Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Helena Langšádlová rezignovala, kraj jí prý odepírá informace

09.04.2013
Helena Langšádlová rezignovala, kraj jí prý odepírá informace

Autor: stránky poslankyně

Popisek: Helena Langšádlová chtěla být hejtmankou, teď je v opozici.

Helena Langšádlová, někdejší krajská volební jednička stran TOP 09 a Starostové, se na mandát středočeské zastupitelky rozhodla rezignovat. Své rozhodnutí odůvodnila tvrzením, že vedení kraje jí údajně znemožňuje přístup k informacím. Poslanecký post si politička, kterou by v zastupitelstvu měl nahradit Pavej Fojtík, prý ponechá.

Plány Heleny Langšádlové nevyšly. Počítala s tím, že pokud se stane hejtmankou, vzdá se svého poslaneckého postu a naplno se bude věnovat vedení kraje. To se ale nestalo. Do hejtmanského křesla usedl Josef Řihák (ČSSD) a strany TOP 09 a Starostové se ocitly v opozici. „Nechci  být politikem, který kumuluje funkce, ani politikem, kterému jsou odepřena práva a povinnosti s veřejnou funkcí,“ prohlásila sama Langšádlová. „Právě do takové role dostává své politické konkurenty současná středočeská koalice sociálních demokratů s komunisty. Znemožňuje přístup k informacím a způsobuje, že kontrolní a finanční výbor neslouží jako nástroj kontroly hospodaření kraje. Opozice tak nemůže hrát roli, která je obvyklá v demokratickém státě. V této oblasti zvažuji právní kroky," uvedla bez bližších informací politička a dodala, že chce nadále pracovat pro Středočechy v Poslanecké sněmovně a spolupracovat s nimi i z pozice předsedkyně krajské organizace TOP 09.

Byla lákadlem na voliče?

Proti tvrzení Heleny Langšádlové se důrazně ohradil hejtman Středočeského kraje, MVDr. Josef Řihák.  „Vyzývám paní poslankyni, aby se přestala vymlouvat, že jí někdo nepředává informace. Myslím si, že prostě jen nestíhá vykonávat tolik funkcí a činností najednou,“ prohlásil. A jak rozhodnutí Heleny Langšádlové vnímá opozice? „Důvody rezignace, které paní Langšádlová uvádí, se nezakládají na pravdě,“ konstatujeradní pro zdravotnictví a předsedkyně Klubu zastupitelů KSČM, Jiřina Fialová. „Paní Langšádlová tak chce pouze zakrýt svoji neschopnost přiznat pravdu, že do voleb šla pouze jako „lákadlo na voliče“.  Jinak by se nemohla chovat tak, že ze třech jednání zastupitelstva se zúčastnila pouze části prvního – ustavujícího, na druhé zasedání se omluvila a na třetí svou nepřítomnost již ani neomlouvala.Jako zastupitelka byla zvolena do Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost, ale ze třech jednání se nezúčastnila ani jednoho. Proto jsem přesvědčená, že nebude žádná škoda, když paní Langšádlová již naší zastupitelkou nebude. Top 09 / STAN má v každém výboru a komisi svého zástupce a věřím, že se najde i jiný jejich pracovitý člen, který nahradí paní poslankyni. Paní Langšádlové je zřejmě málo být jen členkou zastupitelstva, když jako hejtmanka neuspěla,“ uzavírá Jiřina Fialová.

Jana Vlková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace