Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

To je fakt mazec! Otřesná výměna manželek: Televize i bulvár si mnou ruce, manželé se rozvedli. A trestuhodné zacházení s dětmi

04.04.2015
To je fakt mazec! Otřesná výměna manželek: Televize i bulvár si mnou ruce, manželé se rozvedli. A trestuhodné zacházení s dětmi

Autor: TV Nova

Popisek: Výměna manželek, ilustrační foto

I když je populární reality show Výměna manželek, která je k nám jako mnoho jiných pořadů importována ze zahraničí, pečlivě zrežírovanou senzací, poměrně věrně odráží situaci v mnoha českých rodinách. A leckdy je alarmující výpovědí nejen o postavení mužů i žen, ale i malých dětí. Zatímco televize i bulvár si mnou ruce a palcovými titulky ohlašují, že se manželé z nově vysílané řady rozvedli, nebo že se „manžel krávy zamiloval do manželky pruďase“, zcela lhostejnými je nechává, čemu jsou v zájmu sledovanosti vystaveny malé děti.

Výměna manželek nabízí skutečně zajímavou podívanou a fakt, že jde o příběhy skutečných protagonistů, jí  dává bod k dobru. Na rozdíl od seriálů s nesnesitelně stupidními zápletkami a donekonečna natahovanými epizodami, v nichž už větší roli než jejich hrdinové hraje reklama,  vypovídá mnohé o reálném životě v českých rodinách. I když  tyto pořady bývají  předem vykalkulované a  s účinkujícími televizní tvůrci manipulují,  většina aktérů je schopna se svým rolím podřídit jen do jisté míry.

Výměna manželek i názorů

Příkladem je  zatím poslední díl  nové série. Ten vyvolal nejen senzacechtivou publicitu, vysokou sledovanost, ale i četné reakce diváků. A nelze se divit. V roli aktérů se tentokrát představily dvě opravdu kontroverzní dvojice. První z nich dominoval cholerik Slávek, excelující v řadě hysterických scén, té druhé zase zamilovaný Robert, jenž si během natáčení uvědomil,  že mu chybí  lepší manželka a že s tou současnou, Veronikou, žije jen kvůli  dcerce Báře. Dokonce  neváhal projevit svoje sympatie vyměněné manželce Martině a daroval jí klíč od domu. Jenže ta ho odmítla a dala přednost dosavadnímu partnerovi,  který jí byl navíc několikrát  nevěrný a život s ním rozhodně není idylka. Ale Martina předvedla, že si umí poradit nejen s rozmazleným dítětem, ale  dokáže zkrotit i rapla a  motorkáře Slávka.

Prostě mazec!

Ostře sledovaná  epizoda vyvrcholila dramatickou scénou ve finále, nazvaném Mezi osmi očima, v níž manželské dvojice hodnotí svoji výměnu.  Slávek  konstatoval, že to byl prostě mazec a nechal se vyprovokovat k další drsné scéně, zatímco Robert se přiznal, že se cítil těch  deset dnů  vedle jiné ženy skvěle. Jeho manželka  Veronika to nevydýchala a zbytek show ji bylo možné vidět jen se slzami v očích. Musela unést nečekané zklamání nejen ze zrady partnera, kterého miluje, ale také ponížení od  Slávka a soupeřky Martiny. Zapřisáhla se ale, že na sobě bude pracovat, aby se změnila.

Ale co ty děti? Trestuhodné!

Až potud  se stala Výměna manželek napínavou show, ale možná i zdrojem inspirace pro mnohé manželské páry, prožívající něco podobného. Jen nebýt toho, že jsou jejími  nedobrovolnými účastníky také malé děti. Ty jsou nuceny se podrobit nemalému stresu, vyplývajícímu nejen z toho, že jsou na poměrně dlouhou dobu odloučeny od své matky, ale i z režimu natáčení a především z otřesných scén mezi soutěžícími dvojicemi.  Je trestuhodné, že je  před nimi nikdo nechrání. Modla sledovanosti je povýšena nad jejich zájem. Alespoň někteří  televizní diváci si   to uvědomují a  jsou nad tím právem rozhořčeni.  Dokonce  i sám hulvát Slávek přiznává, že „ta holka nemohla být v klidu“.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace