Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

To je fakt mazec! Otřesná výměna manželek: Televize i bulvár si mnou ruce, manželé se rozvedli. A trestuhodné zacházení s dětmi

04.04.2015
To je fakt mazec! Otřesná výměna manželek: Televize i bulvár si mnou ruce, manželé se rozvedli. A trestuhodné zacházení s dětmi

Autor: TV Nova

Popisek: Výměna manželek, ilustrační foto

I když je populární reality show Výměna manželek, která je k nám jako mnoho jiných pořadů importována ze zahraničí, pečlivě zrežírovanou senzací, poměrně věrně odráží situaci v mnoha českých rodinách. A leckdy je alarmující výpovědí nejen o postavení mužů i žen, ale i malých dětí. Zatímco televize i bulvár si mnou ruce a palcovými titulky ohlašují, že se manželé z nově vysílané řady rozvedli, nebo že se „manžel krávy zamiloval do manželky pruďase“, zcela lhostejnými je nechává, čemu jsou v zájmu sledovanosti vystaveny malé děti.

Výměna manželek nabízí skutečně zajímavou podívanou a fakt, že jde o příběhy skutečných protagonistů, jí  dává bod k dobru. Na rozdíl od seriálů s nesnesitelně stupidními zápletkami a donekonečna natahovanými epizodami, v nichž už větší roli než jejich hrdinové hraje reklama,  vypovídá mnohé o reálném životě v českých rodinách. I když  tyto pořady bývají  předem vykalkulované a  s účinkujícími televizní tvůrci manipulují,  většina aktérů je schopna se svým rolím podřídit jen do jisté míry.

Výměna manželek i názorů

Příkladem je  zatím poslední díl  nové série. Ten vyvolal nejen senzacechtivou publicitu, vysokou sledovanost, ale i četné reakce diváků. A nelze se divit. V roli aktérů se tentokrát představily dvě opravdu kontroverzní dvojice. První z nich dominoval cholerik Slávek, excelující v řadě hysterických scén, té druhé zase zamilovaný Robert, jenž si během natáčení uvědomil,  že mu chybí  lepší manželka a že s tou současnou, Veronikou, žije jen kvůli  dcerce Báře. Dokonce  neváhal projevit svoje sympatie vyměněné manželce Martině a daroval jí klíč od domu. Jenže ta ho odmítla a dala přednost dosavadnímu partnerovi,  který jí byl navíc několikrát  nevěrný a život s ním rozhodně není idylka. Ale Martina předvedla, že si umí poradit nejen s rozmazleným dítětem, ale  dokáže zkrotit i rapla a  motorkáře Slávka.

Prostě mazec!

Ostře sledovaná  epizoda vyvrcholila dramatickou scénou ve finále, nazvaném Mezi osmi očima, v níž manželské dvojice hodnotí svoji výměnu.  Slávek  konstatoval, že to byl prostě mazec a nechal se vyprovokovat k další drsné scéně, zatímco Robert se přiznal, že se cítil těch  deset dnů  vedle jiné ženy skvěle. Jeho manželka  Veronika to nevydýchala a zbytek show ji bylo možné vidět jen se slzami v očích. Musela unést nečekané zklamání nejen ze zrady partnera, kterého miluje, ale také ponížení od  Slávka a soupeřky Martiny. Zapřisáhla se ale, že na sobě bude pracovat, aby se změnila.

Ale co ty děti? Trestuhodné!

Až potud  se stala Výměna manželek napínavou show, ale možná i zdrojem inspirace pro mnohé manželské páry, prožívající něco podobného. Jen nebýt toho, že jsou jejími  nedobrovolnými účastníky také malé děti. Ty jsou nuceny se podrobit nemalému stresu, vyplývajícímu nejen z toho, že jsou na poměrně dlouhou dobu odloučeny od své matky, ale i z režimu natáčení a především z otřesných scén mezi soutěžícími dvojicemi.  Je trestuhodné, že je  před nimi nikdo nechrání. Modla sledovanosti je povýšena nad jejich zájem. Alespoň někteří  televizní diváci si   to uvědomují a  jsou nad tím právem rozhořčeni.  Dokonce  i sám hulvát Slávek přiznává, že „ta holka nemohla být v klidu“.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace