Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Mě teď zajímá, co na to Zeman, který tvrdí, že se v Rusku neděje nic špatného. Ruská propaganda je velmi nebezpečná, varuje Adam Michnik

01.06.2015
Mě teď zajímá, co na to Zeman, který tvrdí, že se v Rusku neděje nic špatného. Ruská propaganda je velmi nebezpečná, varuje Adam Michnik

Autor: archiv EZ

Popisek: Invaze 'spřátelených' armád v centru Prahy v srpnu 1968

Slavný polský disident, historik a publicista Adam Michnik spolu s historikem Oldřichem Tůmou hodnotili v pátečních Událostech, komentářích České televize vysílání televize ruské, která uvedla pořad o invazi do Československa ze srpna, kde se i po více než čtyřiceti letech držela sovětských lží o přípravě kontrarevoluce o nás.

V pořadu ruské televize mimo jiné zaznělo, že se na přípravě kontrarevoluce podíleli i někdejší kolaboranti s nacisty a členové SS. Slyšet v roce 2015, co bylo běžné v roce 1970, je poněkud zvláštní. Michnik varoval, že Vladimír Putin oprašuje sovětské metody. „Mě teď zajímá, co na to řekne prezident Zeman, který dlouhodobě tvrdí, že se v Rusku neděje nic špatného. Ruská propaganda je přitom pro nás velmi nebezpečná,“ varoval Michnik s tím, že je to ostuda i pro ruské historiky.

Podobné lži navíc dnes Rusko používá i ve válce s Ukrajinou a Michnik se divil Čechům, proč jsou k tomu naši lidé tak shovívaví. „Putin je zločinec a lhář, co tomu říkají prezident Zeman, exprezident Klaus a jiní dnešní politici,“ ptal se publicista.

Rozpad SSSR byl prý největší katastrofou století

Není to přitom jediné hrozivé slovo, které zaznělo ze strany Moskvy, a dokonce z úst Vladimira Putina. Ten například řekl, že rozpad Sovětského svazu byl největší geopolitickou katastrofou 20. století. Jak to může říci, když ve dvacátém století Evropu zdecimovaly hned dvě světové války, ale třeba také hladomory.

Ani Tůma podle vlastních slov tak úplně nechápe, jak můžou v dnešním Rusku vysílat tak jasné lži. To by i těm lidem, kteří jsou u nás nakloněni Rusku, mělo konečně otevřít oči.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace