan Vidím dostal do Parlamentu, přišla tradice ODS s názvem likvidace konkurentů. Vyřízli mě úplně ze všech funkcí, jako bych vůbec neexistovala. A já si řekla, že tohle nemám zapotřebí," uzavřela Jaroslava Jermanová.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace