Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Karel Gott dostal kopačky po pětiletém vztahu. Která žena se rozešla s idolem, po němž toužily tisíce fanynek, a proč? Tajnosti slavných

20.05.2015
Karel Gott dostal kopačky po pětiletém vztahu. Která žena se rozešla s idolem, po němž toužily tisíce fanynek, a proč? Tajnosti slavných

Foto: ČT

Popisek: Dominantní Martina Formanová je jednou z mála žen, které se odhodlaly dát slavnému Karlu Gottovi kopačky

Celých pět let byla partnerkou muže, po němž toužily tisíce žen. Pak ale dala mnohonásobnému Zlatému slavíkovi kopačky a o jeho nástupci rozhodla jediná noc. Čím se Karel Gott provinil, že ho pozdější manželka slavného oscarového režiséra opustila?

Není tajemstvím, že Karel Gott nikdy neměl o přízeň krásných žen nouzi a milenek prošel jeho životem celý zástup. I když se většina z nich dávno definitivně ztratila v propadlišti zapomnění, s jednou ‘bejvalkou‘ zůstali dodnes dobrými přáteli. A ráda ji má dokonce i jeho manželka Ivana. Třetí žena slavného režiséra Miloše Formana Martina teprve nedávno prozradila, proč vlastně dala kdysi mnohonásobnému Zlatému slavíkovi kopačky.

Martina a "božský Karel" v době, kdy byli pár

Martina a "božský Karel" v době, kdy byli pár

Tatínek ji varoval

Obyčejná studentka brněnského gymnázia Martina Zbořilová se seznámila se slavnou hvězdou Karlem Gottem v roce 1989 a vydrželi spolu pět let, i když jejich vztahu přátelé obou nepředpovídali delší trvanlivost než pět týdnů. A její novou známostí nebyli zpočátku nadšeni ani rodiče. Slavný zpěvák, navíc o sedmadvacet let starší, není divu, že jim to vyrazilo dech. „Maminka to ještě brala romanticky, otec z toho ale byl na nervy. Pragmaticky mě varoval: Holka, to nemá budoucnost. Podíváš se do světa, kam nepatříš a nikdy patřit nebudeš. Teď budeš chvíli ve větru a potom se budeš velmi těžce vracet do normálního života,“ zavzpomínala Martina Formanová. „Mně ale připadalo, že normální život mám vždycky, a že i kdyby to mělo trvat jen pět minut, tak to stojí za to,“ dodala temperamentní plavovláska, která prý nikdy neměla blízko ke svým vrstevníkům.

Svatba s Milošem Formanem

Svatba se slavným oscarovým režisérem

Gott jí nestačil, chtěla víc

Manželka slavného oscarového režiséra Miloše Formana prý nikdy netoužila po pohádkových krasavcích. „Inklinovala jsem vždy spíš k chlapům, kteří něco dokázali. Toužila jsem po partnerovi, k němuž budu moci vzhlížet. A protože jsem sama dost individualistka, potřebovala jsem někoho silného, kdo mě dokáže ovládnout a komu se ráda sama podvolím,“ vysvětlila Martina. Navzdory tomu, že se kolem ‘božského Karla‘ fanynky doslova rojily, vydržel jeho vztah s Martinou celou pětiletku. A nakonec to nebyl on, ale právě ona, kdo řekl DOST. Chtěla totiž víc, a Gott jí to neuměl dát. „Byli jsme každý v jiném životním období. Karel měl bouřlivácké, já jsem byla zralá usadit se,“ konstatovala jedna z mála žen, která dala legendě české pop music kopačky. Bouřliváckým obdobím elegantně nazvala období, kdy si prý Gott s nějakou tou nevěrou vůbec nelámal hlavu, což jí vadilo. Zkrátka se nechtěl ženit a už vůbec nechtěl slyšet o dětech.

Miloš Forman s Martinou a dvojčaty Andrewem a Jamesem. Slavný režisér zřejmě ‘umí‘ jenom dvojčata, z  druhého manželství s herečkou Věrou Křesadlovou má Petra a Matěje.

Miloš Forman s Martinou a dvojčaty Andrewem a Jamesem. Slavný režisér zřejmě ‘umí‘ jenom dvojčata,
z  druhého manželství s herečkou Věrou Křesadlovou má Petra a Matěje.

K velké lásce stačila jediná noc

V roce 1994 Martina rázně sbalila kufr a odletěla do Spojených států, kde ji čekaly velmi krušné začátky – nějakou dobu se dokonce živila úklidem. Brzy ale stanula po boku slavného režiséra Miloše Formana, a to už byla skeptická i její matka. Vždyť byl starší než oba její rodiče, a navíc dvakrát rozvedený. V jejich očích prý viděla soucit a přesvědčení, že to nemůže dopadnout dobře. Mezi Gottem a Formanem však byl v té době jeden zásadní rozdíl – Miloš byl už tehdy na rozdíl od Karla vybouřený. Zamilovala se prý do něj po první společné noci a řekla si, že ho sice nejspíš viděla naposledy, ale stálo to za to. Nakonec se ale situace vyvinula úplně jinak. V roce 1999 zakotvili ve spokojeném manželství, žijí ve venkovském sídle v americkém Connecticutu a Martina se vrhla na spisovatelskou dráhu, v níž ji o 34 let starší partner všemožně podporuje.

Manželé Formanovi a Karel Gott jsou dodnes dobrými přáteli

Manželé Formanovi a Karel Gott jsou dodnes dobrými přáteli

Vzpomínka je prý hezčí než realita

Na svou lásku s legendárním zpěvákem vzpomíná Martina Formanová jen v dobrém. „Byl to krásný vztah. Naivní, vášnivý, beznadějný, přátelský, dlouhý… A mám pocit, že jsem šťastnější, když na něj dnes vzpomínám, než když jsem ho tehdy prožívala. Ale bylo to nesmírně silné a jsem ráda, že jsem ho prožila,“ dodala.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace