Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Další střelba v Paříži. Islámský radikál zajal rukojmí a měl neuvěřitelné požadavky

10.01.2015
Další střelba v Paříži. Islámský radikál zajal rukojmí a měl neuvěřitelné požadavky

Autor: Reprofoto Libération

Popisek: Další islámský radikál přepadl v pátek odpoledne pařížský košer supermaket, zajal rukojmí a požadoval propuštění středečních útočníků

Situace ve Francii houstne. Zatímco policie zasahovala na východě od metropole proti ozbrojencům, kteří měli na svědomí středeční vraždění v redakci časopisu Charlie Hebdo, v Paříži zaútočil další islámský radikál. Obsadil hypermarket, zajal rukojmí a požadoval propuštění teroristů.

Dva muži, podezřelí ze středečního vraždění v redakci satirického listu Charlie Hebdo, byli zabiti. Oznámila to v pátek vpodvečer s odvoláním na policejní zdroje agentura AFP, podle níž policie krátce předtím na podezřelé zaútočila. Bratři Chérif a Saida Kouachiovi byli od rána obklíčeni v průmyslovém podniku v obci Dammartin-en-Goële severně od Paříže. Mezitím ale v Paříži zaútočil další islámský radikál, který zajal rukojmí a požadoval propuštění teroristů.

Další radikál žádal propuštění teroristů

Francouzská policie zaútočila podle agentury AFP v pátek odpoledne na pařížský košer supermaket, kde islámský radikál držel rukojmí. Některé se podařilo vysvobodit a několik členů zasahujícího policejního komanda bylo zraněno. Policie krátce po přepadení supermarketu v oblasti Porte de Vincennes zveřejnila fotografie muže a ženy, které spojuje se čtvrtečním zabitím policistky při střelbě v pařížském předměstí Montrouge. Muž je ozbrojen a je podle policie i strůjcem dnešního přepadení velkoobchodu.

Policie z preventivních důvodů nařídila uzavřít všechny košer obchody i ve vzdálené čtvrti Marais v centru Paříže, kde se soustřeďuje židovská komunita metropole, uvedla místní média s odvoláním na městské úřady. V pátek bývají tyto obchody přitom tradičně plné kupujících z řad místních Židů i turistů.

Informace se rozcházejí

Server Le Point uvedl, že ve sklepě velkoobchodu bylo zablokováno asi patnáct zákazníků. Policejní zdroj řekl agentuře AP, že muž zajal nejméně pět lidí, z nichž nejméně jednu osobu vážně postřelil. O nejméně pěti zajatcích hovořil i zdroj listu Le Figaro. Majitel obchodu v sousedství telefonicky televizní stanici France24 řekl, že viděl jednoho ozbrojeného muže. Podle dalších zdrojů měl muž dvě zbraně.

Na místo okamžitě přijela početná policejní jednotka. Lidem v okolních podnicích a ve školách bylo okamžitě zakázáno vycházet, z bezpečnostních důvodů bylo i zastaveno metro mezi stanicemi Porte de Vincennes a Porte de Charenton.

Ke zveřejněným fotografiím dvou podezřelých osob policie upřesnila, že mužem je 32letý Amedy Coulibaly a ženou 26letá Hayat Boumeddieneová. Muž má vazbu na dva francouzské islamisty, kteří jsou podezřelí ze středečního útoku na redakci týdeníku Charlie Hebdo a kteří jsou v obklíčení policie severně od Paříže.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace