Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

V Berlíně ji zbourali, na Ukrajině prý vyroste další. Neuvěříte, čím chtějí Ukrajinci bránit svou suverenitu

12.12.2014
V Berlíně ji zbourali, na Ukrajině prý vyroste další. Neuvěříte, čím chtějí Ukrajinci bránit svou suverenitu

Autor: ČT

Popisek: Opravdu se nejedná vtip. Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk ruské tiskové agentuře TASS sdělil, že výstavba zdi by měla trvat čtyři roky.

Ukrajina se inspirovala dávnou historií Číny a chystá se postavit zeď, která by měla zemi oddělovat od Ruska. Kyjev tak chce zabránit tomu, aby Rusko i nadále ohrožovalo suverenitu Ukrajiny.

V současné chvíli podle informací amerického týdeníku Newsweek probíhá na Ukrajině diskuze, jak dlouho by měla trvat výstavba 2295 kilometrů dlouhé zdi a jaké finanční prostředky bude třeba do tohoto unikátního projektu vložit. Premiér země Arsenij Jaceňuk ruské tiskové agentuře TASS sdělil, že výstavba by měla probíhat čtyři roky a celkově je zatím na projekt počítáno s investicí ve výši 517 300 000517 300 000 dolarů.

Chybět nebude ani ‘hradní‘ příkop

Zeď bude stát na hranici mezi Ukrajinou a Ruskem. Podle magazínu Newsweek bude podél zdi pro zvýšení bezpečnosti vykopán čtyři metry široký příkop s hloubkou dva metry. Součástí zdi budou věže a elektronický systém, prostřednictvím kterého bude možné snadněji monitorovat okolní pohyb. Projekt podle agentury TASS počítá i s dálkově ovládaným zařízením, jež bude instalováno na mořské hladině v místě, kde probíhá hranice.

Západ zírá, Ukrajinci tleskají

Zatímco na Ukrajině panuje stran výstavby shoda, ze zahraničí se ozývají spíš nesouhlasné názory. Generální tajemník Rady Evropy Thorbjorn Jagland považuje výstavbu zdi na ukrajinsko-ruských hranicích za nepřijatelnou. Naopak mezi hlavní zastánce patří ukrajinský miliardář Igor Kolomojskij, který je guvernérem regionu Dněpropetrovsk a mimo jiné vlastní jednu z ukrajinských bank. Kolomojskij přislíbil, že na zeď přispěje částkou ve výši 124 miliónů dolarů. Byť není podle týdeníku Newsweek jasné, jestli by nakonec tyto peníze poskytl.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace