Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Samé podrazy, kudla do zad. Z úrovně české politiky jsou zděšeni sami politici, naposledy Andrej Babiš. Politika je podstatně větší hnus, než jsem si myslel, svěřil se. A očista ANO od prospěchářů…

08.05.2016
Samé podrazy, kudla do zad. Z úrovně české politiky jsou zděšeni sami politici, naposledy Andrej Babiš. Politika je podstatně větší hnus, než jsem si myslel, svěřil se. A očista ANO od prospěchářů…

Foto: ANO Facebook

Popisek: Babiš již zahájil volební kampaň ; tady točí pivo v Benešově

„Vrcholná politika mě dost překvapila. Často jsem v šoku z toho, jak funguje. Vezměte si třeba to, že vás kolega pozve na kávu, chce s vámi spolupracovat, a druhý den na vás v médiích zaútočí. Něco takového není v normálním světě běžné. A nikdo byste s takovým člověkem nechtěl spolupracovat, v politice ale prostě musíte,“ objevilo se na Facebooku hnutí ANO v sobotu jen pár minut poté, co jeho předseda pronesl na programové konferenci projev. Mimochodem, celou konferenci mohli občané sledovat on line, i když to sotva dělali, vzhledem k nádhernému počasí, které o víkendu v Česku panuje…

Co ještě Andrej Babiš řekl? „Před dvěma roky jsme totálně přepsali mapu české politické scény, a to jak na parlamentní, tak komunální úrovni. V předčasných parlamentních volbách, na které jsme nebyli připraveni, jsme se stali druhou nejsilnější stranou se ziskem 18,65 %, což znamenalo 927 40 platných hlasů. Nikdo to nečekal. Ani my sami." Lídr ANO to uvedl v sobotu na programové konferenci svého hnutí „Chceme lepší Česko“ v Praze. A právě kvůli „špinavé politice“ u nás podle Babiše odmítla za ANO v říjnových krajských a senátních volbách kandidovat řada podnikatelů.

„Oslovil jsem vícero podnikatelů a manažerů. Ani jednoho z nich jsem neukecal, protože nechtějí do politiky,“ přiznal Babiš s tím, že se jim nediví. „Není normální jít s koaličním politikem jeden den na kávu, a on vás pak pomluví v médiích. V normálním životě byste s někým takovým nechtěli spolupracovat, ale v politice musíte. Politika je podstatně větší hnus, než jsem si myslel,“ dodal.

Za nás kandidují lidé, kteří uspěli ve svém životě 

Babiš ujistil, že i tak v krajských a senátních volbách postaví ANO kvalitní kandidáty. Říjnové hlasování ale označil za skutečný test pro jeho hnutí. „U nás je kritérium odbornost, ne politická příslušnost. Za nás kandidují lidé, kteří uspěli ve svém životě,“ řekl. Babiš vypíchl tři oblasti, na které se chce ANO soustředit v regionech. Chce zlepšit dopravní infrastrukturu a obslužnost, mj. výstavbou dálnice D35 mezi Hradcem Králové a Olomoucí, hodlá zvýšit efektivitu a transparentnost ve zdravotnictví nebo vylepšit školství. „I v krajích je naším programem selský rozum a řešení problémů. Změnit ale naši zemi k lepšímu, bude trvat podstatně déle, než jsem si myslel,“ dodal.

Kvóty jsou mrtvé a hnutí ANO na ně nikdy nepřistoupí 

Ohledně migrační krize se Babiš postavil proti návrhu na zavedení trvalého přerozdělovacího mechanismu uprchlíků mezi státy Evropské unie. „Kvóty jsou mrtvé a hnutí ANO na ně nikdy nepřistoupí,“ zdůraznil Babiš. Volal po uzavření schengenské hranice, dojednání míru v Sýrii a po její obnově. Za problémy s dopravními stavbami kvůli starým posudkům jejich vlivu na životní prostředí vinil Babiš někdejší vlády ODS a TOP 09. Ve zdravotnictví podle něj chybí efektivita a hospodárnost. Školství je podle Babiše třeba propojit s podnikatelskou sférou a stavět školy kolem Prahy.

 

O prospěchářích Babiš hovořil v části projevu věnovaném jeho hnutí. Připustil, že ANO se nevěnovalo výběru lidí dostatečně. „Proto je jedním z našich nejdůležitějších úkolů před příštími parlamentními volbami očista našeho hnutí od těchto prospěchářů,“ vyhlásil Babiš. 

Pražská konference ANO je oficiálním zahájením předvolební kampaně hnutí. Billboardy hnutí se už objevily v krajích na začátku května, slogan zní Chceme lepší Česko. Na centrální úrovni plánuje ANO za kampaň utratit 60 milionů korun.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace