Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Karel Gott dostal kopačky po pětiletém vztahu. Která žena se rozešla s idolem, po němž toužily tisíce fanynek, a proč? Tajnosti slavných

20.05.2015
Karel Gott dostal kopačky po pětiletém vztahu. Která žena se rozešla s idolem, po němž toužily tisíce fanynek, a proč? Tajnosti slavných

Foto: ČT

Popisek: Dominantní Martina Formanová je jednou z mála žen, které se odhodlaly dát slavnému Karlu Gottovi kopačky

Celých pět let byla partnerkou muže, po němž toužily tisíce žen. Pak ale dala mnohonásobnému Zlatému slavíkovi kopačky a o jeho nástupci rozhodla jediná noc. Čím se Karel Gott provinil, že ho pozdější manželka slavného oscarového režiséra opustila?

Není tajemstvím, že Karel Gott nikdy neměl o přízeň krásných žen nouzi a milenek prošel jeho životem celý zástup. I když se většina z nich dávno definitivně ztratila v propadlišti zapomnění, s jednou ‘bejvalkou‘ zůstali dodnes dobrými přáteli. A ráda ji má dokonce i jeho manželka Ivana. Třetí žena slavného režiséra Miloše Formana Martina teprve nedávno prozradila, proč vlastně dala kdysi mnohonásobnému Zlatému slavíkovi kopačky.

Martina a "božský Karel" v době, kdy byli pár

Martina a "božský Karel" v době, kdy byli pár

Tatínek ji varoval

Obyčejná studentka brněnského gymnázia Martina Zbořilová se seznámila se slavnou hvězdou Karlem Gottem v roce 1989 a vydrželi spolu pět let, i když jejich vztahu přátelé obou nepředpovídali delší trvanlivost než pět týdnů. A její novou známostí nebyli zpočátku nadšeni ani rodiče. Slavný zpěvák, navíc o sedmadvacet let starší, není divu, že jim to vyrazilo dech. „Maminka to ještě brala romanticky, otec z toho ale byl na nervy. Pragmaticky mě varoval: Holka, to nemá budoucnost. Podíváš se do světa, kam nepatříš a nikdy patřit nebudeš. Teď budeš chvíli ve větru a potom se budeš velmi těžce vracet do normálního života,“ zavzpomínala Martina Formanová. „Mně ale připadalo, že normální život mám vždycky, a že i kdyby to mělo trvat jen pět minut, tak to stojí za to,“ dodala temperamentní plavovláska, která prý nikdy neměla blízko ke svým vrstevníkům.

Svatba s Milošem Formanem

Svatba se slavným oscarovým režisérem

Gott jí nestačil, chtěla víc

Manželka slavného oscarového režiséra Miloše Formana prý nikdy netoužila po pohádkových krasavcích. „Inklinovala jsem vždy spíš k chlapům, kteří něco dokázali. Toužila jsem po partnerovi, k němuž budu moci vzhlížet. A protože jsem sama dost individualistka, potřebovala jsem někoho silného, kdo mě dokáže ovládnout a komu se ráda sama podvolím,“ vysvětlila Martina. Navzdory tomu, že se kolem ‘božského Karla‘ fanynky doslova rojily, vydržel jeho vztah s Martinou celou pětiletku. A nakonec to nebyl on, ale právě ona, kdo řekl DOST. Chtěla totiž víc, a Gott jí to neuměl dát. „Byli jsme každý v jiném životním období. Karel měl bouřlivácké, já jsem byla zralá usadit se,“ konstatovala jedna z mála žen, která dala legendě české pop music kopačky. Bouřliváckým obdobím elegantně nazvala období, kdy si prý Gott s nějakou tou nevěrou vůbec nelámal hlavu, což jí vadilo. Zkrátka se nechtěl ženit a už vůbec nechtěl slyšet o dětech.

Miloš Forman s Martinou a dvojčaty Andrewem a Jamesem. Slavný režisér zřejmě ‘umí‘ jenom dvojčata, z  druhého manželství s herečkou Věrou Křesadlovou má Petra a Matěje.

Miloš Forman s Martinou a dvojčaty Andrewem a Jamesem. Slavný režisér zřejmě ‘umí‘ jenom dvojčata,
z  druhého manželství s herečkou Věrou Křesadlovou má Petra a Matěje.

K velké lásce stačila jediná noc

V roce 1994 Martina rázně sbalila kufr a odletěla do Spojených států, kde ji čekaly velmi krušné začátky – nějakou dobu se dokonce živila úklidem. Brzy ale stanula po boku slavného režiséra Miloše Formana, a to už byla skeptická i její matka. Vždyť byl starší než oba její rodiče, a navíc dvakrát rozvedený. V jejich očích prý viděla soucit a přesvědčení, že to nemůže dopadnout dobře. Mezi Gottem a Formanem však byl v té době jeden zásadní rozdíl – Miloš byl už tehdy na rozdíl od Karla vybouřený. Zamilovala se prý do něj po první společné noci a řekla si, že ho sice nejspíš viděla naposledy, ale stálo to za to. Nakonec se ale situace vyvinula úplně jinak. V roce 1999 zakotvili ve spokojeném manželství, žijí ve venkovském sídle v americkém Connecticutu a Martina se vrhla na spisovatelskou dráhu, v níž ji o 34 let starší partner všemožně podporuje.

Manželé Formanovi a Karel Gott jsou dodnes dobrými přáteli

Manželé Formanovi a Karel Gott jsou dodnes dobrými přáteli

Vzpomínka je prý hezčí než realita

Na svou lásku s legendárním zpěvákem vzpomíná Martina Formanová jen v dobrém. „Byl to krásný vztah. Naivní, vášnivý, beznadějný, přátelský, dlouhý… A mám pocit, že jsem šťastnější, když na něj dnes vzpomínám, než když jsem ho tehdy prožívala. Ale bylo to nesmírně silné a jsem ráda, že jsem ho prožila,“ dodala.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská