Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Česko se zúčastnilo obskurní evropské estrády. Skončilo to zase fiaskem. Patos soupeřil s kýčem, blesky s ohni, rudá s fialovou. A Marta Jandová s Noidem...

23.05.2015
Česko se zúčastnilo obskurní evropské estrády. Skončilo to zase fiaskem. Patos soupeřil s kýčem, blesky s ohni, rudá s fialovou. A Marta Jandová s Noidem...

Autor: eurovision.tv

Popisek: Díky loňskému vítězství Conchity Wurst se televizní soutěž Eurovision Song Contest 2015 koná ve Vídni

Původně rozumný návrh, aby se Česká televize nadále neúčastnila tak obskurního podniku, jakým je kýčovitá televizní soutěž Eurovision Song Contest, bohužel vzal zasvé. Po totálním neúspěchu skupiny Kabát, Terezy Kerndlové a Gipsy.cz bylo rozhodnuto, že se dalších ročníků nezúčastní. Díky několikaletému bojkotu tak byli naši zpěváci alespoň ušetřeni dalších zklamání. Jenže letos ČT udělala výjimku a skončilo to opět fiaskem.

Diváci elitního kanálu ČT Art, hýčkaní špičkovými dokumenty či exkluzivními uměleckými pořady, byli tento týden zaskočeni odvysíláním semifinálových kol soubojů o „eurosong“. Když si pustili svůj oblíbený kanál, čekala je namísto zajímavé podívané bombastická show z Vídně, v níž patos soupeřil s kýčem, blesky s ohni, rudá barva s fialovou, vlající vlasy s vlajkami a neustálý řev mnohatisícového davu s výkřiky moderátorů. Bylo úplně jedno, zda extázi publika vyvolala matróna, ječící na pódiu v okázalém hábitu, nebo každý další soutěžící, zpívající sebevětší hrůzu.

Srbka s proporcemi Haliny Pawlowské Bojana Stamenov je považována za letošní favoritku

Srbka s proporcemi Haliny Pawlowské Bojana Stamenov je považována za letošní favoritku

Vítězství tolerance?

Vrcholem bizarní podívané byly vstupy Conchity Wurst, které i od maximálně tolerantního člověka vyžadovaly obrovskou míru sebezapření. Připomeňme, že tato šokující travesti-hvězda loni soutěž Eurovize vyhrála a díky tomu se letos konala ve Vídni. Za svoji téměř šedesátiletou historii snad nikdo nezpůsobil takový poprask jako vousatá zpěvačka, jež je ve skutečnosti mužem. Nechyběly ani protesty některých politiků, Rusko dokonce kvůli jejímu triumfu chtělo soutěž opustit.

Loňský(á) vítěz(ka), rakouský gay drag queen zpěvák Thomas „Tom“ Neuwirth, známý jako Conchita Wurst

Loňský(á) vítěz(ka), rakouský gay drag queen zpěvák Thomas „Tom“ Neuwirth, známý jako Conchita Wurst

Rakouský ministr kultury Josef Ostermayer však považoval úspěch Conchity za vítězství tolerance v Evropě. Příznivci nové superstar se naopak nechali slyšet, že je geniální (!), když chlapec může zpívat jako dívka. České publikum zase na loňského vítěze reagovalo obvyklým humorem. Podle jednoho rýpala například Conchita jen okopírovala Peccu v inscenaci Babičky, ten měl prý navíc hezčí vousy. Leoš Mareš pak šokující stvoření zparodoval tím, že se coby moderátor loňských Andělů představil jako „Conchita Buřt“. A byl od té pravé k nerozeznání, takže publikum si nebylo jisté, zda to přece jenom není ona.

Naděje opět umřela

Česká republika se vysmívané (a odborníky velmi kritizované soutěže) zúčastnila před několika lety, kdy nás reprezentovala skupina Kabát, posléze kráska Tereza Kerndlová a nakonec skupina Gipsy.cz. Po jejich neúspěchu nakonec svoji účast v roce 2009 vzdala. Letos ale ČT bojkot zrušila a poprvé na Eurovizi vyslala dvojici – Martu Jandovou s Václavem Noidem Bártou. Zřejmě kalkulovala, že by duo mohlo zabodovat díky tomu, že je Marta známá a dost populární v Německu (Češi totiž pro své zpěváky podle pravidel soutěže hlasovat nemohou).

Marta Jandová a Václav Noid Bárta do finále nepostoupili

Marta Jandová a Václav Noid Bárta do finále nepostoupili

I když Jandová s Bártou vkusně zazpívali písničku Hope Never Dies a publikum ve vídeňské Stadthalle řvalo nadšením, do sobotního finále nepostoupili. Někteří zklamaní čeští fanoušci si myslí, že neuspěli především proto, že nejsou „úchyláci“, podle jiných jsou na milostný duet staří a neumějí pořádně zpívat. Vítěz 60. ročníku masově sledované soutěže Eurovision Song Contest bude znám v sobotu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace