Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Karel Gott dostal kopačky po pětiletém vztahu. Která žena se rozešla s idolem, po němž toužily tisíce fanynek, a proč? Tajnosti slavných

20.05.2015
Karel Gott dostal kopačky po pětiletém vztahu. Která žena se rozešla s idolem, po němž toužily tisíce fanynek, a proč? Tajnosti slavných

Autor: ČT

Popisek: Dominantní Martina Formanová je jednou z mála žen, které se odhodlaly dát slavnému Karlu Gottovi kopačky

Celých pět let byla partnerkou muže, po němž toužily tisíce žen. Pak ale dala mnohonásobnému Zlatému slavíkovi kopačky a o jeho nástupci rozhodla jediná noc. Čím se Karel Gott provinil, že ho pozdější manželka slavného oscarového režiséra opustila?

Není tajemstvím, že Karel Gott nikdy neměl o přízeň krásných žen nouzi a milenek prošel jeho životem celý zástup. I když se většina z nich dávno definitivně ztratila v propadlišti zapomnění, s jednou ‘bejvalkou‘ zůstali dodnes dobrými přáteli. A ráda ji má dokonce i jeho manželka Ivana. Třetí žena slavného režiséra Miloše Formana Martina teprve nedávno prozradila, proč vlastně dala kdysi mnohonásobnému Zlatému slavíkovi kopačky.

Martina a "božský Karel" v době, kdy byli pár

Martina a "božský Karel" v době, kdy byli pár

Tatínek ji varoval

Obyčejná studentka brněnského gymnázia Martina Zbořilová se seznámila se slavnou hvězdou Karlem Gottem v roce 1989 a vydrželi spolu pět let, i když jejich vztahu přátelé obou nepředpovídali delší trvanlivost než pět týdnů. A její novou známostí nebyli zpočátku nadšeni ani rodiče. Slavný zpěvák, navíc o sedmadvacet let starší, není divu, že jim to vyrazilo dech. „Maminka to ještě brala romanticky, otec z toho ale byl na nervy. Pragmaticky mě varoval: Holka, to nemá budoucnost. Podíváš se do světa, kam nepatříš a nikdy patřit nebudeš. Teď budeš chvíli ve větru a potom se budeš velmi těžce vracet do normálního života,“ zavzpomínala Martina Formanová. „Mně ale připadalo, že normální život mám vždycky, a že i kdyby to mělo trvat jen pět minut, tak to stojí za to,“ dodala temperamentní plavovláska, která prý nikdy neměla blízko ke svým vrstevníkům.

Svatba s Milošem Formanem

Svatba se slavným oscarovým režisérem

Gott jí nestačil, chtěla víc

Manželka slavného oscarového režiséra Miloše Formana prý nikdy netoužila po pohádkových krasavcích. „Inklinovala jsem vždy spíš k chlapům, kteří něco dokázali. Toužila jsem po partnerovi, k němuž budu moci vzhlížet. A protože jsem sama dost individualistka, potřebovala jsem někoho silného, kdo mě dokáže ovládnout a komu se ráda sama podvolím,“ vysvětlila Martina. Navzdory tomu, že se kolem ‘božského Karla‘ fanynky doslova rojily, vydržel jeho vztah s Martinou celou pětiletku. A nakonec to nebyl on, ale právě ona, kdo řekl DOST. Chtěla totiž víc, a Gott jí to neuměl dát. „Byli jsme každý v jiném životním období. Karel měl bouřlivácké, já jsem byla zralá usadit se,“ konstatovala jedna z mála žen, která dala legendě české pop music kopačky. Bouřliváckým obdobím elegantně nazvala období, kdy si prý Gott s nějakou tou nevěrou vůbec nelámal hlavu, což jí vadilo. Zkrátka se nechtěl ženit a už vůbec nechtěl slyšet o dětech.

Miloš Forman s Martinou a dvojčaty Andrewem a Jamesem. Slavný režisér zřejmě ‘umí‘ jenom dvojčata, z  druhého manželství s herečkou Věrou Křesadlovou má Petra a Matěje.

Miloš Forman s Martinou a dvojčaty Andrewem a Jamesem. Slavný režisér zřejmě ‘umí‘ jenom dvojčata,
z  druhého manželství s herečkou Věrou Křesadlovou má Petra a Matěje.

K velké lásce stačila jediná noc

V roce 1994 Martina rázně sbalila kufr a odletěla do Spojených států, kde ji čekaly velmi krušné začátky – nějakou dobu se dokonce živila úklidem. Brzy ale stanula po boku slavného režiséra Miloše Formana, a to už byla skeptická i její matka. Vždyť byl starší než oba její rodiče, a navíc dvakrát rozvedený. V jejich očích prý viděla soucit a přesvědčení, že to nemůže dopadnout dobře. Mezi Gottem a Formanem však byl v té době jeden zásadní rozdíl – Miloš byl už tehdy na rozdíl od Karla vybouřený. Zamilovala se prý do něj po první společné noci a řekla si, že ho sice nejspíš viděla naposledy, ale stálo to za to. Nakonec se ale situace vyvinula úplně jinak. V roce 1999 zakotvili ve spokojeném manželství, žijí ve venkovském sídle v americkém Connecticutu a Martina se vrhla na spisovatelskou dráhu, v níž ji o 34 let starší partner všemožně podporuje.

Manželé Formanovi a Karel Gott jsou dodnes dobrými přáteli

Manželé Formanovi a Karel Gott jsou dodnes dobrými přáteli

Vzpomínka je prý hezčí než realita

Na svou lásku s legendárním zpěvákem vzpomíná Martina Formanová jen v dobrém. „Byl to krásný vztah. Naivní, vášnivý, beznadějný, přátelský, dlouhý… A mám pocit, že jsem šťastnější, když na něj dnes vzpomínám, než když jsem ho tehdy prožívala. Ale bylo to nesmírně silné a jsem ráda, že jsem ho prožila,“ dodala.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace