Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Putin je rváč, který na nás řve: Tak si to pojď rozdat, srabe. Ty měkkej, omezenej, zápaďáckej demokrate! Známý komentátor píše i o krymském přiznání...

25.03.2015
Putin je rváč, který na nás řve: Tak si to pojď rozdat, srabe. Ty měkkej, omezenej, zápaďáckej demokrate! Známý komentátor píše i o krymském přiznání...

Foto: aTeo

Popisek: Putin očima grafika aTeo

Na serveru Aktuálně.cz sdílí svůj názor komentátor Martin Fendrych. Z jeho článku je patrný jeho úhel pohledu, kde popisuje Putina se slovy: „Monstrum se vším všudy." Fendrych popisuje svými slovy události kolem zmizení Vladimira Putina a také komentuje Putinovo „přiznání o Krymu".

Podle Martina Fendrycha je ruský prezident Vladimir Putin vnímán jako současná velká hrozba západnímu demokratickému světu. Je prý neustále středem pozornosti. Fendrych popisuje zmizení Putina jako jedenáctidenní zpravodajskou hru, do které byl podle něj zcela bezpochyby Putin zapojený. „Kreml předvádí, jak je odlišný od slabých, nediktátorských režimů, které si takové hry prostě nemohou dovolit. Není možné, aby Angela Merkelová nebo Barack Obama zmizeli bez vysvětlení na jedenáct dní,“ uvedl ve svém článku Fendrych.

Fendrych současnou situaci v Rusku srovnává s dobou komunistického Sovětského svazu za dob vlády Leonida Brežněva, kdy prý tehdejší režim také dokonale tajil okolnosti kolem Brežněva. I přesto, že prý prodělal několik mozkových mrtvic a infarktů, tehdejší totalitní režim neinformoval tamní veřejnost.

Monstrum se vším všudy

Dle Fendrycha dělá tyto věci, jako je skrývání na nějakou dobu, Putin záměrně, aby odvedl pozornost od vraždy opozičního ruského politika Borise Němcova. Fendrych si je také jist tím, že zároveň Putin záměrně utváří obraz „monstra“. „Putin je monstrum se vším všudy. Monstrum okolo sebe potřebuje záhady, tajemství, je jako nějaký zlomyslný řecký bůh,“ napsal Fendrych.

Fendrych zmiňuje ve svém článku spekulace, podle kterých je prý možné, že Putin zmizel na nějaký čas, stejně jako to udělal v době plánování útoku na Ukrajinu. Podle něj je tedy možné, že se může jednat o podobný důvod zmizení, kdy tentokrát prý plánuje zabrání ukrajinského přístavu Mariupol, či plánuje vyvolání další „hybridní války“ v jedné z pobaltských zemí.

Puč v Kremlu?

Podle Martina Fendrycha se na sociálních sítích objevila informace o zabití Viktora Zolotova, Putinova velitele ochranky. To podle něj byl už jen krůček k „jistotě“, že v Kremlu proběhl puč. Důvodem údajného puče mělo být podle Fendrycha to, že Putin nezvládl čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova, který je údajně spojován s vraždou Borise Němcova.

Fendrych neváhal s urážlivými slovy na účet Putina a ve svém článku dodal: „Tak se buduje monstrum, zloduch na druhou.“ Tato slova uvedl v souvislosti, kdy podle něj Putin celou dobu popíral angažovanost ruských vojáků na východní Ukrajině a Krymu a nakonec prý všechno přiznal ve filmu „Krym, Cesta do vlasti.“

Dle Fendrycha si tak „monstrum“ dělá, co chce, a tím se vysmívá dokonce svým vyznavačům,  mezi které označil i Miloše Zemana, protože prý celý rok tvrdili, že se Putin na Ukrajině vojensky neangažuje. Martin Fendrych vidí Vladimíra Putina takto: „Je jako rváč, který běhá po hospodě, ukazuje bicepsy a vyzývá: No tak pojď, pojď si to rozdat, srabe. Tady spíš pojď si to rozdat, ty měkkej, omezenej, zápaďáckej demokrate,“ napsal.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová