Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Matka v Jesenici u Prahy uškrtila své vlastní dítě, osmiletého Matěje

04.04.2013
Matka v Jesenici u Prahy uškrtila své vlastní dítě, osmiletého Matěje

Autor: Profimedia.cz

Popisek: V Jesenici u Prahy byl v noci ze středy na čtvrtek zavražděn malý chlapec

KRIMI Hrůzný čin se stal v noci ze středy na čtvrtek v Jesenici u Prahy. Matka zde sevřela krk svého vlastního dítěte a uškrtila ho. Mrtvého chlapce našel jeho vlastní otec.

K vraždě došlo pravděpodobně v noci ze středy na čtvrtek. Mrtvého chlapce totiž našel ve dvě hodiny v noci jeho otec a ihned zavolal policii. Motiv činu policisté zatím neznají. „I nadále ho vyšetřujeme,“ řekl televizi Nova mluvčí policie Středočeského kraje, Pavel Truxa. Jednou z vyšetřovatelských verzí je, že žena mohla vraždit kvůli manželským neshodám.


Bylo mu 8 let, jmenoval se Matěj a vypadal jako andílek. Co může vést matku k tomu, že uškrtí své vlastní dítě? Navíc matku, která podle sousedů byla “hodnou holkou“? „Určitě to nemohl být úmysl, ona ty děti milovala, vozila je do různých kroužků. Udělala pro ně první poslední,“ řekla Blesku rodinná přítelkyně paní Benedová. „Byla to hodná paní, ale měla nějaké velké trápení s manželem. Podala si i žádost o rozvod,“ naznačila rodinné potíže dalsí osoba z blízkého okolí.


Za čin matce hrozí výjimečný trest

Prý to byla bezproblémová rodina. Otec dítěte, osmačtyřicetiletý Roman byl podle informací médií truhlářem a majitelem velké firmy, o svou rodinu se prý vždy vzorově staral. O jeho ženě, šestatřicetileté Kateřině, na povrch vyplývají značně rozporuplné informace. Podle televize Nova se měla v minulosti léčit s psychickými problémy, podle známých ji něco trápilo a měla podat žádost o rozvod. Jiný zdroj zase říká, že to byla slušná a bezkonfliktní žena a manžel ji měl psychicky trýznit. Spekuluje se, že matka svého syna uškrtila nešťastnou náhodou, když si myslela, že je to její manžel. Tuto informaci ale zatím nikdo z policie nepotvrdil. Že by partnerské spory došly tak daleko? Sousedé každopádně tragédii nemohou uvěřit.


Matěj byl nadějným malým fotbalistou, hrál fotbal za tým FC Tempo. „Jsme z toho špatní. Máťu jsme milovali. Nemám k jeho matce slov. Jeho táta je úžasnej člověk, který by pro své děti dýchal,“ řekla novinářům vedoucí přípravky FC Tempo Praha Petra Dostálová. Kromě Matěje má rodina ještě jednoho syna, o kterého se nyní stará otec. Matka byla obviněna z trestného činu vraždy. O výši trestu bude z části rozhodovat i posudek znalců z oblasti psychologie a psychiatrie. Hrozí jí až výjimečný trest.


Jana Vlková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace