Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Další střelba v Paříži. Islámský radikál zajal rukojmí a měl neuvěřitelné požadavky

10.01.2015
Další střelba v Paříži. Islámský radikál zajal rukojmí a měl neuvěřitelné požadavky

Autor: Reprofoto Libération

Popisek: Další islámský radikál přepadl v pátek odpoledne pařížský košer supermaket, zajal rukojmí a požadoval propuštění středečních útočníků

Situace ve Francii houstne. Zatímco policie zasahovala na východě od metropole proti ozbrojencům, kteří měli na svědomí středeční vraždění v redakci časopisu Charlie Hebdo, v Paříži zaútočil další islámský radikál. Obsadil hypermarket, zajal rukojmí a požadoval propuštění teroristů.

Dva muži, podezřelí ze středečního vraždění v redakci satirického listu Charlie Hebdo, byli zabiti. Oznámila to v pátek vpodvečer s odvoláním na policejní zdroje agentura AFP, podle níž policie krátce předtím na podezřelé zaútočila. Bratři Chérif a Saida Kouachiovi byli od rána obklíčeni v průmyslovém podniku v obci Dammartin-en-Goële severně od Paříže. Mezitím ale v Paříži zaútočil další islámský radikál, který zajal rukojmí a požadoval propuštění teroristů.

Další radikál žádal propuštění teroristů

Francouzská policie zaútočila podle agentury AFP v pátek odpoledne na pařížský košer supermaket, kde islámský radikál držel rukojmí. Některé se podařilo vysvobodit a několik členů zasahujícího policejního komanda bylo zraněno. Policie krátce po přepadení supermarketu v oblasti Porte de Vincennes zveřejnila fotografie muže a ženy, které spojuje se čtvrtečním zabitím policistky při střelbě v pařížském předměstí Montrouge. Muž je ozbrojen a je podle policie i strůjcem dnešního přepadení velkoobchodu.

Policie z preventivních důvodů nařídila uzavřít všechny košer obchody i ve vzdálené čtvrti Marais v centru Paříže, kde se soustřeďuje židovská komunita metropole, uvedla místní média s odvoláním na městské úřady. V pátek bývají tyto obchody přitom tradičně plné kupujících z řad místních Židů i turistů.

Informace se rozcházejí

Server Le Point uvedl, že ve sklepě velkoobchodu bylo zablokováno asi patnáct zákazníků. Policejní zdroj řekl agentuře AP, že muž zajal nejméně pět lidí, z nichž nejméně jednu osobu vážně postřelil. O nejméně pěti zajatcích hovořil i zdroj listu Le Figaro. Majitel obchodu v sousedství telefonicky televizní stanici France24 řekl, že viděl jednoho ozbrojeného muže. Podle dalších zdrojů měl muž dvě zbraně.

Na místo okamžitě přijela početná policejní jednotka. Lidem v okolních podnicích a ve školách bylo okamžitě zakázáno vycházet, z bezpečnostních důvodů bylo i zastaveno metro mezi stanicemi Porte de Vincennes a Porte de Charenton.

Ke zveřejněným fotografiím dvou podezřelých osob policie upřesnila, že mužem je 32letý Amedy Coulibaly a ženou 26letá Hayat Boumeddieneová. Muž má vazbu na dva francouzské islamisty, kteří jsou podezřelí ze středečního útoku na redakci týdeníku Charlie Hebdo a kteří jsou v obklíčení policie severně od Paříže.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace