Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vymítání ďábla a démonů není jen atraktivní námět na film, ono opravdu existuje. Podívejte se, jak to probíhá ve skutečnosti. Máme i fotky

20.02.2015
Vymítání ďábla a démonů není jen atraktivní námět na film, ono opravdu existuje. Podívejte se, jak to probíhá ve skutečnosti. Máme i fotky

Foto: TV Prima

Popisek: Exorcisté v akci

FOTOGALERIE Páteční večer přinese fascinující dokumentární snímek Exorcisté v akci, který byste si neměli nechat ujít: Mezinárodní sdružení exorcistů tvrdí, že jsou démoni mezi námi už od úsvitu lidstva. Tito démoni už po celá milénia vedou nesmiřitelnou válku proti lidstvu a právě v této chvíli prý všude kolem nás zuří velká bitva. Jenže těch, co vědí, jak se jim postavit, už zbývá jen pár. Jak probíhá takový boj v praxi? Podívejte se na příběhy o vymýtání, které spatřují světlo světa vůbec poprvé. Prima ZOOM vysílá dokument Exorcisté v akci 20. 2. v 18.55.

Film se věnuje vymítačům ďábla – exorcistům. Církev dokonce založila skupinu exorcistů, která pomáhá kněžím. S jedním z nich jménem Adam Blai vyrážíme do domu v Pittsburghu, kde majitel, žena a syn hovoří o tom, co se v domě dělo – přesouvání věcí, pozorování stínů lidských postav, zvláštní stavy obyvatel atd. V roce 2002 a 2003 došlo ke zhoršení a povolán byl kněz, který udělal vše, co mohl, dokonce tu uskutečnil i mši. Vysvěcení ale nepomáhalo a povolán byl Adam Blai, který se pustil do boje s démony domu.

Démon Moloch obětuje děti

Navštívil ho několikrát a pozoroval věci, jako stékání krve po zdech apod. Jednoho dne se dokonce na jeho hlavě objevily krvavé škrábance, které zase po chvíli zmizely. V domě byla asi 100 let neotevřená komora, kam nebyl žádný přístup. Měl nutkání se do prostoru podívat, a tak probourali tenkou zeď. Objevily synovy kostky lega a také hračky a věci předchozích majitelů. Krom toho tu byl papír s kresbou domu, nějaké rodiny a na druhé straně postavy Molocha – démonické postavy ze starého zákona, spojované s obětováním dětí. Konečně zjistil, proti komu bojuje. Podle historek se v domě možná odehrávaly nelegální potraty. Při závěrečném procesu se tak podařilo vyhnat odhaleného démona a od té doby, již sedm let, už je v domě klid.

S Adamem dále míříme do Los Angeles, kde je továrna, v níž údajně straší. Majitel Andy to předchozím nájemníkům nechtěl věřit, ale nainstaloval zvukové senzory a ty zachytily podivné a děsivé zvuky. Nastražil také kamery a ty zachytily pohyb věcí. Adam tu v minulosti provedl modlitby a žádost o požehnání, což nakonec pomohlo. Zůstalo však mnoho nezodpovězených otázek.

Věštění může být nebezpečný podnik

Pokračujeme za dalším případem – ženou, kterou při jejím věštění ovládly zlé síly. Začala mít děsivé vize a zavolala Adama, který jí dal posvěcenou svíci. To ale nepomohlo, a tak přijel nyní znovu s procedurou – zřeknutí se jakéhokoli spojení s démony a duchy, které navodila při věštění. Dá jí nějaké další rady a prozatím odjíždí.

Posledním případem je žena, která se v mládí věnovala hledání duchů. Tak se s nimi nejspíše propojila a ukázalo se to ve stáří, když hlídala vnuka, trpícího autismem. Právě na vnuka se duchové zaměřili a on měl zvláštní stavy, kdy křičel a plakal tolik, že padl vyčerpáním. Mnohdy i na něco ukazoval a je známé, že si autisté neumí vymýšlet – neumí lhát. Žena se také jednoho rána probudila s třemi škrábanci na tváři. Matka řešila stav chlapce s psychology, ale ti na nic nepřišli. Až když sama viděla podivného ducha, pohybujícího se po místnosti, zavolala Adama. Ten domu požehnal, pomodlil se a situace se rázem změnila. Když se chlapec vrátil, místo křiku se začal smát, skákal po posteli a objal Adama, jako by ho zachránil. Autisté přitom něco jako objetí nevyhledávají. Seznamte se se zajímavými příběhy na vlastní oči.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace