Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dientsbier by měl rezignovat. Se svým rezortem je zbytečný! Na problému islámu se to ukazuje, tvrdí nekompromisně Okamura. Má pravdu?

14.01.2015
Dientsbier by měl rezignovat. Se svým rezortem je zbytečný! Na problému islámu se to ukazuje, tvrdí nekompromisně Okamura. Má pravdu?

Foto: stránky TO

Popisek: Tomio Okamura je poslancem za Středočeský kraj.

Soužití muslimů s ostatními Čechy, příprava na případné přijetí desítek tisíc uprchlíků ze zemí jiných kultur, problém řízené migrace a nedokonalé legislativy v této věci jsou záležitosti, které rezortně spadají pod ministra bez portfeje Jiřího Dientsbiera. Podle šéfa hnutí Úsvit Tomia Okamury, který se již více než rok snaží prosadit debatu o radikálním islámu u nás, by měl na svou funkci abdikovat. Nic nedělá a společně s kordonem svých úředníků zatěžuje republikovou kasu.

Zveřejnění zprávy BIS ohledně radikálního islámu u nás, teroristický incident v Paříži a další skutečnosti nasvědčují tomu, že multikulturní politika České republiky se musí mnohem více zabývat i záležitostmi jako je přistěhovalectví, soužití migrantů s ostatními obyvateli země a zabránění radikalizaci jak náboženské většiny, tak menšiny. Agenda změn legislativy a lidských práv i rovných příležitostí je ve vládě přidělena ministru Jiřímu Diensbierovi. Podle poslance a předsedy hnutí Úsvit Tomia Okamury je sice tento člen vlády největší multikulturalista u nás, ale nyní, kdy by měl být slyšen v době napětí mezi komunitami a sám podpořit diskuze na téma radikálního islámu u nás, není slyšet a nic nedělá.

Všichni bychom se měli spojit, vyzývá ministr pro lidská práva

Jiří Dientsbier tento týden jako většina politiků vyjádřil politování nad vyvražděním francouzské redakce v Paříži komandem muslimů. „Ostře odsuzuji teroristický útok na pařížskou redakci týdeníku Charlie Hebdo. Takto brutální čin proti základním hodnotám evropské demokracie je nepřijatelný. V odporu proti všem formám terorismu a nenávisti by se měli spojit všichni slušní lidé bez ohledu na své politické přesvědčení nebo víru,“ uvedl. Podle Tomia Okamury ale ministra zřejmě vůbec nenapadne, že by v návaznosti na tyto věci měl řešit strategii pro naši republiku.

„Pan Dientsbier je největší multikulturalista – zastánce Romů, muslimů a všeho možného,“ konstatuje Tomio Okamura, který aktuálně prosazuje mimo jiné zpřísnění imigračního zákona či zákona o církvích a také o pobytu cizinců na našem území. Ministr podle něj nějak nechce vidět existenci radikálního islámu, v němž se z důvodu jiné víry vraždí, mučí a znásilňuje. „Když se podíváte na buddhisty či šintoisty – útočí někdo na někoho? Je možné, aby ve 21. století třeba katolík, křesťan zotročoval hromadně například islamisty? Ani by nás to nenapadlo. Aby někdo odpaloval bomby, dělal koncentrační tábory s dětmi, znásilňoval, otročil, to jsou metody, které pro náš demokratický svět nejsou normální. Ani je nechci. A pan Dientsbier? To je zbytečný ministr, to říkám od začátku,“ dodává.

Strká hlavu do písku. Ohrožuje stabilitu společnosti!

Tento sociálně demokratický politik se podle něj sotva bude skutečně zabývat tím, aby podobné hrozby a sociální napětí odvrátil v České republice. „Vůbec nic nedělá pro stabilitu české společnosti, aby tu byl sociální smír. Naopak před problémy zavírá oči, bagatelizuje je. Jako ministr vlády už měl dávno připravit řešení, aby k sociálnímu napětí u nás už nedocházelo,“ poukazuje poslanec Okamura, který dále uvádí, že právě Dientsbier jej místo spolupráce nad palčivými debaty naopak všude poplivával a znevažoval jím předkládané informace - ty tu teď nakonec potvrzuje i tajná služba a policie. „Nemá na svém místě co dělat  a měl by okamžitě rezignovat. To, že tu někteří upozorňujeme na pohyb radikálních islamistů a potvrzuje to BIS, a ministr se k tomu nepostaví a naopak činí opak, to je na okamžité odstoupení!“ vyzývá napřímo Tomio Okamura.

Nejen nekoná, ale přímo odmítá schůzky

Dodává, že i bez ohledu na události, které se dějí, je prostě Jiří Dientsbier úplně zbytečný. „Jen nás stojí stotisícový ministerský plat, plno úředníků a jeho činnost nepřinesla nic. Naopak je situace ještě horší. Odmítá se bavit i s těmi, co mu navrhují řešení. Já jsem jej žádal už v minulosti, abychom se sešli a pobavili se. On mi přímo řekl, že se se mnou nechce bavit,“ popisuje svou zkušenost Tomio Okamura.  To se prý týká mimo jiné například i kauzy tábora v Letech, kde nakonec Okamurovi dala za pravdu policie, znalci i historici. „Ministr vlády si nezjistí historické informace, pošpiní mě a pak znalci potvrdí pravdu?! Ministr! Zalže a nic se neděje, ani se neomluví,“ upozorňuje na to, jak snadné je dnes poškodit a dehonestovat politika za pravdu a nikoho to nepobuřuje. „Zrušit. Odejít u něj nestačí, protože on neodejde – on je rád, když jej oslovují pan ministr, to víme,“ shrnuje nakonec Tomio Okamura, že by měl být k odchodu vyzván nejen konkrétně Dientsber, u něhož lze předpokládat liknavost a absenci sebereflexe. Rovnou by mělo být zrušeno celé „jeho“ ministerstvo, které v podstatě ani ministerstvem není.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.                        

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace