Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Babiš se žení a národ se baví. Když si Babiš Babišku bral, Babiška plakala, Babiš se smál. Bude se házet rýží, nebo řepkou?

27.07.2017
Babiš se žení a národ se baví. Když si  Babiš Babišku bral, Babiška plakala, Babiš se smál. Bude se házet rýží, nebo řepkou?

Autor: Facebook

Popisek: Andrej Babiš a Monika Babišová na večírku na "Čapáku", kde vystoupila kapela Kryštof

Již o tomto víkendu se bude konat jedna z nejsledovanějších svateb u nás. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se v ostře sledovaném Čapím hnízdě ožení se svojí současnou družkou Monikou Babišovou. A to přesto, že se minulostí kontroverzní stavby zabývají česká policie i evropský protikorupční úřad Olaf. Zatímco se v sobotu budou na „Čapáku“ veselit stovky VIP hostů, národ se již nyní baví na jejich úkor.

A je zajímavé, že tak zhusta činí i v titulech vydavatelství Mafra, které patří do obřího Babišova impéria Agrofert. Jeho akcie letos Andrej Babiš vložil do svěřenského fondu kvůli zákonu o střetu zájmu, ovšem dohlíží na něj mimo jiné právě Babišova partnerka Monika. V této souvislosti je velmi zábavná ta část Babišova prohlášení, v níž tvrdí, že od této chvíle nemá s Agrofertem nic společného. Opravdu? Ani  Moniku? 

Nevinný pár?

A právě  Monika Babišová odtajnila v jednom z titulů, vydávaných Mafrou, jak bude vlastně svatba vypadat. Prý bude skoro celá bílá, protože tuto barvu Monika miluje. Ponechme stranou, že je na svatbách podle staletých tradic vyhrazena neposkvrněným nevěstám jako symbol čistoty a nevinnosti. Mimochodem, podle další tradice přinášejí bílé šaty na druhé svatbě smůlu. A Monika Babišová byla již jednou vdaná a s Babišem má dvě dospívající děti. Totéž platí o Babišovi, který byl také jednou ženatý, přičemž o jeho manželství panují různé spekulace. Poprvé se oženil v 70. letech se svojí pohlednou tmavovlasou spolužačkou  Beatou Adamovičovou, později lékařkou, a společně měli dvě děti, dceru Adrianu a syna Andreje.  Je zajímavé, že o její existenci nelze prakticky nic zjistit. 

Rozvod s žárlivcem

Přibližně od devadesátých let Babiš žije se svojí družkou Monikou Herodesovou. Právě nepříliš lichotivě znějící příjmení prý bylo důvodem, proč si ho změnila na Babišová, aniž se předtím za Babiše provdala. Společně mají také dvě děti, syna Frederika a dceru Vivian. Jak sama Babišová prozradila, její první manželství se prý rozpadlo kvůli tomu, že byl její muž chorobně žárlivý. Ke scéně prý stačilo, aby si nalakovala nehty. Když si Monika v souvislosti s připravovanou svatbou bezelstně pustila pusu na špacír a prozradila, kdo ji bude česat a líčit, čtenáři Mafry se neudrželi a začali na úkor svatby jízlivě vtipkovat. Není od věci podotknout, že ani jeden příspěvek nebyl pozitivně naladěn, ba naopak.

Rýže nebo řepka?

Většina je velmi zlomyslná a strefuje se i do Babišovy záhadné minulosti, například jeho údajné spolupráce s StB či jeho kontroverzních podnikatelských aktivit. Tak například František předpokládá, že se při východu z obřadu nebude házet rýže, ale řepka. Adam gratuluje Monice, že bude oficiálně přijata do holdingu. Více čtenářů se ironicky ptá, zda se budou po svatbě manželé jmenovat Babišovi nebo Burešovi (krycí jméno StB) a zda nakonec do Čapího hnízda přiletí i čáp. Jozefa zase zajímá, zda i na tuto svatbu budou dotace. Petr chce vědět, jestli bude pohoštění poskytnuto z Kosteleckých uzenin. Někteří čtenáři se dokonce drsně trefují do vzhledu Babišové: „Paní Babišová vypadá jako ze Štikovic klanu,“ myslí si například Zuzana, zatímco David reaguje: „To je ta Mojsejova?“ Český Honza tomu dává korunu: „Když si Babiš Babišku bral, Babiška plakala, Babiš se smál.“ No, nechme se překvapit, jak to v sobotu dopadne. Co myslíte, přijde i božský Kája? A zahraje Kryštof? 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace