Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kebab ne, raději suši. Internet se posmívá Okamurovu návodu, jak na muslimy. Jen to není moc vtipné, Tomio je ve své naivní pitomosti mnohem legračnější

06.01.2015
Kebab ne, raději suši. Internet se posmívá Okamurovu návodu, jak na muslimy. Jen to není moc vtipné, Tomio je ve své naivní pitomosti mnohem legračnější

Autor: Facebook

Popisek: Od října 2013 je Tomio Okamura členem Poslanecké sněmovny, do níž kandidoval v předčasných volbách z pozice lídra hnutí Úsvit na středočeské kandidátce. Zvolením mu zanikl mandát senátora, který vykonával jako nezávislý od října 2012 v obvodu Zlín.

Protiislámský facebookový příspěvek poslance Tomia Okamury, který mimo jiné vyzývá Čechy, aby nekupovali kebaby a chodili venčit své pejsky a vepře k obydlím muslimů, vzbudil okamžitou reakci na sociálních sítích. Uživatelé dokonce založili novou stránku Kebab pro Tomia. Už několik hodin po založení měla tato facebooková stránka přes 700 fanoušků.

Někteří uživatelé Facebooku například prohlašují, že si natruc půjdou koupit k arabským prodavačům jejich oblíbený pokrm, ačkoli Okamura tvrdí, že každý zakoupený kebab znamená další krok k burkám.

Čtěte také:

Nejezte kebab a kupte si místo psa prasátko! Tak radí šéf Úsvitu Okamura bojovat proti islámu. A vymyslel toho mnohem více

V průběhu dne se pak stránky ironizující Okamurův návod, jak se chovat k muslimům v naší zemi, zalíbily vice než dvěma tisícům uživatelům. Na stránkách se pak objevily příspěvky s fotografiemi, jak si lidé pochutnávají na kebabu.

Jeden z nejvtipnějších příspěvků na stránce je tento:

Ministr Babiš vycítil investiční příležitost a místo tradičních uzenin bude vyrábět kebab. Panu poslanci Okamurovi je z toho smutno. Děkujeme. 

Lídr hnutí Úsvit Tomio Okamura na svém profilu na sociální síti Facebook publikoval celkem pětadvacet způsobů, jak mohou občané chránit náš demokratický způsob života a dědictví našich předků před islámem. Radí zde například, že si máme pořídit coby domácího mazlíčka vepře a toho pak  chodit venčit k místní mešitě, stejně jako můžeme doporučit bezdomovcům dveře mešit jako dobré místo k popíjení.

Pro některá media se Okamura vyjádřil, že rozhodně nejde z jeho strany o xenofobní jednání. Sympatizanté Okamury mu na síti udělili za tento jeho názor do dnešního dne přes čtyři a půl tisíce lajků.  „Pitomio Okamura je sám tak zábavně stupidní, že pokoušet se ho parodovat nutně nemůže mít úspěch,“ napsal nám v diskuzi čtenář s nickem Karel99.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Okamura,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace