Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Babišovi leze do prdele tak, že už není ani vidět. Neuvěříte, o kom je řeč

20.12.2014
Babišovi leze do prdele tak, že už není ani vidět. Neuvěříte, o kom je řeč

Autor: Facebook

Popisek: Marian Jurečka

Andrej Babiš už řadu měsíců plně ovládá ministra KDU-ČSL Mariana Jurečku. Ten udělá vše, co se dotací týká, jak Babiš požaduje, uvedl KrajskýmListům.cz jeden z ministrů Sobotkova kabinetu. A vědí to prý všichni, včetně předsedy lidovců Pavla Bělobrádka. Platné je jim to jako mrtvému zimník, chtělo by se dodat.

„V politice jde vždycky o to, přesvědčit partnery argumenty a fakty. Věřím, že se mi to bude dařit, i když předpokládám, že předseda Babiš může mít v zemědělství na spoustu věcí jiný pohled. Věřím, že budeme schopní dojít k rozumnému kompromisu," nechal se krátce po nástupu do funkce slyšet ministr zemědělství Marian Jurečka. A podle našeho zdroje z vlády je to přesně tak, jak bylo řečeno. „On udělá opravdu všechno, co mu Babiš nařídí, stal se jeho poskokem a vidí to každý, že mu do prd…vlezl tak, že není vidět," uvedl naší redakci ministr Sobotkova kabinetu.

O co v celém případu jde? Napoví čísla, která rozklíčoval člen ODS Tomáš Portlík. Zatímco v roce 2007 získaly Babišovy podniky zemědělské dotace ve výši 550 miliónů korun, letos to prý bude něco přes miliardu. Malí zemědělci tak údajně přijdou zkrátka. „EU však chce ovlivnit adresnost zemědělských dotací, aby se tento trend změnil a malí zemědělci dostávali více. K tomu však v případě ČR už nejspíše nedojde. Naopak jako pravděpodobný scénář je další nárůst zemědělských dotací do rukou kolosu Agrofert,“ píše Portlík. Podobné je to s podporou biopaliv, které benzín jednak zdražují, ale díky svému výrobnímu cyklu nepřispívají ani životnímu prostředí. Právě na biopalivech si Babišovy společnosti přijdou údajně až na 500 milionů korun ročně.

„Jurečka se chce zřejmě přiblížit Babišovi natolik, aby měl dostatek volnosti, jistě mě chápete," dodal KrajskýmListům.cz nejmenovaný ministr. Ale nebyl sám. Část pražských členů KDU-ČSL dokonce naší redakci zaslala vyjádření, ve kterém stojí, že si Marian Jurečka, někdejší obchodní zástupce, nerozumí téměř s nikým, obklopuje se jen naivními lidmi, kteří k němu vzhlížejí a jediné, na čem mu záleží, je vlastní popularita. „Navíc předseda naší strany je na tom zdravotně blbě, jeho rival Jurečka se chce dostat na jeho místo," sdělili lidovečtí zastupitelé.

„Opakovaně jsem uvedl, že jsem se zatím nerozhodl. O těchto věcech rozhodují především stranické nominace, které se očekávají v průběhu února a května," reagoval Jurečka na dotaz, zdali bude chtít na post šéfa KDU-ČSL kandidovat. „Po předcích jsem zdědil zdravý selský rozum. Tudíž vím, že dobrý hospodář nežije na dluh, že solidarita a pomoc potřebným je normální, že fungující rodina je největším štěstím každého člověka a že nepoctivost se musí trestat. Je čas na férovou, zodpovědnou a normální politiku," píše navíc na svých webových stránkách. Těm dominuje odkaz na blog idnes, patřící Andreji Babišovi.

Napište autorovi tohoto článku na       

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace