Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ordinace a Cesty domů? Ani omylem, mladí mezi 20 a 30 mají úplně jiné gusto. Výzkum ukázal, co sledují: Za Česko je to jeden veterán a jedna kulťárna

14.04.2015
Ordinace a Cesty domů? Ani omylem, mladí mezi 20 a 30 mají úplně jiné gusto. Výzkum ukázal, co sledují: Za Česko je to jeden veterán a jedna kulťárna

Autor: TV Nova

Popisek: Kultovní Comeback

INFOGRAFIKA Český divák miluje Hru o trůny, Teorii velkého třesku a Comeback. Alespoň to vyplývá z nejnovějšího průzkumu mezi českými a slovenskými seriálovými fanoušky, který zveřejnilo největší české médium zabývající se seriály, portál SerialZone.cz. Průzkum probíhal v prvním únorovém týdnu letošního roku a účastnilo se jej celkem 1583 respondentů.

Přestože se vzhledem k obecné demografii fanoušků seriálů, kde byla většina mezi 15–27 lety, dalo čekat, že bodovat budou především tituly, které v České republice nejsou vysílány, opak byl pravdou a v mnoha případech nejvyšší příčky obsadily právě ty, které můžete sledovat i u nás. Průzkum se soustředil na tři hlavní kategorie, konkrétně jimi byly: Drama, Komedie a Český seriál.

Zabodovaly stálice

Samotné výsledky přinesly několik překvapení, na prvních místech se nicméně objevily velmi známé tituly, z nichž naprostou většinu mohou čeští diváci znát i z vysílání v našich končinách. V kategorii Drama si vítězný vavřín odneslo kritiky i fanoušky oceňovaný fantasy hit z dílny HBO Hra o trůny (vysílá i Česká televize), následované stálicemi jako je dobrodružný Arrow (CW/Nova) nebo postapokalyptické Živí mrtví (AMC/Prima). Stejně zajímavý souboj nabídla kategorie Komedie, týkal se ale až dalších míst. Vítězná Teorie velkého třesku (CBS/Prima) totiž svým konkurentům utekla doslova o parník.

Druhé místo obsadili legendární Přátelé (NBC/u nás vysílal snad už každý) a bronz si odnesl seriál Jak jsem poznal vaši matku (CBS/Prima). Poslední kategorií, ve které fanoušci mohli hlasovat, byla kategorie Český seriál. Právě v této skupině bylo nejvíce znát to, že se vůbec nejednalo o snadnou volbu a kromě vítězného Comebacku (Nova) nebyly rozestupy mezi ostatními umístěnými nijak závratné. Druhou příčku obsadil seriálový veterán Četnické humoresky (Česká televize) a medaili si odnesl i retroseriál Vyprávěj (Česká televize).

Napříč demografií, pořád stejní vítězové

„Přestože byla v našem průzkumu demografie spíše povrchní, je vidět, že nejpopulárnější seriály jsou pro českého diváka pořád jedny a ty samé,” uvedl Lukáš Nedvěd, zakladatel portálu. První příčky se téměř nemění, ať už jde o zastoupení jednotlivých pohlaví, věkových skupin či územních celků. Výraznější výkyvy jsou znatelné pouze u velice specifických skupin, jakou jsou například dívky do patnácti let. Tam poměrně přesvědčivě vítězí Upíří deníky (The Vampire Diaries) a Prolhané krásky (Pretty Little Liars). Největší rozdíl je pak vidět u volby českého seriálu, kde u mužů boduje především Hospoda, u žen se ale na druhou stranu téměř nedostane ani do žebříčku. Ženy naopak mnohem častěji než muži volí za svůj nejoblíbenější český seriál nekonečnou Ulici či retro Vyprávěj.

Česká scéna boduje

Na základě výše uvedených skutečností je možné říci, že česká televizní scéna napravuje alespoň z pohledu seriálů svou pověst. Není to tak dlouho, kdy bylo možné často slýchat frázi „v televizi se není na co koukat”. Věříme, že respondenti nyní ukázali, že české televizní stanice svou pověst do značné míry napravily.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace