Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dramatický vývoj kauzy týraných koní. Tihle krasavci zřejmě vládnou mimořádnými schopnostmi. Vážně si v noci dokázali sami otevřít?

19.02.2017
Dramatický vývoj kauzy týraných koní. Tihle krasavci zřejmě vládnou mimořádnými schopnostmi. Vážně si v noci dokázali sami otevřít?

Autor: FTV Prima

Popisek: Téměř dvacítka koní pana Vondrušky se v sobotu ráno záhadně objevila na své staré pastvině. Kdopak jim asi otevřel?

Jakoby to nikdy nemělo skončit. V pátek televize Prima informovala, že všichni koně z chovu Jiřího Vondrušky jsou už v bezpečí. V sobotu ráno se ale necelá dvacítka koní ztratila z provizorního umístění a objevila se zpátky na pastvině, odkud je dobrovolníci odebrali.

Pastvina Jiřího Vondrušky a v ní opět necelá dvacítka koní. Záhadně se tu objevili v sobotu ráno. Na místě navíc parkoval automobil, který podle místních patří Vondruškovým. Jakmile ale jeho řidič spatřil přijíždějící štáb televize Prima, okamžitě odjel. S řidičem se štáb ještě chvíli naháněl po okolí, ale to už na místo přijela i policie. Stejně jako reportéři má zjistit, jak se mohli koně dostat z pastviny obehnané ohradníkem.

Koně zmizeli z ohrady někdy v noci nebo ráno. Že by utekli sami, není příliš pravděpodobné. Museli by si totiž vysadit sloupek. Místní obyvatelé ale zorganizovali okamžitou nápravu. Odpoledne se sešly desítky dobrovolníků, na místě byl i starosta Votic Jiří Slavík a příslušníci městské policie. „Teď se budeme pokoušet přehnat ty koně na náhradní stanoviště,“ řekl televizi Prima starosta Slavík.

Opět nastoupili dobrovolníci

Všichni měli ještě v živé paměti dramatické scény z minulých dní, kdy dcera pana Vondrušky napadla kameramana, samotný chovatel se snažil plašit zvířata tak, že do nich najížděl automobilem, a dokonce jím narazil do hříběte. Není tudíž ani divu, že před akcí leckomu tak trochu tekly leckomu nervy. „Jestliže nás Vondruška teď ohrozí, tak tady ti dva nás nezachrání,“ křičela před kamerou jedna z dobrovolnic na starostu. Ten jí ale v klidu odpověděl: „Jestli chcete dělat mediální hvězdu, běžte pryč, a dodal: „Je na každém dobrovolníku, zda se zúčastní této akce, už od toho je to slovo dobrovolník a státní policie samozřejmě o této akci ví.“

Dobrovolníci převádějí koně zpátky do bezpečí

Dobrovolníci převádějí koně zpátky do bezpečí

Jiří Vondruška, který minulý týden oznámil, že se dál nemůže o své stádo starat a že péči má převzít město Votice, se ale tentokrát nakonec na místě neobjevil. Ani na jeho statku nikdo neotvíral a záhadné auto nakonec také zmizelo. Krátce před čtvrtou odpoledne se skupina dobrovolníků pokusila za asistence městské policie koně znovu sehnat a odvést do bezpečí. A to se nakonec přes veškeré komplikace podařilo.

Pro veterináře je to známá firma

Problémy v soukromém chovu koní v Jankově na Benešovsku řešila Státní veterinární správa opakovaně kvůli podvýživě a nedostatečné péči o mláďata a v poslední době kauza zaměstnává veterináře, zástupce votické radnice, strážníky i reportéry televize Prima již třetí týden. Na sto hektarech pozemků choval Jiří Vondruška zhruba 70 koní a 30 kusů skotu, koně byly celoročně venku. „U koní byla zjištěna podvýživa a za současných klimatických podmínek nedostatečná péče o mláďata. Majitel situaci navíc neřešil ani po prvním upozornění. Lze s jistotou říci, že v chovu docházelo k týrání,“ řekl MF Dnes po odchytu prvních sedmi zvířat Petr Majer, zástupce mluvčího Státní veterinární správy (SVS), která dala k odchytu podnět.

Podle SVS je chov pana Vondrušky dlouhodobě problematický, případ se táhne již od roku 2009 a kontrol byla v následujících letech řada. Jednalo se například o nezajištění veterinární péče, zjištění porušení plemenářského zákona či nezajištění přístřešku umožňujícího, aby se zvířata v tropických letních dnech mohla schovat do stínu, na pastvině chybělo napájení a tak dále. Tím byl porušen zákon na ochranu zvířat proti týrání.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace