Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kauza týraných koní pana Vondrušky a jeho šílené dcery pokračuje – dobrovolníci, dávejte si pozor, Vondruška je ozbrojený

24.02.2017
Kauza týraných koní pana Vondrušky a jeho šílené dcery pokračuje – dobrovolníci, dávejte si pozor, Vondruška je ozbrojený

Foto: TV Prima

Popisek: Pan Vondruška, jehož kauza týraných koní hýbe internetem

VIDEO Už jsme informovali, jak jankovský ‘chovatel‘ koní Jiří Vondruška najížděl autem do dobrovolníků, kteří na příkaz Krajské veterinární správy a za asistence policie zubožená zvířata odváděli, i o tom, že se koně záhadně znovu objevili na pastvině pana Vondrušky… Proč ale policie situaci pořád jen monitoruje?

FTV Prima, jejíž kameraman sám byl v ohrožení, když na něj Vondruškova dcera Biserka Vondrušková najížděla, se policie zeptala, proč nepracuje rychleji. Ta se ale ohradila. Postup je prý v pořádku, ač pan Vondruška ohrožuje novináře, a hlavně dobrovolníky, kteří se z Jankova snaží zubožená zvířata dostat. Policie České republiky odmítá, že by pracovala pomalu a nedostatečně, vždyť už dala i podnět k odebrání Vondruškova zbrojního průkazu. Ano, čtete dobře, člověk, který léta týrá zvířata a ohrožuje ty, kdo jim chtějí pomoci, má zbraň! A údajně jí ohrožoval několik lidí včetně bývalého fotbalisty Sparty a také starosty Votic, který jednal a nechal koně odebrat.

Jiří Vondruška najížděl do koní:

Policie dvakrát akční není

Vondruška prý má doma zbraní hned několik. Svou povahu prokázal při útocích na novináře. Přesto je policie stále laxní. „Policejní prezidium není výkonným, ale metodickým článkem. Prošetřování konkrétního podezření z protiprávního jednání standardně provádí věcně a místně příslušný článek policie, což je v tomto případě s ohledem na rozsáhlost hned několik oddělení Krajského ředitelství Policie Středočeského kraje,“ řekl televizi Prima Iveta Martínková, mluvčí Policejního prezidia Policie ČR. Také máte pocit, že policii se do kauzy koňského tyrana dvakrát nechce?

Podle dcery je vše v pořádku

Středočeští policisté zatím pouze podali podnět k prověření zákonných podmínek pro držení zbrojního průkazu. I to ale může chvíli trvat – a otázka je, co mezitím Vondruška provede. Chovatel zhruba 70 koní, 30 kusů skotu a nepočítaně psů je totiž značně paranoidní stejně jako jeho dcera, která ještě nedávno zaplavovala sociální sítě výkřiky, jak je u Vondrušky vše v pořádku. To, že její otec se o koně nestará a jejich mršinami krmí smečku psů, kterou navíc není s to uhlídat, a tak se neustále množí, popírá.

Týrané hříbě od Jiřího Vondrušky našlo nový domov:

Za vše prý mohou ochránci zvířat

Za vše podle Biserky Vondruškové mohou záchranáři, tedy ochránci zvířat! Ti podle ženy i jejího otce neustále protiprávně vnikají na jejich pozemky, svévolně tam kradou koně, a navíc jim vypustili psy, kteří do té doby spokojeně vegetili na řetězech a množili se mezi sebou. Podle známých Biserky Vondruškové má žena, která svého otce i právně zastupuje, za to, že celá kauza je jen výmyslem ochranářů zvířat, o týrání se mluvit nedá a její otec je obětí spiknutí. To, že záchranáři vnikli na cizí pozemek, aby zabránili dalším úhynům zubožených koní, rodina Vondruškova rozhodně popírá. Koně podle nich jsou, navzdory vyjádření veterinární správy, v naprostém pořádku, koňské mrtvoly na pozemcích nikdy nebyly a psi nežerou koňské mršiny, ale značkové žrádlo.

Týrání je jisté, říká veterinář

„U koní byla zjištěna podvýživa a za současných klimatických podmínek nedostatečná péče o mláďata. Majitel situaci navíc neřešil ani po prvním upozornění. Lze s jistotou říci, že v chovu docházelo k týrání,“ sdělil médiím Petr Majer, zástupce mluvčího Státní veterinární správy (SVS), tedy orgánu, který dal k odchytu zvířat podnět. Obyvatelé Jankova si přitom na volně pobíhající psy a koně pana Vondrušky stěžují již několik let…

Hříbě z chovu Jiřího Vondrušky se má čile k světu:

Koně prý byli ukradeni

Jenže pan Vondruška stále trvá na tom, že koně jsou v pořádku, že veterinární správa a ochránci zvířat ho jen zbytečně terorizují… Jeho zvířata prý mají maximální volnost, ale nejsou to žádní mazlíčci, ale hospodářská zvířata, jaká se na venkově chovala odjakživa – a to podle něj nejsou schopni pochopit pobláznění ochránci. A ti mu prý koně vlastně ukradli.

Kde je pravda?

Je možné, že i Jiří Vondruška má kus pravdy a ochránci zvířat situaci zveličili a dohnali ad absurdum? Není sedmdesátiletý farmář, který koně chová už čtyřicet let, obětí pomatených sluníčkářů, kteří chovu zvířat nerozumějí? Není ono najíždění do lidí, odvádějících koně, posledním zoufalým gestem muže, který přichází o svá zvířata? Podívejte se na fotografie koní zachráněných či ‘zachráněných‘ z Jankova a posuďte sami…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace