Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Hejtman jednal s šéfem policie. Na Ratha raději zapomněli

02.04.2013
Hejtman jednal s šéfem policie. Na Ratha raději zapomněli

Autor: repro ČT

Popisek: Souzený poslanec David Rath

Před několika dny proběhlo setkání hejtmana Středočeského kraje Josefa Řiháka s policejním prezidentem Martinem Červíčkem, ředitelem středočeské policie Václavem Kučerou a náměstkem ředitele středočeské policie Janem Ptáčkem.

Policejní prezident v úvodu jednání ujistil hejtmana Řiháka, že Středočeský kraj je pro policii jedním z nejdůležitějších krajů a že se hodlá zaměřit na výrazné zvýšení počtu policistů v kraji během následujících několika let. Řihák pro změnu poděkoval Martinu Červíčkovi za jeho zájem o navázání vzájemné komunikace a řediteli středočeské policie Kučerovi za dosavadní dobrou spolupráci.

„S panem ředitelem Kučerou jsem dlouhodobě spolupracoval jako starosta Příbrami a naše spolupráce byla vždy výborná. Podařilo se nám mimo jiné rozjet programy prevence kriminality, na které bych se chtěl nyní zaměřit i při správě kraje. Věřím, že naše spolupráce bude i nadále pokračovat ku prospěchu všech obyvatel Středočeského kraje,“ řekl hejtman Řihák.

Zástupce policie pak také seznámil s faktem, že v rámci Asociace krajů jako hejtman odpovídá právě za oblast Integrovaného záchranného systému. Spolupráce s policií, která je nezbytnou a důležitou složkou IZS, je tak pro něj jednou z priorit. Navíc je to podle jeho slov právě bezpečnost, která patří mezi základní potřeby obyvatel a je třeba proto maximálně podporovat efektivní fungování policie.

Tématem jednání se stal i projekt jednotné úrovně informačních systémů operačního řízení a modernizace technologií pro příjem tísňového volání základních složek IZS, jehož cílem je modernizace a vybavení operačních středisek jednotlivých složek IZS, včetně vytvoření základních standardů pro činnost operačních středisek. Projekt by měl zefektivnit práci všech složek IZS a umožnit přesunutí většího počtu policistů, záchranářů a hasičů do terénu.

Zdeněk Svoboda

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace