Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lámat se to začne v sobotu, prozradil nám meteorolog. Jaro můžeme čekat už o víkendu, hezké počasí prý vydrží i příští týden

03.03.2015
Lámat se to začne v sobotu, prozradil nám meteorolog. Jaro můžeme čekat už o víkendu, hezké počasí prý vydrží i příští týden

Autor: Adina Janovská

Popisek: Bledulky už vykukují...

V „meteorologickém jazyce“ Českého hydrometeorologického ústavu zní dlouhodobá předpověď poněkud suše: První týden předpovědního období (2.3. až 8.3.) očekáváme teplotně slabě podprůměrný, v průměru o 1 až 2 °C chladnější, než byl předchozí týden. Další tři týdny (9.3. až 29.3.) očekáváme teplotně průměrné, odpolední teploty začnou v některých dnech přesahovat 10 °C, rána však budou stále poměrně studená, převážně kolem bodu mrazu. Srážkově očekáváme první týden (2.3. až 8.3.) mírně nadprůměrný, další týdny předpokládáme převážně průměrné. Tak jsme se jednoduše zeptali, kdy přijde jaro.

Čímž jsme uvedli meteorologa Martina Tomáše ve zmatek: „Meteorologické jaro začíná 1. března bez ohledu na počasí. Tento rok tomu ale teploty odpovídají,“ začal s odpovědí s tím, že na takhle jednoduchou otázku ale nemůže dát stejně jednoduchou odpověď. Po delším přemlouvání sdělil, že počasí se bude směrem k tomu jarnímu lámat zhruba v sobotu a příští týden už můžeme očekávat teploty nad deset stupňů, mohou dosáhnout i 12 stupňů Celsia.

Aktuální předpověď

 V čerstvém severozápadním proudění přejde v noci na úterý okluzní fronta a za ní k nám pronikne chladný a vlhký vzduch. Ve středu se do střední Evropy od západu rozšíří výběžek z tlakové výše nad Biskajským zálivem. Po jeho přední straně k nám bude pokračovat přiliv chladného a vlhkého vzduchu od severozápadu. Z pátku na sobotu bude přecházet přes naše území k jihovýchodu okluzní fronta, za kterou se do střední Evropy bude rozšiřovat tlaková výše.

Předpověď na úterý

V noci oblačno až polojasno, od západu přechodně až zataženo se sněžením nebo sněhovými přeháňkami, v polohách pod 500 m zpočátku i srážky dešťové. Během noci v Čechách od západu srážky jen ojediněle. Přes den polojasno až oblačno, na horách místy sněhové přeháňky. Na severu a severovýchodě území zpočátku až zataženo se sněžením. Večer v Čechách od severozápadu přibývání oblačnosti a na většině území sněžení, pod 500 m i srážky smíšené. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, na jihovýchodě až 9 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 5 až 9 m/s, s nárazy 15 až 20 m/s, na horách 20 až 25 m/s. Na horách místy tvorba sněhových jazyků.

Předpověď na středu

Proměnlivá oblačnost, na východě zpočátku zataženo. Místy slabé sněžení nebo sněhové přeháňky. Během dne v polohách pod 500 m přechodně i srážky dešťové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, zpočátku místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na čtvrtek

Oblačno až zataženo. Na většině území sněhové přeháňky. Během dne v polohách pod 400 m přechodně i srážky dešťové. K večeru ubývání oblačnosti a ustávání přeháněk. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na pátek

Polojasno, od západu postupně oblačno až zataženo a místy sněžení, zpočátku v polohách nad 400 m, postupně nad 1000 m sněhové. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku místy s nárazy kolem 15 m/s.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace