Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Vystoupení populární moderátorky na festivalu zakázal arcibiskup a organizátoři poslušně stáhli uši. Žijeme snad ve středověku?

17.05.2015
Vystoupení populární moderátorky na festivalu zakázal arcibiskup a organizátoři poslušně stáhli uši. Žijeme snad ve středověku?

Autor: TV Nova

Popisek: Populární slovenskou moderátorku Adélu Banášovou dobře znají i čeští diváci díky společným televizním projektům Test národa, Česko Slovenská SuperStar či Talentmania

Trnavský arcibiskup se postavil proti účasti nejúspěšnější slovenské moderátorky na gospelovém festivalu a organizátoři pokorně sklopili uši. Ještěže nežijeme ve středověku, možná by Adéla Banášová skončila rovnou na hranici.

Nový trnavský arcibiskup Ján Orosch se sotva na svém stolci ohřál, a už úřaduje, nejspíš v duchu mravnosti. Vyzval totiž organizátory gospelového festivalu Lumen, jehož již 23. ročník se uskuteční o prvním červnovém víkendu, aby zrušili pozvání Adély Banášové, protože on osobně si její účast nepřeje. A protože se ani ve 21. století zřejmě arcibiskupovi neodporuje, zvlášť když je někdo ‘ovečkou‘ římskokatolické církve, organizátoři pozvání populární moderátorky a publicistky zrušili, přestože se Orosch vůbec neobtěžoval své důvody vysvětlit.

Banášová je prý pro katolíky nevhodná

Akci sice pořádají ve spolupráci se západoslovenským okresním městem Trnava sdružení salesiánské mládeže a významná římskokatolická kongregace Salesiáni Dona Bosca, oblíbený festival však nabízí návštěvníkům nejen křesťanskou hudbu různých žánrů, ale také zajímavé přednášky, diskuse a workshopy. Proto není divu, že organizátoři zatoužili mít v programu i nejslavnější moderátorku s její úspěšnou talk show, nazvanou Trochu inak. Navíc Banášová nenabízí publiku jen zajímavou tvář a sexy postavu, ale hlavně bystrý mozek, což koneckonců pravidelně dokazuje ve svých glosách na stránkách slovenských Hospodářských novin. Jenže právě svými názory se nejspíš nejvyšší trnavské katolické moci znelíbila. „V našem týmu jsme stále přesvědčení, že pozvat Adélu na festival Lumen bylo správné rozhodnutí, ale v duchu poslušnosti vůči arcibiskupovi plníme jeho žádost a rušíme její zařazení do programu. Co nejdřív zveřejníme i bližší informace k možnosti vrácení vstupného,“ oznámili oficiálně organizátoři.

Co vlastně Adéla provedla

Adéle Banášová je velmi úspěšná a populární nejen doma, ale také v Česku, a za svou popularitu rozhodně nevděčí skandálům, které by si mohla pravidelně vychutnávat bulvární média. Slováci ji milují, protože patří k veřejně činným osobnostem, které dokážou vést dialog s lidmi bez jakýchkoli předsudků. Jenže přitom zřejmě až moc používá vlastní hlavu. Navíc například podepsala petici za uzákonění registrovaného partnerství na Slovensku, a to nejspíš katolíci neodpouštějí. A arcibiskup Orosch „zřejmě hledá smítka a ‘hází kamenem‘“, upozorňuje server Korzár.sk.

Kam se vytratila pokora?

Slovenští katolíci mají podle serveru v poslední době pořádnou porci másla na hlavě. Po nejasném odvolání předchozího arcibiskupa Bezáka a pokusu římskokatolické církve přivlastnit si majetek řádu benediktinů v Komárně by se prý dalo spíš očekávat, že církev trochu 'ubere plyn' a její představitelé ztichnou v pokorném hledání ‘boží pravdy‘. „Arcibiskup Ján Orosch se tak stává prázdnou nádobou bez živé osvěžující vody. Zranil moderátorku svou nepohostinností a uštědřil si tak gól do vlastní branky,“ dodává server. Pokoru ale nejspíš církevní hodnostáři předepisují hlavně svým ovečkám, ale sami už ani netuší, co znamená. Ještěže nežijeme o pár století dřív. To by možná namísto zrušení pozvánky připravili pro Adélu Banášovou hranici a v rámci festivalu by ji upálili za nadšeného jásání zfanatizovaného davu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace