Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Celebrity na radnicích: To jsme zvědaví, jak budou řešit územní plán a psí hovínka na chodnících. Kdo jsou ti „šťastní“ a koho voliči nechtěli?

13.10.2014
Celebrity na radnicích: To jsme zvědaví, jak budou řešit územní plán a psí hovínka na chodnících. Kdo jsou ti „šťastní“ a koho voliči nechtěli?

Autor: TV Prima

Popisek: Veronika Žilková budou zastupitelkou v Succhdole.

Herečka, režisér, zpěvačka, atlet, boxer, žokej, hokejista… Záběr dovedností, jimiž se mohou pochlubit známé osobnosti, které kandidovaly v komunálních volbách, je pořádně široký. Že by nová kvalifikace pro řešení problémů a spravování rozpočtů na radnici?

Opravy komunikací, sociální problematiku, správu a nakládání s obecním majetkem i sbírání psích hovínek budou napříště v řadě měst a obcí řídit lidé, které jsme si zvykli vídat úplně někde jinde než na radnici. Většina z nich již něco dokázala a předvedla, i když někteří leckdy pouze svůj obličej. Mají opravdu předpoklady pro práci, pro niž jim voliči dali v komunálních volbách mandát, nebo budou úřadovat pouze do počtu, či v horším případě kvůli prosazování zájmů svých mecenášů a kamarádů?

Z jeviště a obrazovky

Na špici oněch „šťastných“ je bezesporu herečka Dana Batulková, která se z nevolitelného pátého místa za Hnutí pro Prahu v pražských Kolodějích vyšvihla díky preferenčním hlasům na první místo, a porazila tak i Zbyňka Passera, bratra známého miliardáře. Úspěšná byla i Babišova „rodinná koalice“ ministra obrany Martina Stropnického – jeho manželka, herečka Veronika Žilková, se prodrala do zastupitelstva v pražském Suchdole, syn Matěj Stropnický zase obhájil teplou židli na radnici Prahy 3 a možná se tentokrát konečně stane i starostou.

Předčasný návrat novácké zprávařky Lucie Borhyové na obrazovku zřejmě přispěl k tomu, že její matka Alena Borhyová, rovněž z Babišova hnutí ANO, bude starostkou Prahy 8. Její předchůdkyně na Nově Eva Jurinová zase uspěla v Sadské. Muzikant a moderátor pořadu Krásný ztráty Michal Prokop je jedním ze sedmi nových členů zastupitelstva ve Velké Dobré na Kladensku. Pozici starosty v Říčanech obhájil i moderátor Zázraků přírody Vladimír Kořen. Slaný si do zastupitelstva zvolil moderátora Standu Berkovce, Nižboru bude spoluvládnout herec Tomáš Hanák a mandát v Řeporyjích dokonce obhájil i „profesionální spratek“ Pavel Novotný.

Slavní sportovci i manažeři

Hokejisté Jiří Šlégr a Robert Kysela tentokrát dali gól soupeřům v bitvě o radnici v Litvínově, opora fotbalové Viktorie Plzeň Pavel Horváth se prokopala do zastupitelstva v Praze-Dubči, tentokrát však v dresu ODS. Několikanásobný mistr světa ve veslování Ondřej Synek si přidal do sbírky další trofej v Brandýse nad Labem, bývalý desetibojařský šampion Robert Změlík zase v Hostivicích. Mezi zastupiteli usedne i hvězda z ringu, český „Rocky“ Lukáš Konečný zabojoval v Ústí nad Labem-Severní Terase. A o správu věcí veřejných bude pečovat dokonce i nejslavnější český žokej Josef Váňa, i když „pouze“ v městečku Chýše.

Bývalý trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik dobře „odkoučoval“ v obci Kravaře na Opavsku. Šéf Českomoravského fotbalového svazu a také jabloneckého fotbalového klubu Miroslav Pelta padl do oka voličům v Jablonci nad Nisou. Otec světoznámé tenistky Petry Kvitové Jiří Kvita obhájil svou pozici na radnici ve Fulneku.

Političtí matadoři

O funkci v zastupitelstvu v Bratronicích nepřijde bývalý hejtman Středočeského kraje Petr Bendl. Generál a exministr obrany Vlastimil Picek vybojoval bitvu v Brandýse nad Labem. Do klání o voličské hlasy se úspěšně zapojil dokonce i kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář, kterému zřejmě mnohem více než Hrad leží na srdci správa věcí veřejných v obci Osvětimany v okrese Uherské Hradiště.

Celebrití propadáky

V Praze 8 totálně pohořel režisér Filip Renč, ve volbách neuspěla ani zpěvačka Heidi Janků v Praze-Uhříněvsi. Obyvatelé Jablonce nad Nisou zase nevyslyšeli touhu po zastupitelském mandátu akrobatické lyžařky Nikoly Sudové. Herečka Alice Bendová nedokázala dostatečně zapůsobit ani v tak malé vesničce, jakou jsou Zbuzany. O naději na další pravidelný příjem přišel i bývalý horník a hvězda první řady reality show VyVolení Emil Zajac, který neuspěl v boji o pražský magistrát. Komunální volby zkrátka byly „fičák“.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace