Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Babišova svatba je globální sen všech žen, je to happyend. Ale neskončí nakonec u soudu? Jedna velká záhada

02.08.2017
Babišova svatba je globální sen všech žen, je to happyend. Ale neskončí nakonec u soudu? Jedna velká záhada

Autor: Facebook Andreje Babiše

Popisek: Andrej Babiš + Monika Babišová = Popelčina svatba

Víkendová svatba šéfa hnutí ANO Andreje Babiše zdaleka nepatřila jen do společenských rubrik, jak by se mohlo zdát. Ba naopak, řeší ji i významní političtí odborníci. Podle známého komentátora týdeníku Reflex Bohumila Pečinky se dokonce může stát, že se dostane k soudu kvůli tomu, že šlo o součást politické kampaně. Je přesvědčen, že to byla největší marketingová akce roku.

Pečinka se domnívá, že kdyby úřad pro kontrolu a financování volebních kampaní uznal, že Babišova svatba byla součástí volební kampaně, tak by se asi nedopočítal. Podle něj si členové úřadu vykládají velmi široce, co je a co není volební kampaň, a možné je tak vše. V důsledku toho by nakonec o výsledku letošních parlamentních voleb mohli rozhodovat soudci. „Ten úřad může cokoliv a bude záležet na soudech,“ řekl Pečinka v rozhovoru pro server Info.cz. 

Akce roku

Já myslím, že to byla akce roku, že to byla největší marketingová akce, která by se měla vyučovat na všech katedrách marketingu, protože byla perfektně zvládnutá a perfektně provedená, navíc nevyvolává dojem, že je to politická akce, i když určitě byla,“ uvedl Pečinka. Zaujal ho ten symbolický význam Babišovy svatby. Člověk, který chce být premiérem, dělá velkou svatbu a  žení se, kdežto odstupující premiér se rozvádí. „Najednou jako kdyby tam bylo dobro a zlo, přicházející nový dynamický svět a starý odcházející,“ přemýšlel komentátor. Oceňoval také, že mediální obraz svatby dokázal Babiš udržet ve svých rukách, tím, že tam až na výjimku (Blesk) měla média zakázán vstup. Fotografie rozesílal prý podle toho, zda to byla média spřátelená či nikoliv.  Fotografie ze svatby se nato objevily na všech titulních stranách. 

Popelčin happyend

Babišovu svatbu dokonce přirovnal ke svatbě Popelky, mnoha ženám dal spoluprožít ten sen o nevěstě v bílém závoji, která se konečně po letech vdá. „Jestli někdo říká, že to nebyla volební kampaň, tak se mýlí,“ uvedl. Když mu redaktor Pavel Štrunc namítl, že si přece takovou veselku nemůže dopřát jen tak někdo, Pečinka měl jiný názor. Připomněl, že v Česku jsou v posledních letech stále populárnější svatby na zámku, na termín se čeká dlouhé měsíce. „Princezna v bílých šatech a závoji, kde si bere rozesmátého bohatého člověka, to je přece telenovela. To je globální sen všech žen, i těch, které říkají, že to jejich sen není,“ myslí si. V době, kdy se u nás rozvádí polovina manželství, tato svatba představuje happy-end. Pečinka také srovnal Babišovu svatbu s se svatbami ostatních českých politiků, Jiřího Paroubka a Víta Bárty. Obě dvě byly podle něj z hlediska marketingu totálně nevydařené.  

Jedna velká záhada

Stejně tak, se zamyslel nad tím, proč se ostatní političtí lídři, například Zaorálek, Fiala či Kalousek neukazují se svými manželkami. „Je to jedna velká záhada,“ konstatoval Pečinka. Nejsou prý schopni představit manželky a přítelkyně jinak než křečovitě.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace