Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nerozumíme, o co vám jde. Jste samozřejmě někde úplně jinde... Československá filmová hvězda se od nás tvrdě distancuje, proč?

16.11.2014
Nerozumíme, o co vám jde. Jste samozřejmě někde úplně jinde... Československá filmová hvězda se od nás tvrdě distancuje, proč?

Autor: Stránky političky

Popisek: Magda Vášáryová

Těžko by někdo před lety předpokládal, že se z křehké Markéty Lazarové nebo Mahuleny stane jedna z nejambicióznějších političek, která si troufne i na prezidentský post. Po sametové revoluci se Magda Vášáryová vzdala své mimořádně úspěšné herecké kariéry a stala se první československou velvyslankyní v Rakousku. Po rozpadu společného státu ve špičkové politické kariéře pokračovala. Jako členka slovenské Národní rady se dnes distancuje od české politické scény.

Magda Vášáryová se ve velmi otevřeném rozhovoru v Interview ČT 24 hned zkraje přiznala, že není žádná romantička. Jako jedna z mála prý předpověděla rozpad Československa a jako jedna z prvních  na to upozornila  Václava Havla. Za to ji údajně velmi kritizovali Havlovi poradci. Věděla prý o financích, které  plynuly do Československa na podporu tohoto rozpadu (!). Velmi se bála, že rozdělení společného státu mrští Slovensko na východ. Pro řadu Slováků to pak znamenalo velkou výzvu a motivaci, aby se tomu tak nestalo a aby dohnali Česko. A to se jim podařilo.

Nerozumíme, o co vám jde?

Vášáryová je velkou zastánkyní členství v Evropské unie. A to přesto, že je nyní velkou módou EU kritizovat.  V tom okamžiku, kdy přišlo na přetřes členství v EU, se poslankyně začala  vyjadřovat o Česku velmi odtažitě: „My, Slováci, dnes na mou duši nerozumíme, o co vám jde. My jsme v eurozóně, vy píšete neustále, v novinách to čteme, že eurozóna už se zase rozpadá, že to nemá budoucnost.... Já nevím, kam chcete patřit.“ V souvislosti s tím Vášáryová  upozornila na situaci v Maďarsku a na Ukrajině a zdůraznila význam spolupráce v rámci Visegrádské čtyřky.

Jste zase někde úplně jinde!

Pochvalovala si také to, že mají Slováci euro: „To znamená že se nemusíme bát, co bude s forintem, a co ne, vy ano, ale my ne. My máme v kapse druhou nejsilnější měnu světa... My skoro stoprocentně podporujeme bankovní unii, vy jste samozřejmě zase někde úplně jinde, je nám to velmi líto,“ rozohnila se.   

Servítky si nebrala ani v případě současného slovenského premiéra  Roberta Fica. Nad jeho výroky, které v pořadu zazněly, se pousmála a připomněla, že do komunistické strany vstoupil dva roky před revolucí. „Tento chlapec si ani nevšiml sedmnáctého listopadu. Vede účelové populistické řečičky, které neberu vážně,“ odbyla rázně toto téma. 

Potřebujeme konflikty

Na otázku moderátorky, zda v posledních letech zhrubla politika, překvapivě odpověděla: „To je parlamentní demokracie, panebože.  Máme se objímat? My potřebujeme konflikty!“ Když ale došla řeč na nedávné vulgární výroky prezidenta Zemana, již tak benevolentní nebyla a vyjádřila názor, že ji nepřekvapila reakce Zemanových voličů, ale spíše jeho odpůrců. „Co udělají slušně vychovaní lidé, když někdo tak překročí normy slušného chování? Izolují ho mrazivým mlčením,“ připomněla.

Vyjádřila také nevoli nad tím, že prezident Zeman nedávno vyznamenal premiéra Fica. Na závěr se  bývalá československá filmová hvězda přiznala, že jí hraní vůbec nechybí. „Pracuji dnes se svými myšlenkami a svými texty a nesu za ně odpovědnost. Dnes mám zase jiné úkoly.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace