Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Štípárna v Trhových Dušníkách zřejmě nebude, místní sepsali petici

12.04.2013
Štípárna v Trhových Dušníkách zřejmě nebude, místní sepsali petici

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Obyvatelé obce Trhové Dušníky se štípárnou na palivové dříví nesouhlasí

Městské lesy Příbram plánují v hospodářském statku v Trhových Dušníkách uvést do provozu štípárnu na palivové dříví, o které je prý mezi lidmi velký zájem. Podstatně menší zájem ovšem projevují místní obyvatelé. Se štípárnou nesouhlasí a sepsali petici.

Důvodů prý mají několik. Stěžují si na hluk, prašnost, ale i umístění štípárny v samém centru obce. Linka na krácení a sekání dříví, které se už nedá dál zužitkovat, má totiž fungovat v tamním objektu statku. A z charakteru výroby se místní obávají zvýšené dopravní zátěže, kterou odmítají také vzhledem k nedalekému dětskému hřišti.

Místostarosta obviňuje místní ze statku

Místostarosta Příbrami, Ivan Šedivý, ovšem tyto námitky nepovažuje za oprávněné. Štípání a řezání dřeva by se prý provádělo pouze v pracovní době a doprava by vedla z druhé strany od lesa, díky čemuž rozhodně nehrozí devastace mostu těžkými nákladními vozidly. „Provoz je projednáván se stavebním úřadem, myslím si, že hygienické limity tam překračovány nejsou. Dokonce jsme zřídili tři nová pracovní místa,“ řekl novinářům a naznačil, v čem je hlavní problém. „Nebyli uspokojeni lidé z okolí bývalého statku, kteří měli zájem o jeho odkoupení,“ dedukuje. „Proto zvedli hladinu veřejného mínění a sepsali petici.“

Situace se tak vyostřila, že místo dokonce navštívil hejtman Středočeského kraje a zároveň zastupitel města Příbram MVDr. Josef Řihák spolu se starostou města Ing. Pavlem Pikrtem a radním Martinem Poulíčkem. S místním starostou Milanem Smíškem si nejprve společně prohlédli prostory hospodářského statku, ve kterém by štípárna měla být provozována a následně o projektu debatovali. Při prohlídce byla vedena diskuse o plánovaném provozu, dopadu provozu na obyvatele a hledání vhodného řešení tohoto problému.

Bude se ještě jednat

„Dá se říci, že jsme došli ke společné shodě a o spuštění provozu štípárny dřeva v Trhových Dušníkách budeme ještě jednat. V tuto chvíli veškeré práce v rámci zahájení provozu pozastavíme. Nelze tak vyloučit ani myšlenka, že bychom pro provoz hledali vhodnější prostory, ve kterých by měl provoz menší dopad na obyvatele,“ uzavřel starosta Pikrt.


Jana Vlková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace