Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vystoupení populární moderátorky na festivalu zakázal arcibiskup a organizátoři poslušně stáhli uši. Žijeme snad ve středověku?

17.05.2015
Vystoupení populární moderátorky na festivalu zakázal arcibiskup a organizátoři poslušně stáhli uši. Žijeme snad ve středověku?

Autor: TV Nova

Popisek: Populární slovenskou moderátorku Adélu Banášovou dobře znají i čeští diváci díky společným televizním projektům Test národa, Česko Slovenská SuperStar či Talentmania

Trnavský arcibiskup se postavil proti účasti nejúspěšnější slovenské moderátorky na gospelovém festivalu a organizátoři pokorně sklopili uši. Ještěže nežijeme ve středověku, možná by Adéla Banášová skončila rovnou na hranici.

Nový trnavský arcibiskup Ján Orosch se sotva na svém stolci ohřál, a už úřaduje, nejspíš v duchu mravnosti. Vyzval totiž organizátory gospelového festivalu Lumen, jehož již 23. ročník se uskuteční o prvním červnovém víkendu, aby zrušili pozvání Adély Banášové, protože on osobně si její účast nepřeje. A protože se ani ve 21. století zřejmě arcibiskupovi neodporuje, zvlášť když je někdo ‘ovečkou‘ římskokatolické církve, organizátoři pozvání populární moderátorky a publicistky zrušili, přestože se Orosch vůbec neobtěžoval své důvody vysvětlit.

Banášová je prý pro katolíky nevhodná

Akci sice pořádají ve spolupráci se západoslovenským okresním městem Trnava sdružení salesiánské mládeže a významná římskokatolická kongregace Salesiáni Dona Bosca, oblíbený festival však nabízí návštěvníkům nejen křesťanskou hudbu různých žánrů, ale také zajímavé přednášky, diskuse a workshopy. Proto není divu, že organizátoři zatoužili mít v programu i nejslavnější moderátorku s její úspěšnou talk show, nazvanou Trochu inak. Navíc Banášová nenabízí publiku jen zajímavou tvář a sexy postavu, ale hlavně bystrý mozek, což koneckonců pravidelně dokazuje ve svých glosách na stránkách slovenských Hospodářských novin. Jenže právě svými názory se nejspíš nejvyšší trnavské katolické moci znelíbila. „V našem týmu jsme stále přesvědčení, že pozvat Adélu na festival Lumen bylo správné rozhodnutí, ale v duchu poslušnosti vůči arcibiskupovi plníme jeho žádost a rušíme její zařazení do programu. Co nejdřív zveřejníme i bližší informace k možnosti vrácení vstupného,“ oznámili oficiálně organizátoři.

Co vlastně Adéla provedla

Adéle Banášová je velmi úspěšná a populární nejen doma, ale také v Česku, a za svou popularitu rozhodně nevděčí skandálům, které by si mohla pravidelně vychutnávat bulvární média. Slováci ji milují, protože patří k veřejně činným osobnostem, které dokážou vést dialog s lidmi bez jakýchkoli předsudků. Jenže přitom zřejmě až moc používá vlastní hlavu. Navíc například podepsala petici za uzákonění registrovaného partnerství na Slovensku, a to nejspíš katolíci neodpouštějí. A arcibiskup Orosch „zřejmě hledá smítka a ‘hází kamenem‘“, upozorňuje server Korzár.sk.

Kam se vytratila pokora?

Slovenští katolíci mají podle serveru v poslední době pořádnou porci másla na hlavě. Po nejasném odvolání předchozího arcibiskupa Bezáka a pokusu římskokatolické církve přivlastnit si majetek řádu benediktinů v Komárně by se prý dalo spíš očekávat, že církev trochu 'ubere plyn' a její představitelé ztichnou v pokorném hledání ‘boží pravdy‘. „Arcibiskup Ján Orosch se tak stává prázdnou nádobou bez živé osvěžující vody. Zranil moderátorku svou nepohostinností a uštědřil si tak gól do vlastní branky,“ dodává server. Pokoru ale nejspíš církevní hodnostáři předepisují hlavně svým ovečkám, ale sami už ani netuší, co znamená. Ještěže nežijeme o pár století dřív. To by možná namísto zrušení pozvánky připravili pro Adélu Banášovou hranici a v rámci festivalu by ji upálili za nadšeného jásání zfanatizovaného davu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace