Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lámat se to začne v sobotu, prozradil nám meteorolog. Jaro můžeme čekat už o víkendu, hezké počasí prý vydrží i příští týden

03.03.2015
Lámat se to začne v sobotu, prozradil nám meteorolog. Jaro můžeme čekat už o víkendu, hezké počasí prý vydrží i příští týden

Foto: Adina Janovská

Popisek: Bledulky už vykukují...

V „meteorologickém jazyce“ Českého hydrometeorologického ústavu zní dlouhodobá předpověď poněkud suše: První týden předpovědního období (2.3. až 8.3.) očekáváme teplotně slabě podprůměrný, v průměru o 1 až 2 °C chladnější, než byl předchozí týden. Další tři týdny (9.3. až 29.3.) očekáváme teplotně průměrné, odpolední teploty začnou v některých dnech přesahovat 10 °C, rána však budou stále poměrně studená, převážně kolem bodu mrazu. Srážkově očekáváme první týden (2.3. až 8.3.) mírně nadprůměrný, další týdny předpokládáme převážně průměrné. Tak jsme se jednoduše zeptali, kdy přijde jaro.

Čímž jsme uvedli meteorologa Martina Tomáše ve zmatek: „Meteorologické jaro začíná 1. března bez ohledu na počasí. Tento rok tomu ale teploty odpovídají,“ začal s odpovědí s tím, že na takhle jednoduchou otázku ale nemůže dát stejně jednoduchou odpověď. Po delším přemlouvání sdělil, že počasí se bude směrem k tomu jarnímu lámat zhruba v sobotu a příští týden už můžeme očekávat teploty nad deset stupňů, mohou dosáhnout i 12 stupňů Celsia.

Aktuální předpověď

 V čerstvém severozápadním proudění přejde v noci na úterý okluzní fronta a za ní k nám pronikne chladný a vlhký vzduch. Ve středu se do střední Evropy od západu rozšíří výběžek z tlakové výše nad Biskajským zálivem. Po jeho přední straně k nám bude pokračovat přiliv chladného a vlhkého vzduchu od severozápadu. Z pátku na sobotu bude přecházet přes naše území k jihovýchodu okluzní fronta, za kterou se do střední Evropy bude rozšiřovat tlaková výše.

Předpověď na úterý

V noci oblačno až polojasno, od západu přechodně až zataženo se sněžením nebo sněhovými přeháňkami, v polohách pod 500 m zpočátku i srážky dešťové. Během noci v Čechách od západu srážky jen ojediněle. Přes den polojasno až oblačno, na horách místy sněhové přeháňky. Na severu a severovýchodě území zpočátku až zataženo se sněžením. Večer v Čechách od severozápadu přibývání oblačnosti a na většině území sněžení, pod 500 m i srážky smíšené. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, na jihovýchodě až 9 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 5 až 9 m/s, s nárazy 15 až 20 m/s, na horách 20 až 25 m/s. Na horách místy tvorba sněhových jazyků.

Předpověď na středu

Proměnlivá oblačnost, na východě zpočátku zataženo. Místy slabé sněžení nebo sněhové přeháňky. Během dne v polohách pod 500 m přechodně i srážky dešťové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, zpočátku místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na čtvrtek

Oblačno až zataženo. Na většině území sněhové přeháňky. Během dne v polohách pod 400 m přechodně i srážky dešťové. K večeru ubývání oblačnosti a ustávání přeháněk. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na pátek

Polojasno, od západu postupně oblačno až zataženo a místy sněžení, zpočátku v polohách nad 400 m, postupně nad 1000 m sněhové. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku místy s nárazy kolem 15 m/s.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace